Медиагруппа «Антенна»  

ШІСТЬ З ПОЛОВИНОЮ
або Де взяти гроші на зарплату бюджетникам?

Після мітингів черкаської громади, на яких було ухвалене рішення не сплачувати комунальні платежі та місцеві податки і збори, і міський голова, і більшість депутатського корпусу забилися у звичайнісінькій істериці. Зі шпальт провладних газет, з екранів телевізорів і Сергій Одарич, і люблячі його вишивані з ковальчуками від імені «місцевої політичної еліти», представленої у Черкасах полум’яними прихильниками Бродського з Губським, з маніакальною наполегливістю переконували черкащан за будь-яку ціну підтримати місцеву владу, проголосувавши за неї останніми копійками з власних гаманців. Невже у Києві і надалі будуть вирішувати, що буде далі з містом і хто буде розпоряджатися грошима громади?


Заклики представників «Народного фронту» до бойкоту влади містечкові малоосвічені представники олігархічних фінансово-політичних кланів навіть примудрилися прирівняти до «злочину» та «закликів до повалення існуючого державного ладу». Воно й не дивно. Адже дорвавшись до «бюджетного корита», і депутати, і мер стали ототожнювати себе із державою. А власні гаманці з бюджетом. Тому і заклики громади до бойкоту почали сприймати як зазіхання на власну кишеню та замах на благополуччя власних родин. Додавши з кишень черкащан до прогнозованих показників Мінфіну тільки на потреби апарату управління цілих 18 мільйонів гривень та збільшивши чисельність високооплачуваних чиновників міськвиконкому до 463 осіб, депутати разом із Одаричем на потреби освіти та медицини додали лише близько 5 мільйонів. Воно ж зрозуміло, що чиновники хочуть їсти дужче, ніж вчителі та лікарі. Та й потреби апарату управління і Одаричу, і депутатам зрозуміліші і рідніші. З настанням кризи депутати подалися у чиновники, а чиновники стали депутатами. Та хіба народ зобов’язаний утримувати п’ять сотень дармоїдів у тяжких умовах економічної кризи?

А між тим, гроші для наповнення міського бюджету знайти таки можна. Як би не бідкався Сергій Одарич з приводу того, що земельні аукціони у цьому році популярними не будуть та й бажаючі викупити комунальне майно не будуть шикуватися у чергу, немає причини роздавати за безцінь міську землю і комунальне майно бізнес-структурам народних обранців. І земля, і майно таки мають свою ціну і врешті-решт є надбанням територіальної громади. Але ж у нас так уже повелося, що народні обранці за громаду вважають виключно себе та членів своїх родин.

А кошти на медицину та освіту є. Вони просто валяються під ногами, але повернути ці кошти до бюджету у міської влади немає особливого бажання. Очевидно, дається взнаки або особиста зацікавленість, або суто корпоративний інтерес. Мається на увазі і багатомільйонна заборгованість суб’єктів підприємницької діяльності по платі за землю перед містом, де лише «Азот» має доплатити близько 20 мільйонів гривень. І не нарахована кількасот тисячна пеня підприємству, яке пов’язане із головою бюджетної комісії Ігорем Калашником, за недоотримані містом квартири. І роздані депутатам міськради земельні ділянки та майно, за які ще восени можна було б отримати на аукціонах не один десяток мільйонів гривень.

