Медиагруппа «Антенна»  

У Черкасах повстали підприємці

Минулого четверга, 22 січня, відбулася наймасовіша акція протесту людей проти дій влади з часу «помаранчевої» революції. Головним гаслом мітингу стала вимога – «Досить!». Свавілля влади нарешті довело людей до межі, їхній терпець увірвався, і громада вирішила більше не мовчати, а відстоювати своє право жити, а не виживати.

Економічна криза, яка накрила Україну, стала важким іспитом для всіх. На жаль, влада вирішила йти шляхом найменшого спротиву — боротися з нею силами простих людей, мовляв, вони все стерплять. Проте реакція виявилася зворотною. Ціни, що постійно зростають, систематичне збільшення податків, масові звільнення, відсутність робочих місць, стрибки на валютному ринку — все це змусило підприємців Черкащини, представників середнього класу, вийти на центральну площу міста і голосно заявити про те, що їм набридла політика, яку веде держава.

Найбільш активними в організації акції виявилися підприємці та перевізники Черкас. Саме вони згуртували і решту представників малого та середнього бізнесу і підбили на активні дії.

Акція громадянської непокори розпочалася близько десятої ранку з автопробігу. Десятки машин, прикрашені жовто-синіми стрічками їздили колонами по черкаських вулицях, а їхні водії тисли на клаксони, привертаючи увагу городян. У цей же час десятки багатотоннажних тягачів, просочуючись крізь міліцейські заслони, виїжджали на вулиці, де їм дозволений проїзд, і рухалися один за одним, гучно сигналячи. Місто загуло. Не було того дня жодного перехожого, який не звернув би уваги на голос перевізників та підприємців. До черкащан приєдналися представники районних центрів – Сміли, Золотоноші, Шполи та інших міст і сіл. ДАІ мляво чинила опір, але виявилася не в змозі зупинити автівки, водії яких були готові і до більш рішучих дій.

Пополудні близько тисячі людей зібралися на центральній площі міста.

«Ми доклали всіх зусиль, аби зібрати сьогодні тут максимум людей і сказати: «Досить! Набридло так жити!», — заявив один зі співорганізаторів акції Руслан Зоря. Організатори мітингу-протесту стверджують, що вони не є представниками якоїсь політичної сили. Вони не позиціонують себе як громадську організацію. Вони лише хочуть довести людям: якщо сидіти і мовчати, то нічого не досягнеш. Як кажуть, під лежачий камінь вода не тече. Лише гуртом можна добитись якихось результатів.

«У Конституції чітко записано, що єдиним джерелом влади в Україні є народ. У нас поки немає важелів впливу на владу, але ми хочемо їх створити», — сказав один з організаторів акції Олександр Солієнко.

Серед небайдужих були і керівники медіагрупи «Антена». Зокрема, перед мітингувальниками виступив Валерій Воротник. Він зауважив, що протягом усіх сімнадцяти років незалежності України ми ходимо на вибори, але нічого не змінюється на краще, навпаки, держава ставить нас на коліна свідомо та цілеспрямовано.

Ініціативу черкащан підтримали й інші міста України – Київ, Львів, Харків, Дніпропетровськ, Житомир. Організатори акції впевнені, що тільки зараз люди почали відчувати реальний вплив кризи, тому подібні масові зібрання — це лише початок. Надалі на площі міст буде виходити все більше і більше людей.

«Ситуація в країні погіршується, це видно неозброєним оком. Тож завтра до нас приєднаються і медики, і міліціонери, які сьогодні заважають проводити акцію, але які також не отримують зарплату», — підкреслив Олександр Солієнко.

Організатори мітингу підійшли до втілення в життя своїх задач досить грунтовно. Усі вимоги і пропозиції вони виклали у відкритому листі, копії якого надіслати до органів місцевого самоврядування Черкащини, а також до Президента країни, до Голови Верховної Ради України і голів Нацбанку та Антимонопольного комітету України.

Відтак, висновок можна зробити один: якщо вже люди вголос заявили про себе і почали діяти, то вони навряд чи заспокояться, допоки не досягнуть бажаних результатів, і скоріш за все, наступна революція — не за горами.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 3, 28.01.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 580 хитов: 10990
вчера: 919/19363
время генерации: 0.04149603843689; SQL запросов: 11