Медиагруппа «Антенна»  

Черкащина лідирує за кількістю безробітних

Наталія ДАНИЛЮК, Оксана ГОРЕЦЬКА# 3, 28.01.2009

Питання безробіття та зайнятості населення були у полі зору учасників прес-конференції, що відбулася в обласному центрі зайнятості. Зокрема, йшлося про деякі зміни в законодавстві, а також про ситуацію на ринку праці Черкащини.

Ринок праці Черкащини: попит перевищує пропозиції — таку невтішну ситуацію констатував керівник Черкаської обласної служби зайнятості Володимир Вовченко.

— На сьогоднішній день на обліку в Центрі зайнятості перебувають 42,3 тис. людей, що на 2,6 тис. більше, ніж на початку року. При цьому кількість робочих місць зросла, але несуттєво і складає лише 738 вакансій, — повідомив він.

Разом із тим, йшлося і про зміни в законодавстві про зайнятість населення. Тринадцятого січня цього року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення». Зокрема, відтепер за рахунок інших відрахувань, на 4 відсотки зростає розмір страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Крім того, торкнулися зміни в законодавстві і працюючих пенсіонерів та іноземців. З 13 січня з їхньої заробітної плати потрібно також утримувати страхові внески в розмірі 0,6%. Разом із тим, закон передбачає захист саме національного ринку праці: тепер отримання роботодавцями дозволу на працевлаштування іноземців та осіб без громадянства є обов’язковим.

До інших новацій належить і розширення критеріїв роботи залежно від категорій безробітних, а також перевірка достовірності наданої ними інформації, що, говорять в обласному центрі зайнятості, запобігатиме випадкам зловживань послугами державної служби зайнятості з боку недобросовісних осіб. Аби безробітні не зловживали послугами служби зайнятості, поняття підходящої роботи значно розширено. Адже в разі, якщо зареєстрований безробітний двічі відмовився від підходящої роботи, передбачено скорочення виплати допомоги по безробіттю до 90 календарних днів. Скажімо, для деяких безробітних підходящою тепер вважається й участь у громадських оплачуваних роботах, як правило, такими роботами є благоустрій і прибирання території.

Не зможуть отримувати допомогу по безробіттю і власники селянських господарств. Звільненим працівникам не варто сподіватися, що час безробіття вони зможуть перечекати, вирощуючи картоплю на городі й отримуючи бодай якісь гроші від центру зайнятості. Закон зазначає, що власники особистого селянського господарства є зайнятими працівниками, а отже, вони не можуть отримувати допомогу по безробіттю.

А звільнені з роботи «за власним бажанням» чи «за згодою сторін» відтепер зможуть отримати допомогу лише через три місяці.

Крім того, тепер за дві відмови від запропонованої центром роботи, людей взагалі позбавлятимуть допомоги. Якщо раніше безробітним скорочували виплати за дві відмови, то зараз ці виплати припинятимуть взагалі. Причому якщо раніше претендент мав право без санкцій відмовлятися від роботи з меншим заробітком, ніж був у нього до звільнення, то тепер це не дозволяється. За новими правилами, людині пропонують роботу із зарплатою, яка не може бути вищою за середній розмір зарплат у сфері, в якій ця людина працювала. Тобто, якщо претендент отримував 5 тис. грн., а в його сфері середня — 2 тис., то тепер на таку суму він і повинен розраховувати. І аргумент, що «раніше я отримував більше і тому на цю пропозицію не погоджуся», не пройде.

Для тих, у кого немає освіти або просто досвіду роботи, насамперед пропонуватимуть суспільні роботи (вантажники, двірники, комунальники, озеленювачі, прибиральники снігу).

Несолодко доведеться і тим, хто звернувся до центру зайнятості дуже пізно, через багато місяців після того, як їх звільнили. Їм, за новим законом, можуть запропонувати суспільні роботи. І якщо людина від такої роботи відмовляється, то, відповідно, допомоги вона не отримає.


Протягом грудня понад 22 тисячі працівників Черкащини перебували у відпустках з дозволу або ініціативи адміністрації. Це — 7,7% загальної кількості штатних працівників області, що на 45,8% більше, ніж перебувало у відпустках протягом листопада.

У той же час понад 25 тисяч черкасців працювали в режимі скороченого робочого дня (або тижня). Це на 38% більше, ніж протягом листопада.

Усього в Україні у відпустках протягом грудня перебувало 829 тисяч працівників, а в режимі неповного робочого дня (або тижня) працювало 928 тисяч осіб.


Як повідомляють у Державній службі зайнятості, станом на 1 січня 2009 року на одне вільне місце в Україні претендували 10 безробітних. Рік тому на 1 вільне місце претендували 4 особи. Серед «лідерів» за кількістю безробітних — Вінницька область (на 1 вакантне місце претендують 39 осіб), Івано-Франківська та Хмельницька (по 48), Черкаська (77 безробітних на одне місце).

За два тижні січня 2009 року до центрів зайнятості області звернулося 3,5 тисячі осіб. Сьогодні загальна кількість безробітних в області становить 42,3 тисячі осіб. Це на 2 тисячі осіб більше, ніж на аналогічну дату минулого року.


Довідка «Антенны»

Законом про Держбюджет на 2009 рік розміри відрахувань до фондів соціального страхування змінено не було, але це зроблено Законом від 25.12.2008 р. №799-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення». Таким чином, ВР України грунтовно оновила законодавство про соціальне страхування. Змін багато... Як саме змінилося законодавство — читайте нижче.

Змінено ставки страхових внесків до Фондів державного соціального страхування. Так, для роботодавців розміри внесків складатимуть:

* до Фонду з тимчасової втрати працездатності — 1,4% від фонду заробітної плати (раніше було — 1,5 %);

* до Фонду зайнятості — 1,6% від фонду заробітної плати (було — 1,3%);

* до Фонду від нещасних випадків — страхові тарифи відповідно до класів професійного ризику знижено на 0,1%.

Також встановлено, що роботодавці, які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру, перераховуватимуть 2,2% від суми витрат на виплату доходу (прибутку).

Для найманих працівників внески до Фонду зайнятості збільшено з 0,5% до 0,6%.

Для добровільно застрахованих осіб  розмір страхових внесків складатиме:

* до Фонду з тимчасової втрати працездатності — 1,9% (було — 2%);

* до Фонду зайнятості — 2,2% (було — 1,8%).

Документом розширено коло зайнятого населення. Так, згідно з внесеними змінами, до нього належать також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно до Закону України «Про особисте селянське господарство». Отже, для набуття статусу безробітного сільському мешканцю відтепер доведеться доводити, що він не веде особистого селянського господарства. Які саме документи треба буде подати до РЦЗ, сподіваємось, в найближчий час роз’яснить Фонд соціального страхування.

Також уточнено, що не можуть бути визнані безробітними громадяни, які мають право на пенсію за віком, у тому числі на пільгових умовах, на пенсію за вислугу років.

Закон України від 20.12.08 р. № 799-VI  чинний з дня опублікування («Урядовий кур’єр» від 13.01.09 р. № 3)

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 3, 28.01.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 112 хитов: 1017
вчера: 793/19458
время генерации: 0.0085668563842773; SQL запросов: 11