Медиагруппа «Антенна»  

Громадський рух «Народний фронт» пропонує ліквідувати посаду прем’єр-міністра і відновити ядерний статус України

УНІАН# 3, 28.01.2009

Громадський рух «Народний фронт» пропонує ліквідувати посаду прем’єр-міністра і відновити ядерний статус України. Про це минулого тижня на прес-конференції в УНІАН заявив голова «Народного фронту» Володимир Мамалига, повідомляючи про початок діяльності руху.

На його думку, сьогодні більшість відомих політичних сил намагаються «інспірувати та очолити хвилю народного обурення дійсним станом речей і теперішнім життям у нашій державі».

«Народний фронт» не є організованим чи інспірованим жодною з існуючих політичних сил. Це є так звана ініціатива знизу», — сказав В.Мамалига. За його словами, новий рух — неполітична організація, яка має на меті захист населення від бездіяльності влади, свавілля банкірів та олігархів.

Керівник «Народного фронту» повідомив, що нове об’єднання створювалося дуже швидко — ідею обговорювали лише впродовж місяця — і почало свою діяльність 20 січня, оскільки саме тоді пройшли установчі збори.

Делегати з 18 регіонів (16 областей, АР Крим і м.Київ) обрали керівництво і затвердили маніфест з головними вимогами нової громадської ініціативи. У перспективі, за словами В.Мамалиги, впродовж наступного місяця — відкрити представництва руху в кожному регіоні держави.

Ідеологія нового утворення, за словами члена ради «Народного фронту» Олега Кубаха, передбачає утвердження «адекватної демократії» в Україні, головна вимога якої — відповідальна влада. «Нашою метою є впровадження засад адекватної демократії, при якій законослухняні громадяни будуть користуватися усіма перевагами демократії, захистом особистих прав, отримувати усі гарантовані Конституцією соціальні блага, а недоброзичливці української держави та народу, внутрішні й зовнішні, отримають жорстке та адекватне реагування на свої дії», — зазначив він.

По-перше, за словами лідерів фронту, пропонується «проста, зрозуміла та ефективна» модель державного управління: народ обирає Президента на 4 роки, Президент особисто формує та очолює Уряд і несе повну персональну відповідальність за дії виконавчої влади. При цьому посаду прем’єр-міністра потрібно ліквідувати.

Крім того, за задумом об’єднання, необхідно суттєво розширити повноваження органів місцевого самоврядування та підвищити статус місцевих референдумів, якнайширше залучати громадян до участі у владі, для чого ліквідувати сільські ради, а їхні повноваження делегувати сільському сходу.

Крім того, «Народний фронт» пропонує ліквідувати ради з представницькими функціями — обласні та районні. Повноваження по розподілу коштів з центрального бюджету в регіонах та контрольні функції мають виконувати представники президента (адміністрації). Будь-який чиновник може бути відкликаний на вимогу територіальної громади. Більшою частиною бюджетних коштів мають опікуватися органи місцевого самоврядування. До речі, на думку лідерів «Народного фронту», чисельність місцевих рад має бути значно скорочена та обиратися вони повинні виключно за мажоритарним принципом. Тотальне здирництво та корупцію в органах місцевого самоврядування можна подолати лише завдяки введенню та підсиленню норм прямої демократії — коли будь-яке рішення може прийматися виключно після підтримки на місцевому референдумі, зборах громади або сході. Також пропонується введення норм, згідно з якими, якщо більше половини мешканців підписують те чи інше звернення або вимогу до органів місцевого самоврядування або адміністрацій, то ця петиція є фактичним наказом для можновладців, за невиконання якого вони мають бути звільнені з посад або переобрані.

Представники «Народного фронту» впевнені, що наступні вибори – чергові або позачергові – мають відбуватися за іншими ніж зараз принципами. По-перше, це змішана система, по-друге — скорочена принаймні до 225 осіб чисельність депутатів Верховної Ради. Для втілення всіх цих вимог або президент, або Верховна Рада мають ініціювати проведення конституційного референдуму.

На думку «Народного фронту», має бути негайно переглянута податкова система країни. Податки повинні бути спрощені та стати зрозумілими для громадян. Податковий тиск має бути негайно зменшений, а податки мають стати адекватними до доходів більшості громадян — влада повинна відмовитися від практики перекладання тягара фінансової кризи на плечі пересічних громадян, шукати інші джерела та можливості наповнити бюджет одночасно з реформою і скороченням у кілька разів апарату державного управління.

Україна повинна переглянути державні видатки і залишити лише ті, які дійсно впливають на якість життя українців. Наприклад, слід розглянути навіть питання відмови від проведення «Євро-2012», натомість кошти краще спрямувати на розробку українських газових родовищ, що при наявності фінансування через кілька років може дозволити значно зменшити або навіть позбутися взагалі енергетичної залежності від Росії.

Також громадський рух виступатиме за відновлення ядерного статусу України «як альтернативи вступу до НАТО і гарантії територіальної цілісності держави та недоторканності її кордонів».

Щодо зовнішньої політики, то у «Народному фронті» пропонують на найближчі десять років відмовитися від форсування вступу до будь-яких міжнародних союзів та альянсів і всіляко збільшувати власну суб’єктність у глобалізованому світі. «Перед тим, як делегувати комусь частину суверенітету, українській державі слід повністю зіпнутися на ноги. На практиці це означає максимально жорстко відстоювати національні інтереси України та її громадян на міжнародній арені замість того щоб віддавати їх на жертву примарним перспективам членства в міжнародних блоках», — сказав О.Кубах.

Підводячи підсумки, лідери «Народного фронту» підкреслили, що не претендують на роль третьої сили, інспірованої та фінансованої владними кланами. «Ми є представниками українського народу без огляду на релігійні чи політичні переконання, без огляду на те, де живемо — у центральній, південній, східній чи західній Україні», — наголосили вони.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 3, 28.01.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 490 хитов: 14339
вчера: 782/39092
время генерации: 0.039862155914307; SQL запросов: 11