Медиагруппа «Антенна»  

ЗАМАХ НА ВБИВСТВО ЖУРНАЛІСТІВ МЕДІАГРУПИ «АНТЕНА»

«Вони не змогли нас купити — вони спробували нас убити», — заявляють журналісти

Взорванный автомобиль журналиста Валерия Воротника16 лютого Валерій Воротник і Володимир Мамалига проводили прямий ефір, під час якого було анонсовано акцію протесту проти закриття п’яти шкіл у м. Черкаси. По закінченні передачі журналісти разом із 10-річним сином В. Мамалиги пішли до автомобіля, припаркованого у дворі біля офісу медіагрупи «Антена». О 21 годині 15 хвилин, коли вони хотіли сісти в машину, спрацював вибуховий пристрій і автомобіль злетів у повітря. Вибуховою хвилею журналістів відкинуло геть. Важкий позашляховик «Хюндай» прийняв на себе силу вибуху і врятував життя людей.

Вибух був таким потужним, що у навколишніх будинках вилетіли шибки, були пошкоджені десятки автомобілів. Уламки машини розлетілися у радіусі більше 200 метрів. На думку фахівців, під автомобіль заклали вибухівку фугасного типу — 100-200 грамів у тротиловому еквіваленті. Очевидно, зловмисники розраховували, що під час вибуху журналісти перебуватимуть в автомобілі. На щастя, цього не сталося.

На місце події прибули працівники СБУ, прокуратури, міліції, криміналістична лабораторія тощо. Тут був помічений і міський голова Сергій Одарич. Він активно спілкувався з журналістами і радісно давав інтерв’ю.

Керівники медіагрупи «Антена» впродовж останніх трьох років займали жорстку і непримиренну позицію щодо неправомірних дій черкаської міської влади та черкаського міського голови Сергія Одарича, проводили журналістські розслідування її зловживань, займали громадянську позицію в захисті порушених прав і свобод людей, виступали ініціаторами проведення зборів територіальної громади та мітингів. Замовниками терористичного акту Валерій Воротник і Володимир Мамалига однозначно вважають черкаську міську владу.

Винятково до компетенції правоохоронних органів належить питання проведення слідства та версій щодо мотивів замаху на життя журналістів. У той же час, необхідно задіяти всі передбачені законом способи та заходи для притягнення винних осіб до відповідальності. Саме тому журналісти вимагають від правоохоронних органів негайно порушити кримінальну справу за ознаками статей «тероризм» та «замах на вбивство».

У нинішній ситуації несвоєчасне реагування на подібні злочини може породити небезпечний прецедент — відчуття безкарності злочинців та незахищеність громадян.

Це питання має турбувати ще й тому, що нещодавно, в січні 2009 року, на ПАРЕ розглядалося питання щодо розслідування справи про вбивство Георгія Гонгадзе, і в своєму рішенні ПАРЕ висловила стурбованість стосовно бездіяльності української влади. В резолюції, зокрема, зазначено, що «злочини, скоєні проти журналістів та політичних активістів, мають розслідуватися компетентними органами як пріоритетні».


Цікава деталь: замах відбувся напередодні запланованого масштабного мітингу-протесту проти свавілля міської влади, яка у судовому порядку намагалася заборонити проведення цієї акції громадської непокори. Вочевидь, керманичі міста злякалися тієї широкої підтримки, яку мають журналісти та активісти «Народного фронту» Валерій Воротник і Володимир Мамалига.
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 6, 18.02.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 495 хитов: 20764
вчера: 653/28380
время генерации: 0.013009071350098; SQL запросов: 11