Медиагруппа «Антенна»  

Законність повертається в Україну?

Протягом усього часу, що минув після помаранчевої революції, журналісти не тільки «Антени» а й багатьох інших українських засобів масової інформації змушені були констатувати прикрий факт — влада повністю перестала реагувати на критичні публікації, журналістські розслідування, які проводили ЗМІ. Стосовно ж правоохоронних органів, то взагалі ми мали справу з дивною сліпотою — жодна публікація не стала причиною порушення карної справи або хоча б перевірки викладених журналістами фактів, навіть якщо преса вміщувала справжні повідомлення про злочини.

Стосовно ж самих злочинів, то браку інформації про них ніколи не було — після запровадження пропорційної системи виборів країна перетворилася на суцільний політико-корупційний картель. На тлі бездіяльності правоохоронної системи розквітла в повну силу кругова порука, корупційні зв’язки між чиновниками різних гілок влади та правоохоронцями, прокурорами.

І що могли подіяти журналісти? Перестати писати, розслідувати зловживання владою та кримінал від можновладців? Тоді навіщо преса в такій країні?

Але останнім часом нас здивувала активність, з якою прокуратура та секретаріат президента почали реагувати на публікації в «Антені» та звернення журналістів.

Наприклад, кілька тижнів тому редакція медіагрупи «Антена» отримала листа від прокуратури Черкаської області, в якому повідомлялося про перевірку, проведену у структурах Пенсійного фонду України в Черкаської області, та про виявлені порушення. Вперше про них написала саме «Антенна», надрукувавши листа нашого читача. Ми навіть не сподівалися на таку швидку та предметну відповідь.

Днями редакцію відвідали співробітники податкової міліції, які з’ясовували подробиці конфлікту в СТОВ «Княжа» Звенигородського району, який неодноразово висвітлювався на шпальтах газети та в телеефірі. Можливо, нарешті правоохоронці поставлять всі крапки в цьому замішаному на корупції скандалі.

Ми вже писали, що та ж податкова порушила нарешті справу за фактом фіктивного банкрутства заводу «Темп». Цій темі «Антенна» теж присвятила немало публікацій. Але чи можливо зараз повернути акціонерам і державі розорений та розбазарений командою Бродського-Одарича завод?

Днями міська прокуратура, як ми вже писали, порушила справу відносно директорів одного з департаментів міськвиконкому за підробку документів та зловживання службовим становищем, що завдало державі понад 110 тисяч гривень збитків.

Ми вже не кажемо про резолюції мітингів громадян. Відповіді на надіслані резолюції надходять в редакцію майже щодня з регулярністю кур’єрського потягу. Відповідають усі, навіть міська голова. І в усіх листах стверджується, що порушення будуть усунені, а справедливість та законність будуть встановлені. Сподіваємось.

У січні ми зверталися до Президента України з відкритим листом, в якому піддали осуду репресивні дії працівників ДАІ щодо учасників акції протесту, яка відбулася в Черкасах 22 січня. ДАІ була змушена під тиском журналістів та громадськості протоколи про адмінпорушення скасувати. А вже в квітні ми отримали листа з Секретаріату Президента України, в якому нам повідомили, що Віктор Ющенко особисто доручив Міністерству внутрішніх справ провести відповідну перевірку викладених нами фактів.

І, нарешті, читачі пам’ятають про замах на наших журналістів, який стався 16 лютого. Порушена та розслідується кримінальна справа за фактом замаху на життя. У декількох листах до редакції від Секретаріату Президента та комітетів Верховної Ради йдеться про те, що справа знаходиться на пильному контролі депутатів ВР, особисто Президента та навіть у Стразбурзі в Європарламенті. Але до того ще додати б ефективність слідства!

Загалом, це далеко не повний перелік фактів реагування на наші публікації та виступи. Набагато більше ми могли б навести зовсім протилежних прикладів — коли влада замовчує злочини і заплющує очі на відверті факти корупції та прояви злочинності, про які пишуть журналісти.

Спочатку було Слово. Сподіваємося, що незабаром буде і рішуча дія, яка поверне віру громадян в торжество Закону та Правопорядку в нашій державі. Адже не всім журналістам отримувати премії від влади за нібито об’єктивне висвітлення її діяльності. Комусь же треба бути і самою четвертою владою. Якщо перші три гілки — законодавча, виконавча та судова не справляються зі своїми обов’язками.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 14, 15.04.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 623 хитов: 18681
вчера: 765/21950
время генерации: 0.008659839630127; SQL запросов: 11