Медиагруппа «Антенна»  

СУЦІЛЬНЕ «КИДАЛОВО»

Ми вже починаємо звикати до ганебного status quo, коли перш ніж щось робити, мусимо прораховувати, чи не «кидалово» це. «Кидають» усіх і всюди: на ринку, в магазині, на роботі, в лікарні, банку, владних інстанціях... Про політиків вже годі й говорити. І, на жаль, у більшості випадків нема управи на «кидал», особливо на «кидал» від влади. Дивну й досить повчальну з цього приводу історію повідали наші читачі — подружжя Мигаленків з Черкас.

Кому не знайомі відчуття в очікуванні власного житла, коли ось-ось підійде твоя черга і ти нарешті станеш господарем омріяних квадратних метрів. Свою квартиру подружжя Мигаленків чекали чотирнадцять років, рівно стільки часу Іван Мигаленко перебував на квартирному обліку на Черкаській тютюновій фабриці, де працював. І ось у січні 1998 року підійшла довгоочікувана черга.

На підприємстві відразу попередили: «Усе, безплатного житла більше не буде, комунізм скінчився!». Але запропонували позику. «Черговики» з розумінням поставилися до нових вимог, що ж поробиш, коли саме на них лафа закінчилася.

Іван Мигаленко, як і чимало інших працівників «Табачки», оформив на підприємстві позику і уклав угоду на придбання квартири у новобудові. У договорі було зазначено, що квартира вже майже готова під заселення. Керівники фабрики завірили: залишилося дещицю добудувати і можна вселятися.

Мабуть, важко навіть уявити, що відчуло подружжя, коли вони — ні, не ступили на поріг купленої квартири, а лише увійшли в під’їзд будинку по вулиці Гагаріна, 47 і побачили, що то, власне, не дім — будівельники вигнали лише коробку. Щоб добудувати житло, треба було додатково вкласти ще половину вартості цієї квартири. Але на підприємстві, почувши законні нарікання, відрубали: «Або так, або взагалі нічого не отримаєте!».

Що поробиш, почали Мигаленки стягуватися, аби спочатку боргів позбутися, а потім нашкребти на добудову. І хоча щомісячні виплати тривалий час забирали дві третини сімейного бюджету, позику таки повернули. Але виявилося, що лічиться за Мигаленком ще один борг. Ось тут і починається найцікавіше.

«У грудні 2008 року, — пише у своєму листі І.М. Мигаленко, — я знайшов у поштовій скриньці недбало відшматований клапоть паперу без підписів і печатки з текстом постанови головного державного виконавця (наразі заступника начальника) ЦВ ДВС Черкаського міського управління юстиції Вельган О.В. про відкриття щодо мене виконавчого провадження.

Відкривши сторінку Інтернету за вказаною у постанові адресою, я виявив: недобудована квартира, що належить нам з дружиною, арештована і виставлена на публічні торги. Я подав заяви у відповідні державні органи з приводу самоправства, зловживання владою та посадовим становищем, примушування до виконання цивільно-правових зобов’язань і вимагання. Розплутуючи «клубок», я встановив, що квартира арештована через протиправні дії КП ВЖ РЕУ-1, Черкаського обласного об’єднаного БТІ, прокурора Придніпровського району м. Черкаси та судді Придніпровського районного суду.

Продавець і забудовник шляхом обману та шахрайства продали квартири усім покупцям у непридатному для проживання стані. Державні органи ігнорували, замовчували або взагалі не реагували на скарги покупців щодо непридатності квартир до проживання.

Виходячи із ситуації, що склалася, не маючи можливості переселитися у придбане житло і не маючи коштів на його добудову, ми прийняли рішення про відстрочку заселення. Будинок до сьогодні є об’єктом незавершеного будівництва, державний акт здачі його в експлуатацію відсутній.

Відповідно до ч. 5 ст. 331 Цивільного кодексу України, до завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва. Про неможливість користування комунальними послугами їх виробники та постачальники були повідомлені через нотаріуса, а на послуги, що піддаються обліку, встановлені засоби обліку.

Комунальні організації на наше волевиявлення відреагували звичним чином — відмовили, заяви проігнорували». І за десять років нарахували борг за комунальні послуги. «При цьому, — розповідає Іван Мигаленко, — тривалий час нас ніхто не турбував і навіть не намагався вступити в контакт з метою врегулювання ситуації на договірних началах».

Але в 2007–2008 роках комунальники, не зважаючи на відсутність цивільно-правових угод з Мигаленком, перейшли до агресивної атаки: в поштову скриньку регулярно кидалися вимоги «сплатити борги», список «боржників» клався у всі скриньки, лунали погрози застосувати примусові заходи, відібрати квартиру, в громадських місцях вивішувалися плакати з написами «Ганьба…!» та ін.

«До комунальників, — розповідає далі Іван Мигаленко, — підключилися державні службовці — прокурор Придніпровського району Заплотинський, суддя Придніпровського райсуду Клочко. Суддя Клочко, не повідомивши мене належним чином, без жодного доказу у справі ухвалив заочне рішення про стягнення з мене як з наймача комунальної квартири, квартплати за 10 років (строк позовної давності 3 роки). Суддя Клочко не надав мені копію рішення і визнав рішення таким, що набрало законної сили, та допустив його виконання».

Квартира арештована і виставлена на торги.

Приблизно з вересня 2008 року до вибивання «намальованого» комунальниками боргу підключили колекторські компанії. Останні, зі слів Мигаленків, чинять терор ще й через засоби зв’язку, до того ж не тільки їм, а й їхнім рідним та близьким.

Мигаленки зверталися в усі відомі їм правоохоронні органи, але результату нема. Ніхто в «демократичній і правовій» Україні не може і не хоче захищати «маленького українця», навіть ті, хто повинні це робити за посадовими обов’язками. Цей випадок зайвий раз доводить, що в нашій країні у влади захисту не знайдеш, бо потрібно захищатися від самої влади.

P.S. Просимо вважати цю публікацію інформаційним запитом редакції до голови Черкаської облдержадміністрації О.В Черевка і прокурора Черкаської області М.Л. Лісового.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 14, 15.04.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 484 хитов: 16995
вчера: 586/18215
время генерации: 0.0096499919891357; SQL запросов: 11