Медиагруппа «Антенна»  

Черкаський держуніверситет
Хімія знову стає популярною

Саме такої думки дійшли ми, коли відвідали хімічний факультет Черкаського державного університету. Хоча давно вже створено стереотип, що випускникам хімічного факультету — дорога лише до школи, вчити учнів хімії. Практика показує, що це далеко не так.

Декан факультету, кандидат хімічних наук Ніна Карловська говорить, що багато випускників працевлаштовуються не лише в школах, а й на підприємствах, на виробництві, в технікумах та вузах. “Ми готуємо спеціалістів в галузі хімії з таких додаткових спеціальностей, як “Основи інформатики”, “Трудове навчання (обслуговуюча праця)” та “Біологія”. У 2003/2004 навчальному році відкривається нова спеціалізація — “Хімічна екологія”. З чотирьох основних спеціальностей — органічної, неорганічної, аналітичної та фізичної хімії постійно ведеться наукова робота, проводиться виробнича практика, студенти пишуть свої дипломні роботи, досліджуючи роботу на ВАТ “Азот”.

Найкращі випускники факультету продовжують своє навчання в аспірантурі Київського національного університету ім.Т.Г.Шевченка, а троє студентів навіть набувають знань в університеті “Королівська вища технічна школа” міста Стокгольма.

На запитання про реальні приклади працевлаштування не в школі Ніна Євгенівна відповіла так: “Наші спеціалісти працюють на Черкаському ДОК, в Черкаському центрі “Облдержродючість”, в ДП “Центр Укргеологія НАК Надра України”

Також наші випускники працюють в кримінальній лабораторії, в онкодиспансері, що свідчить про фундаментальну хімічну підготовку колишніх студентів”. Завідувач кафедри органічної хімії професор Володимир Найдан розповів про наукову роботу, яка ведеться на факультеті: “Нещодавно в результаті досліджень був розроблений легкодоступний метод добування речовин, які мають квітковий запах і використовуються у парфумерній промисловості. Також розроблено новий метод добування речовин, з яких можна добувати нові види синтетичних канчуків. Ці дослідження ведуться разом з Інститутом хімії високомолекулярних сполук НАН України.

На кафедрі ж неорганічної хімії ведуться дослідження в плані розробки дешевого способу електрохімічного отримання водню.

Якщо кого зацікавила ця інформація, можемо додати, що пільги при вступі мають медалісти, призери 3-4 етапу українських учнівських олімпіад з хімії, призери 2 і 3 етапів всеукраїнських конкурсів захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої Академії наук України, слухачі різних підготовчих курсів з хімії та призери факультетських олімпіад з хімії. Абітурієнти мають скласти екзамен з хімії (усний) та написати диктант з української мови. Із запитаннями звертайтеся до ЧДУ за адресою: 18031, м.Черкаси, бульв. Шевченка, 81, тел. (0472) 37-31-42, 457-03-90, факс 37-21-42. E-mail: cic@cdu.ua. Web: www.cdu.ua

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 17, 30.04.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 399 хитов: 10987
вчера: 854/23332
время генерации: 0.15764689445496; SQL запросов: 11