Медиагруппа «Антенна»  

ПУХЛИНА СОВІСТІ

В. МИКОЛЕНКО# 15, 22.04.2009

«Майбутнє належить медицині профілактичній» (І.Пирогов)


Афоризм всесвітньо відомого хірурга використовує вся земна цивілізація. Тільки здорова нація може побудувати міцну державу! Тому в усіх країнах світу інтелект нації і державні програми направлені на профілактику негативних впливів на здоров’я своїх громадян. Адже це і морально, і вигідно економічно, бо попереджувати екологічні катастрофи чи хвороби — означає зберігати бюджетні кошти, а головне — зберігати життя співвітчизників.

Але, як мовиться в народному прислів’ї, «в сім’ї не без каліки».

Саме таке прислів’я спадає на думку після того, як, вжахнувшись, прочитаєш звіт С.Одарича за його роботу у минулому році.

Очевидно, намагаючись «переплюнути» свого київського космічного колегу Черновецького неземними оригінальними ідеями, черкаський міський голова С.Одарич в галузі медицини вважає пріоритетом невідкладну медичну допомогу. Але це вже занадто пізно, тому що лежачого хворого не завжди можна врятувати, та і рятування набагато дорожче ніж профілактика захворювання. І навіть врятована людина часто залишається інвалідом... Тобто хвора людина втрачає здоров’я, а держава — повноцінного члена суспільства.

Яскравим прикладом позитивного впливу профілактики на здоров’я нації може стати державна політика в галузі охорони здоров’я Куби, яка, за висновком відомих кардіологів із світовим ім’ям — американця Берні Лаура і росіянина Євгенія Чазова, — найкраща у світі. Кубинці досягли цього після революції, помінявши приватну систему медицини на соціальну, зробивши її загальнодоступною і ввівши триступеневу систему медичної профілактики населення. Результатом цього стало збільшення середньої тривалості життя кубинців до 80 років, незважаючи на багаторічну економічну блокаду північним сусідом, низьку заробітну плату, політичну кризу.

Висновок — пріоритет С.Одарича в галузі охорони здоров’я суперечить всім канонам світової медицини!!!

Що це — наслідок відсутності у С.Одарича будь-якої освіти чи цілеспрямована політика на знищення черкащан та українців як нації? Очевидно, швидше має право на життя другий варіант запитання. Давайте проаналізуємо дії С.Одарича в галузі охорони здоров’я черкащан за період його правління.

Першим проектом знищення черкащан через знищення комунальної медицини стало підписання С.Одаричем 20.12.2007 року рішення про передачу з комунальної власності пологового будинку №2 (найновішого в місті). Перед цим за подібною ж схемою було вже передано приватній фірмі 500 кв.м цього ж лікувального закладу разом із земельною ділянкою. Активну участь в лобіюванні цього рішення брали голова Черкаської обласної ради, лідер БЮТ В. Гресь та начальник Головного управління охорони здоров’я області Ю. Кувіта.

Наступним «перлом» стало намагання ліквідувати комунальне підприємство «Черкасимедтранс».

Ця організація безперебійно та цілодобово забезпечувала спецавтомобілями не лише станцію швидкої допомоги, але й інші медичні заклади — лікарні, поліклініки, дільничних лікарів.

Рішення призвело до значного погіршення роботи «швидкої допомоги» (згідно з даними звіту міського голови — на 22%), і до занепаду комунального підприємства.

Висновок — головною метою рішення про реорганізацію системи швидкої допомоги було і залишається штучне доведення до банкрутства матеріальної бази КП «Черкасимедтранс» та її рейдерське захоплення за копійки. А база надзвичайно ліквідна — адже будувалась і експлуатувалась як автобаза обкому партії.

І вінцем цинізму та ненависті до черкащан стали рішення, підписані С.Одаричем у 2009 році:

— Перевести у статус комерційних Першу міську лікарню, першу та другу стоматполіклініки, тобто зробити їх повністю платними, що призведе до подорожчання медичних послуг в 3–6 разів. Це перший крок до передачі їх приватній фірмі. Адже уже продане приміщення інфекційного відділення Першої лікарні фірмі, власником якої є депутат від соціалістів І. Калашник. Ціни можете порівняти самі і довічно просити бога, щоб він оберігав черкащан від інфекційних хвороб, бо інфекційне відділення у нас уже вкрали.

— Ліквідувати надання спеціалізованої медичної допомоги в 16 групах дошкільних дитячих закладів діткам з порушенням опорно-рухового апарату.

— Ліквідувати надання спеціалізованої медичної допомоги в 13 логопедичних групах дошкільних дитячих закладів діткам з вадами мови.

