Медиагруппа «Антенна»  

Черкаси — місто воїнів?

Довгий час місцеві історики і археологи б’ються над розгадкою назви нашого славного козацького міста — Черкаси. Нещодавно свою версію розгадки цієї таємниці запропонував Володимир Кузуб, дослідник символіки із села Чапаєвка Черкаського району. Володимир Якович не твердить, що спіймав істину на гачок, але переконаний, що підійшов досить близько до цього. Результатами своїх лінгвістичних досліджень Володимир Кузуб прагне поділитися з читачами “Антенны” і, можливо, започаткувати дискусію на сторінках газети. Отож, перелопативши гору словників, Володимир Якович виявив, що назва міста Черкаси дуже схожа на поєднання двох давно уживаних тюркських слів: 1. ceri (чері) – 1) солдат, воїн; 2) військо, армія; і 2. kaza (каза) — стара назва адміністративної одиниці у тюркських народів.

Разом виходить cerikaza (черіказа), що означає військове місто. А звідсіля “черкас” — вояк, захисник міста. Тоді вже й назву українських вояків — козаки — дослідник виводить все із того ж кореня “kaza” (місто). “Козак”, за дослідником Козубом, означає городянин, громадянин, який, на відміну від селян, користувався усіма належними правами.

Від редакції: на нашу думку, версія суперечлива. Отож нам би хотілося почути і думки інших фахівців з цього приводу.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 17, 30.04.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 686 хитов: 34286
вчера: 617/35201
время генерации: 0.016485214233398; SQL запросов: 11