Медиагруппа «Антенна»  

Валерій Воротник та Володимир Мамалига не довіряють черкаським правоохоронцям

У понеділок, 23 лютого, Валерій Воротник та Володимир Мамалига, замах на яких сталося тиждень тому, провели прес-конференцію для місцевих мас-медіа. Про цей удар по свободі слова й українській демократії у Черкасах «Антена», як і більшість українських та чимало зарубіжних ЗМІ, уже розповідала. Після прямого ефіру «Погляд з антени» журналісти Валерій Воротник та Володимир Мамалига, з яким був його 10-річний син, намагалися сісти до автомобіля. У цей момент пролунав потужний вибух. Вибуховою хвилею їх відкинуло від автівки, основну ж силу вибуху взяв на себе саме автомобіль — це врятувало життя журналістів та дитини. І тепер, кажуть журналісти, відремонтувати його є майже справою честі, щоб автомобіль і надалі допомагав їм у їхній нелегкій і, як виявляється, дуже небезпечній справі.

Тепер, коли з часу замаху на вбивство журналістів минув уже тиждень, Валерія Воротника та Володимира Мамалигу дивує позиція окремих підрозділів і структур черкаської міліції, які почали росзслідування інциденту.

— Справу порушено за статтею «пошкодження майна», а не «замах на вбивство», — каже Володимир. — Виходить, що для українських правоохоронців ми є майном.

— Мені минулого тижня зателефонували з райвідділу, — підтверджує слова свого колеги Валерій, — та запропонували з’явитися туди для дачі показів з приводу... підпалу моєї автівки! Дійсно ж, я від такої розмови відмовився. Ми наполягаємо на кваліфікації інциденту за ознакою «Тероризм» та «Замах на вбивство»! Будь-який юрист та правоохоронець знає, що те, що сталося, треба кваліфікувати саме так. Але здається, що в МВС справу намагалися приховати.

Всупереч тому, що дехто з правоохоронців, на яких, можливо, впливають замовники замаху, намагаються бачити лише пошкодження особистого майна, низка фактів наводить на абсолютно протилежні висновки навіть людину, далеку від грунтовних знань юриспруденції. По-перше, журналісти, окрім, мас-медійної діяльності та громадської роботи, не займаються більше нічим. По-друге, мають непримиренну позицію щодо діяльності міської влади, по-третє, інцидент стався якраз у переддень масової акції протесту, спрямованої проти закриття у Черкасах 5 середніх шкіл. До того ж ,у момент вибуху Валерій Воротник та Володимир Мамалига безпосередньо були біля автомобіля, що напряму загрожувало їхньому життю та життю 10-річного сина Мамалиги, який був із ними.

Минулої п’ятниці, розповів журналістам Володимир Мамалига, депутатський запит із цього приводу був оприлюднений у Верховній Раді України, після чого матеріалами справи зацікавилася вже Генеральна прокуратура України. Тепер, сподіваються журналісти, кримінальну справу таки буде перекваліфіковано зі статті «пошкодження майна » на статті «Замах на вбивство» та «Терористичний акт».

— Ми не є великими фахівцями в оперативно-розшуковій діяльності, але досі працівниками міліції не опитані співробітники ТРК «Антена-плюс» і газети «Антенна». Минув уже тиждень! Тобто порушені всі норми попереднього слідства і розслідування... Ми сподіваємося на чесне розслідування з боку міліції, особливо у Києві, адже у нас немає ніякої надії на місцеві відділення правоохоронних органів і прокуратури, — каже Володимир.

— Намагання Одарича з розповсюдження хибної інформації щодо замаху ми розцінюємо виключно як спробу ввести в оману слідство та громадськість — заявляє Воротнік, — адже зразу після вибуху Одарич дивним чином з’явився на місті злочину та радо роздавав інтерв’ю журналістам. Ми змушені були минулого тижня звернутися до Генпрокуратури з вимогою допитати його, бо, на нашу думку, він розповсюджує інформацію щодо мотивів замаху, типу вибухівки, тощо. А це може зацікавити слідство. Або, скоріш, покаже, що черкаський мер звичайний брехун. Ми не маємо жодного сумніву, що замах пов’язаний саме з професійною діяльністю, а замовники злочину перебувають в орбіті міської влади. Якщо ми кажемо про Одарича та Калашника, то треба мати на увазі, що ці особи не більше ніж «шістки». У першому випадку — Бродского, в другому — Губського. Якщо цими діями, — висловив впевненість Валерій Воротник, хтось намагався нас залякати, то він помилився.

Журналісти переконалися, що вони — на правильному шляху і сповнилися ще більшої рішучості відстоювати права черкащан і вже з 3 березня, якщо міська влада знову вкотре повернеться спиною до тисяч своїх виборців і не виконає вимог двох останніх, наймаштабніших за останні 10 років, мітингів-протестів, вони пообіцяли влаштувати їй бойкот.

— Бойкот буде стосуватися сплати комунальних платежів, сплати податків і буде спрямований проти всіх чиновників, всіх структур, пов’язаних із владою, аж поки не будуть виконані наші вимоги, вимоги народу, виголошені на цих мітингах, — запевнив журналістів Володимир Мамалига, зазначивши, що в разі відсутності реакції на вимоги народу, «Народний фронт» буде вимагати відставки мера, виконкому та міськради.

А оскільки, зі слів учасників прес-конференції, влада міста не кається і продовжує діяти у тому ж дусі, у неї все ще попереду. Що ж до особистої безпеки, то Володимир Мамалига та Валерій Ворітник кажуть, що хоч і є у депутатському запиті на адресу Генпрокуратури вимога до служби безпеки забезпечити їх особистою охороною, з охоронцями у місті їх ніхто не побачить.

— Заявляємо, що нас у місті Черкаси ніхто з охоронцями не побачить. На відміну від міського голови, у нас немає параноїдального синдрому, ми нічого не боїмося, з охороною нас тут ніхто не побачить, — каже Володимир.

— Я вважаю, що нас рідна черкаська земля береже. Бо ми не окупанти. Хай окупанти бояться, — поміхається Валерій. — Я впевнений, що на відміну від міської влади, нас підтримує переважна частина черкащан. А це краще за будьяку охорону.

На кшталт популярного на певному етапі новітньої історії України гасла «Свободу не спинити!», у цьому випадку можна сказати: свободу слова не спинити, як не змусити мовчати тих, хто, за покликом своєї професії, має нести у широкі маси громадськості слово правди. А слово це, як відомо, — велика зброя.


Когда этот номер готовился в печать Валерию Воротнику и Владимиру Мамалыге удалось пообщаться с начальником следственного управления УМВД области Трипольским. Он с улыбкой на лице сообщил журналистам, что не видит причин для переквалификации уголовного дела с умышленного повреждения имущества на покушения на убийство. Подобные заявления вселяют уверенность, что МВД занимается исключительно выгораживанием исполнителей и заказчиков преступления.
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 6, 18.02.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 407 хитов: 11281
вчера: 854/23332
время генерации: 0.57552909851074; SQL запросов: 11