Медиагруппа «Антенна»  

Голова Звенигородської райради — покровитель рейдерів?

Про те, що влада у нас — найприбутковіший бізнес, надруковано, без перебільшення, тисячі статей. Як і про те, що політика, а в останні роки і влада, — речі брудні і цинічні. Але все одно завжди гірко і противно спостерігати, як чергові «слуги народу», прикриваючись, як завжди, інтересами народу, намагаються цей же народ обібрати до нитки.

На жаль, зараз таких політиків і чиновників розвелося дуже багато. Але й серед них є свої «передовики дерибану». І що цікаво, більшість цих «передовиків» знаходиться в лавах однієї з найрейтинговіших партійних сил — у БЮТі. Мабуть, через це, та ще через постійну брехню його ватажків і лідерки, довіра до цього блоку катастрофічно падає.

У цій статті мова піде про політика — «передовика дерибану» від БЮТ Сергія Яковича Пащенко— сумнозвісного голову Звенигородської районної ради. Не будемо втомлювати читача розповіддю про «трудовий шлях» відомого на Звенигородщині васала премьєрки. Лише нагадаємо, що до помаранчевої революції Сергій Якович очолював СТОВ «Мизинівське» Звенигородського району.

На революційній хвилі Пащенко пройшов за списком БЮТу до районної ради і 2005 року за партійною квотою був обраний головою ради. Директором СТОВ залишив свого кума Дмитра Винарського, а свою частку у СТОВ віддав в управління дружині. Але через Винарського Сергій Якович так і продовжував, м’яко кажучи, управляти господарством. А якщо відверто, то, отримавши владу, колишній директор, схоже, вирішив підгребти під себе побільше добра. До правоохоронних органів тоді посипалися скарги від селян із Мизинівки. Люди обурювались нахабним привласненням майна колишнього КСП його колишнім директором та безпідставним звільненням з роботи неугодних Пащенку працівників товариства. Але скаргам селян ніхто ходу не дав, хто ж проти другої у районі особи піде? Собі дорожче!

«Відмітився» наш «герой» відразу після свого обрання на керівну в районі посаду. Влада в його розумінні асоціювалася не з відповідальністю, а скоріше з безкарністю і вседозволеністю, що Сергій Якович відразу ж і продемонстрував. П’яний голова скоїв ДТП і пошкодив службовий транспорт.

Тільки вдумайтеся! П’яний можновладець сів за кермо, пошкодив службовий автомобіль, скоїв наїзд — та за часів совдепії він ніколи б не відмився, а на посаді точно б не втримався.

Далі – більше: голова ради, використовуючи своє службове становище, вимагав та отримував хабарі від приватних підприємців. Свіжесенький протокол про корупційні діяння Пащенка, датований 2009 роком, що розповідає, як голова «вимагав у підприємця кошти для розрахунку в закладах громадського харчування», скоріш за все теж кане у Лету. Хто ж ризикне кадри Юлії Володимирівни до відповідальності притягувати?! Вони, що б не робили, завжди над Законом. За прикладами і ходити далеко не треба. Величезні території прибережної частини Кременчуцького водоймища в Золотоніському районі Черкащини за часів президентства Кучми перейшли під контроль ще одного вірнопідданого Тимошенко—Губського.

Із приходом нової влади Богдан Володимирович не тільки не розстався зі своїми володіннями, але й значно розширив їх. За даними українських ЗМІ, лівобережна берегова смуга Кременчуцького водоймища стала приватною територією Губського. А після переходу в набір БЮТ добробут нашого героя ще виріс. Користуючись тим, що в Київській облраді більшість становлять депутати від БЮТ, Богдан Володимирович ініціював перехід контролю над Бюро технічної інвентаризації безпосередньо до обласних депутатів. Тож 2 лютого 2007 року Київоблрада прийняла рішення, яким перевела усі БТІ з підпорядкування облдержадміністрації у підпорядкування облради. Незабаром усі начальники БТІ були звільнені й на їхні місця призначені поголовно люди з оточення Губського. Логіка цього кроку очевидна — одержати контроль над державними органами, які видають документи на право власності.

Сергій Якович вирішив, наслідуючи приклад однопартійця, зміцнити власні позиції в районі, розставивши своїх людей на керівні посади. Почати вирішив з ДАІ. Пащенко організував збір підписів серед жителів міста під зверненням до МВС, щоб діючого начальника ДАІ звільнили, а замість нього призначили людину Пащенка. «Своєю людиною» на цій посаді для Пащенка мав стати працівник ДАІ О. Самойленко. До цієї кадрової оборудки був залучений увесь осередок БЮТ. Але збунтувалося населення, прознавши про кадрові плани голови ради. Річ у тому, що фаворита Пащенка в ДАІ багато хто знав не з найкращого, м’яко кажучи, боку.

Уважний читач цілком слушно може спитати: якщо більшість згаданих фактів — справи нехай і недалекого, але минулого, то до чого знову говорити про це? А до того, що Сергій Якович так увійшов у раж, що вже не тільки власну газову заправку придбав і на депутата від БЮТ нібито переоформив, а й відкрито сприяє рейдерам.

«Антенна» неодноразово писала про рейдерське захоплення СТОВ «Княжа».Там колишній директор СТОВ пан Бабій довів господарство до боргової ями, а самозваний інвестор — компанія «СВАН» — кинула село на грань цілковитого краху. Нагадаємо, що компанія «СВАН» разом з колишнім директором СТОВ «Княжа» Бабієм вирішили заволодіти майновими та земельними паями селян і всіх при цьому «кинути». Селян — на борги із зарплатні та майнові і земельні паї, а державу з постачальниками — на гроші, котрі заборгувало їм СТОВ «Княжа». Щоб не брати на себе борги СТОВ, «інвестор» вирішив створити нове підприємство, і вже від його імені укладати угоди із селянами на оренду землі. А поки підприємство реєструвалося, селянам підсовували на підпис пусті бланки.

До того ж виявилося, що вже укладені угоди щодо оренди паїв селян станом на 1 вересня минулого року не зареєстровані у районному земельному відділі. А завідувач земельно-кадастровим відділом Звенигородського району Євдокимов самовільно поставив печать і розписався на договорах земельної оренди. На угодах, до речі, то немає дат, а то це й зовсім пусті бланки. Ніхто толком не розглянув навіть заяву до УБЕЗ про те, що своїми діями Євдокимов (разом зі «СВАН») заподіяв шкоду господарству на суму більше 18 мільйонів гривень, адже кожен земельний сертифікат коштує 33 і більше тисяч гривень.

І зрозуміло чому, бо покровителем у рейдерів був не аби хто, а голова райради. Саме Пащенко сприяв незаконному переоформленню земельних паїв на користь структури «СВАН». А за цю послугу отримав автомобіль «Шкода суперб», оформлений на Звенигородську райраду як оредований за 1 гривню на рік. Ось так.

У викладеній історії, на жаль, нічого незвичайного або дивного немає. Поки в Україні буде правити не Закон, а чиїсь особисті, корпоративні або партійні інтереси, політика залишиться брудною, цинічною, але дуже прибутковою справою — особливо для людей, не обтяжених поняттям «совість».

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 14, 15.04.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 397 хитов: 12779
вчера: 586/18215
время генерации: 0.0083270072937012; SQL запросов: 11