Медиагруппа «Антенна»  

ДАІ штовхає людей до бунту?

ЯКЩО НАРОД ПОЗБАВЛЯЮТЬ ПРАВА НА ПРОТЕСТ, ТО ВІН МАЄ ПРАВО НА ПОВСТАННЯ?

Організатори та учасники акції протесту, яка відбулася в Черкасах 22 січня, звернулися до українських можновладців із вимогою припинити політичні репресії. До учасників мирної громадянської акції, яка відбулася в Черкасах, місцева ДАІ застосувала адміністративні санкції. Люди вважають, що міліція брутально порушує їхні громадянські права.


Президенту України Віктору Ющенку

Прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко

Міністру МВС України Юрію Луценку

Голові Черкаської ОДА Олександру Черевку

Начальнику УМВС у Черкаській області Миколі Каплію

Начальнику управління ДАІ в Черкаській області

Володимиру Корєшкову

ЗВЕРНЕННЯ

Розділ II Конституції України гарантує громадянські права кожному громадянину України. Зокрема, стаття 39 Основного закону гарантує, що громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку — з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Цих положень повністю дотрималися організатори акції протесту, яка відбулася 22 січня цього року в Черкасах. Згідно з попередньо наданим Черкаському міськвиконкому та ДАІ повідомленням, в акції протесту мали взяти участь водії автотранспорту: шляхом переміщення містом колон транспорту та подальшої участі в мітингу на центральній площі обласного центру. Однак зранку 22 січня працівники ДАІ намагалися чинити протиправні дії, безпідставно зупиняючи вантажний транспорт на під’їздах до Черкас, а також перешкоджаючи руху легковиків вулицями міста. Ці факти були численними і мали організований характер.

Коли транспорт доїхав до центральної площі Черкас, працівники ДАІ самі розставляли його на проїжджій частині площі таким чином, щоб він не заважав руху іншого транспорту. Мітинг відбувався мирно і в рамках українського законодавства. Однак після його початку працівники ДАІ ретельно перефотографували номерні знаки автівок, а начальник управління ДАІ Черкаської області Володимир Корєшков підтвердив факт притягнення до адміністративної відповідальності 129 учасників акції протесту. Про це він сказав на прес-конференції 4 лютого 2009 року.

Начальник ДАІ відкинув звинувачення у політичних репресіях і заявив, що лише намагається навести лад на дорогах. Керівник ДАІ, можливо, не усвідомлює наявність громадянських прав у водіїв автотранспорту та протестувальників, які незадоволені владою та висловлюють протест у законний спосіб? Чому міліцейське керівництво переконане у тому, що акція протесту повинна мати дозвіл черкаської влади, якщо подібний дозвіл не передбачений законом?

Чому жодного разу не було притягнуто до відповідальності жодного з організаторів мітингів на вулицях Черкас або Києва? Чому не було оштрафовано майбутнього міністра МВС Луценка, майбутнього Президента Ющенка, майбутнього Прем’єр-міністра Тимошенко за перекриття руху Хрещатиком взимку 2005 року? Чому сучасна влада порушує громадянські права, забороняючи незадоволеним її діяльністю проводити мирні зібрання?

Якщо влада позбавляє людей права на мирний протест, передбачений Конституцією, коли люди, яким народ дав владу, брутально порушують права цього народу, ігноруючи навіть написані ними ж закони, народ має право на повстання. Це невід’ємне право кожного народу, яке, щоправда, записане лише в конституціях багатьох країн. У нашій Конституції такого права немає. Але це таке саме природне право, як право людини на життя. І з цього погляду народ чинить правильно, виходячи на поки що мирні акції громадянського протесту. Можливо, лише такими акціями і можна примусити чиновників згадати, хто є джерелом влади у нашій державі. І теж почати дотримуватися законів.

Ми вимагаємо негайного припинення політичних репресій у вигляді застосування штрафів до учасників акцій протесту!

Ми вимагаємо негайного роз’яснення чиновникам та працівникам ДАІ норм Конституції!

Застосувавши штрафи до більше сотні власників автівок, які взяли участь в акції протесту, влада визнала, що протест цей носить масовий характер. 22 січня нас було кілька сотень. Завтра поряд із нами будуть стояти тисячі! Не треба нас провокувати! Не треба наш мирний протест перетворювати на демократичне повстання! Зупиніться, поки не стало пізно!

м.Черкаси, 9 лютого 2009 р.
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 5, 11.02.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 456 хитов: 12924
вчера: 723/26554
время генерации: 0.017809152603149; SQL запросов: 11