Але про землю хотілося б погомоніти окремо. Бо вона є найяскравішим свідченням корупційних зловживань міських можновладців. Ще 20 грудня депутати міськради на своєму пленарному засіданні вирішили продати за півціни землю під підприємствами «Темп» і «ДОК». Вже тоді громаду обурював той факт, що міський бюджет фактично втрачає від такої махінації понад 14 мільйонів гривень. Але голос громади, як, власне, і завжди, не був почутий міською владою, і договори купівлі-продажу землі були підписані. Впродовж усього 2008 року ні «Темп», ні «Док» особливо і не намагалися виконувати договірні умови, вочевидь перебуваючи у кризовому стані завдяки менеджерському таланту своїх колишніх керівників та власників, які потроху перемістилися у владні крісла міськвиконкому. Наприкінці грудня 2008 року керівництво «ДОКу» звернулося до міської влади з листом, в якому відмовлялося від викупу земельної ділянки. Між тим угода, укладена між міським головою Одаричем С.О., проживаючим (згідно з текстом угоди, яка потрапила до «Антенни») у селі Мошни, та в.о. голови правління Леоновим О.П., який зараз працює начальником одного з управлінь міськвиконкому, чинна по сьогоднішній день.

Згідно з угодою, підписаною 9 січня минулого року в присутності нотаріуса, покупець – ВАТ «Темп» – зобов’язується сплатити за земельну ділянку площею майже дев’ять гектарів суму у шість мільйонів дев’яносто одну тисячу п’ятсот десять гривень п’ятдесят копійок впродовж року рівними частинами до 25 грудня 2008 року. Земельну ділянку віднесено до земель промисловості, хоча розміщені на колишній території заводу банки, автостоянки та офіси промисловістю назвати важко. Сказати ж, що цілий рік керівництво «Темпу» виконувало умови угоди, — це нічого не сказати. Коштів на рахунок міського бюджету в належному обсязі ніколи й не надходило. І, як стверджують компетентні джерела, так і не надійшло. А між тим, пункт 5.2 договору свідчить, що у разі порушення терміну кінцевого розрахунку рішення продавця підлягає скасуванню, а договір — розірванню. При цьому покупець має оплачувати продавцю неустойку у розмірі 20% від ціни продажу.

Тож постає резонне питання: чому міська влада не поспішає скасовувати рішення про продаж та стягувати пеню з колишнього флагмана машинобудівної промисловості? Чи може, міський голова має іншу думку та діє в цьому випадку в інтересах третіх осіб, що вже можна кваліфікувати як корупцію? А може, у міському бюджеті вистачає коштів на все і ці гроші просто зайві? Якщо на публікації «Антенни» обласні прокурори, незважаючи на спроби тиску та замаху на вбивство авторів публікацій Валерія Воротника та Володимира Мамалиги, вперто не звертають увагу, може, на черкаське беззаконня зверне увагу хтось у столиці?

Черкащанам залишається лише бойкотувати місцеву владу. Бо іншого виходу, крім бунту та погромів кабінетів можновладців, у черкащан вже немає. Резолюції громадських слухань йдуть у міськвиконкомівський туалет, прокуратура сором’язливо мовчить, а Київ збирається збільшити термін повноважень мерів та депутатів, надавши їм додаткових повноважень по стягненню податків і зборів. Ні міського голову, ні депутатів уже не можна відшкребти від стін мерії — їх можна лише зафарбувати. Тож бойкот — це ще не заклики до повалення існуючого державного ладу. Та й навіщо заклики — влада сама робить усе можливе, щоб народ вийшов на вулиці.

Стосовно ж самої черкаської влади, то вже у жодного з жителів міста не залишилося щодо неї ілюзій. Мандати яких би партій не лежали у кишенях народних обранців, у будь-якому випадку більшість із них робить те, що наказують власники «Товариства з обмеженою кримінальною відповідальністю «Черкаси». Та й прізвища цих власників у місті відомі всім. Компроміс у серцях депутатів знайшовся після того, як губські з бродськими домовилися про спільний дерибан міста та залишків майна громади. Та кинули кілька обгризених кісток своїм «шісткам». Усім вистачило — і тим, хто задовольнився стільцем депутата, і тим, кому пощастило отримати більш м’яке крісельце у виконкомі чи в заступниках мера, або самому меру. Тому що в цій комбінації він якщо не звичайна «шістка», то просто «шістка з половиною»...

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 9, 11.03.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 323 хитов: 19511
вчера: 678/49777
время генерации: 0.17431902885437; SQL запросов: 11