Медиагруппа «Антенна»  

Невідомі солдати знайшли спокій

Галина БЕРЕЗЕНКО# 17, 30.04.2003

Прах двох невідомих радянських воїнів — офіцера і рядового — було урочисто перепоховано 6 травня у братській могилі на Пагорбі Слави. До викарбуваних на гранітних плитах прізвищ 898 воїнів, що загинули, захищаючи Черкаси, додано надпис — “Невідомим воїнам”.

Останки загиблих знайшов ще у 1998 році під час риболовлі член пошукової групи Дмитро Костік на острові Плавучий поблизу села Хрещатик Черкаського району. За словами Дмитра Костіка, знахідка була випадковою — вода розмила пісок у місці, де, за його припущенням, наприкінці літа — початку осені 1943 року загинули троє солдатів. Особисті речі і документи загиблих зотліли, не вдалося знайти і зброю. Лишилися гудзики із серпами і молотами, бляхи від ременів офіцерської портупеї. Лише у одного із воїнів виявився вцілілий медальйон, який допоміг встановити його особу і розшукати його родичів. Останки 20-річного Шади Нарматова із Самаркандського краю були перепоховані у мусульманській частині одного із старих черкаських кладовищ. На перепоховання із Узбекистану приїжджав племінник Нарматова.

До встановлення осіб і пошуку родичів двох товаришів узбекського солдата підключилися і Київський меморіальний комплекс, і Черкаський військкомат, а також Черкаська міська рада ветеранів, міська і обласна влади. Проте, на жаль, виявлених речей було надто мало для того, аби пошуки увінчались успіхом. Перепоховання невідомих воїнів, після залагодження усіх юридичних питань, було вирішено приурочити до 58-річниці з Дня Перемоги, повідомив міський військовий комісар полковник Сергій Жабоєдов. Особисті речі воїнів вже додані до експозиції Черкаського краєзнавчого музею.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 17, 30.04.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 407 хитов: 11196
вчера: 854/23332
время генерации: 4.8364889621735; SQL запросов: 11