— Ліквідувати безкоштовне оздоровлення школярів у пришкільних таборах відпочинку.

— Ліквідувати безоплатні групи продовженого дня у школах.

— Пройшло регуляторну процедуру підписане С. Одаричем рішення міськвиконкому про встановлення тарифів на всі медичні послуги.

Розпочата робота по захопленню ексклюзивного лікувально-оздоровчого закладу «Астра». Але це ж єдине місце, де на рівних можуть спілкуватися із суспільством і розвиватися дітки-інваліди з різними формами паралічу! І цей єдиний на всю область спеціалізований лікувальний заклад влада хоче забрати у громади для «Черкаських Мавп». Робота ця розпочата по напрацьованій схемі: звільнити керівника, поставити свою людину і вкрасти «Астру» у громади.

Тому зараз розпочалося безпощадне переслідування головного лікаря «Астри» І.Волощенко — тендітної жінки, чудової людини, фахівця і фаната своєї справи, якій при житті потрібно поставити пам’ятник за те, що із напівзбудованого приміщення створила такий чудовий лікувальний заклад. На боротьбу з цією жінкою міська влада кинула увесь свій репресивний апарат.

Хто владі дорожчий — діти чи мавпи — робіть висновок самі.

Всі ці та багато інших рішень міського голови, які ведуть до знищення черкащан шляхом стрімкого подорожчання та погіршення надання медичних послуг, розкрадання бюджетних коштів, комунальної власності, були б неможливими без активної допомоги самих черкащан: частини депутатів міської ради, деяких заступників міського голови, членів міськвиконкому та керівників департаментів.

Волання дуетом С.Одарича із Н.Джуган про відсутність коштів не витримує ніякої критики. Адже збільшивши на 65 осіб чисельність апарату міськвиконкому, вони на 17 мільйонів гривень збільшили і фінансування лише зарплати працівників виконкому (на 100%), установивши премії в розмірі 250%. Заклали 1,35 мільйона гривень на виплату премій та гонорарів навіть працівникам іноземного банку – ЄБРР, один із замів пролобіював для свого сина установку за 100 тисяч бюджетних гривень турнікетів для захисту від... так, від вас, шановні платники податків. На двох сесіях регіонал Марінкевич «проштовхує» ще одне «диво» вартістю 260 тисяч гривень для небувалого поліпшення умов праці пані Джуган та інш. Цинізм влади не має меж...

У першу чергу дивує позиція (або повна її відсутність) директора департаменту охорони здоров’я та соціальної політики міськвиконкому Олега Стадника.

Немає підстав звинувачувати його в некомпетентності чи неосвіченості. Але, прийнявши позу угодника, Олег Михайлович мовчки підтримує та виконує всі вказівки міського голови стосовно знищення комунальних лікувальних закладів, знищення черкащан, знищення фахівців медичної галузі. Адже бездумно виконуючи вказівки С.Одарича та начальника фінуправління Н.Джуган, Олег Стадник, зменшуючи фінансування оплати праці, доводить до зубожіння своїх колег медиків, спонукаючи їх шукати інші способи заробітку. А штучне доведення до зубожіння — це вже злочин перед суспільством, це смертний гріх! Не став на захист черкащан та своїх колег і депутат-медик Ю. Кувіта.

Але ж існують лише дві професії в світі, фахівці яких не мають права на помилку, тому що ціна помилки — життя людини. Одна з них — почесна і відповідальна професія — медичний працівник. І прикро, що на захист працівників найгуманнішої і життєво необхідної галузі не став її куратор генерал Шкарабура — заступник міського голови. Прикро, але медицину, а отже, і діток-калічок та всіх черкащан не захистили ні полковник Марінкевич — секретар міської ради та представник Партії регіонів, ні БЮТівець полковник Заярнюк. А як же, панове офіцери, офіцерська честь, військова присяга захищати Україну та українців?! А про чоловічу честь щось чули, мужики?!

Не стали на захист хворих черкащан та дітей-калік і депутати-педагоги соціалістка О. Задорожна, нашоукраїнка Л.Гафінова, кандидат педагогічних наук «справедливі віка» Н. Голуб, опікун інвалідів бютівка О. Журавльова, директор департаменту освіти, активіст Української Народної Партії Микола Котко. Але ж педагог — це друга професія, яка не має права на помилку. Адже ціна помилки педагога — неправильне виховання, духовне каліцтво дитини, яку в більшості випадків виправити неможливо. Ганьба!

То чи можна довіряти виховання дітей викладачам з подвійною мораллю? Право вибору відповіді на це питання залишаю за батьками, адже доля ваших дітей — у ваших руках!

Не захистили діток з вадами здоров’я, як і всю громаду, і лідери БЮТ Вишиваний, Марченко, Оробець, представники соціалістів, скоріш за все вже колишні, заступник міського голови Гура, депутати Паливода, Калашник, лідер місцевої Народної партії Литвина С.Саєнко, нашоукраїнці — Г.Мальчин, А.Слюсар та член міськвиконкому Наталія Якименко, в повному складі фракція «Справедливість» на чолі з О.Швець -— Соломаха, Набокіна, Ліходькин.

Лише лідер фракції комуністів В.Ф.Білоусов на сесії неодноразово закликав захистити діток та громаду, але марно... Під гиготіння та улюлюкання хохлів Одарич зробив ще один крок до знедолення громади через знищення комунальних закладів охорони здоров’я.

У чому ж різниця між хохлами та українцями?

Українець — це передовсім свідомий патріот, який прагне жити у власній незалежній державі, яку знає і поважає світ. Це інтелігент, який глибоко шанує і розвиває національні традиції, культуру, мову, в такому ж дусі виховує дітей. Його пече сором за нашу відсталість, готовність зраджувати за подачку з барського столу; йому болить, що Україна так повільно вступає в цивілізований світ. Це людина чесна, не зарозуміла, як більшість дурнів.

Хохол — це передусім нещасна, затуркана, позбавлена почуття національної гідності людина, гідна жалю і співчуття. Не хочу вдаватися до знущальних епітетів, але мушу сказати те, що є.

Хохол — такий же патріот України, як віл — «патріот» коров’ячої череди. Йому байдуже, чи в незалежній Україні він живе, чи в колонії. Йому все байдуже, крім власного ярма та жолоба в хліву. Його не пече сором за нашу відсталість, лише б «добрий хабародавець» розумів.

Хохол готовий за «пироги із сиром» продати ім’я і материнську мову, і святі батьківські могили... Йому найкращі свята — земельні сесії, на яких можна за шматок гнилої ковбаси когось чи щось продати, навіть із живими людьми...

Хохол — людина подвійної моралі, перевертень, істота низької культури без честі та совісті. У житті найбільше шанує три речі : бабло, крісло та власне пузило... Слава Одаричу, який допоміг черкащанкам виявити місцевих хохлів, які довгий час ховали свою суть під офіцерськими мундирами, в класах та аудиторіях навчальних закладів, під білими халатами медпрацівників, у кабінетах довгих коридорів влади!

На шпальтах газети звертаюсь до партійних лідерів.

Пане Малиновський! Покайтесь за те зло, що ви принесли черкащанам через своїх однопартійців при владі і припиніть дурити стареньких дідусів та бабусь своїми нездійсненними обіцянками. Мені невідомо, за якими критеріями ви підбирали на керівні посади і в депутати своїх однопартійців, але те, що ви з ними зробили в місті — це геноцид черкащан. З вашою допомогою прийняті абсолютно всі антисоціальні рішення влади. Ганьба!

Звертаюсь до нових політичних керманичів: БЮТ — В.Іваненка, Партії регіонів — В.Бута та І.Мельникова.

Якщо ваші наміри служити громаді та Україні щирі — доведіть це не словом, а ділом, відмінивши через своїх депутатів-однопартійців у міській раді ті антинародні рішення, про які згадано в цій публікації, а також рішення по кредиту ЄБРР, який веде до значного збільшення тарифів та нераціональних витрат бюджету в розмірі 35 млн. грн.; відмінивши непотрібну нову структуру міськвиконкому, а звільнені 17 млн грн. направивши на фінансування медицини, освіти, культури. Якщо цього не зробите, значить ваші слова — мильна булька, черговий лохотрон громади. Черкащани чекають ваших дій...

А поки політики теляться, нам, черкащанам, треба гуртуватися навколо ідеї національного відродження незалежно від національності та віросповідання. Адже події останніх років показали, що закінчується епоха казнокрадів, нелюдів та їхніх прихвостнів. Навіть накравши гори капіталу, викравши діючі підприємства, у них не вистачило розуму керувати ними, що і привело до розвалу економіки, до розвалу партій.

Бездарність київських ублюдків та продажність місцевих хохлів лише прискорює відродження Черкас та всієї нації.


В.МИКОЛЕНКО,
депутат Черкаської міської ради,
безпартійний, позафракційний,
активіст ГО «НАРОДНИЙ ФРОНТ»
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 15, 22.04.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 475 хитов: 13660
вчера: 782/39092
время генерации: 0.056081056594849; SQL запросов: 11