Медиагруппа «Антенна»  

Соціологія оргазму, або Марш бродячих собак

Володимир МАМАЛИГА# 3, 28.01.2009

Анекдот у тему: «У борделі пожежа. Усі в один голос волають: «Води, води!!!» І лише в номерах по Байди Вишневецького, 36, романтично: «Шампанського!!!»


Нещодавно на офіційному сайті Черкаської міської ради з’явилася інформація про соціологічні дослідження, які, виконуючи передвиборні обіцянки Сергія Одарича, нібито проводили у нашому місті таємничі соціологи. Можливо, міській владі треба було просто вийти без охорони на вулицю та спитати перших зустрічних: «А що ви думаєте про нас?»

Документ з інтригуючою назвою «Задоволеність населення міста Черкаси рівнем надання послуг» після реального та нередагованого опитування громадської думки вийшов би, безумовно, більш цікавим та колоритним, але його не можна було б розміщувати не те що у мережі Інтернет, а навіть на найближчих парканах. А так черкащани відтепер мають можливість знати свою правильну думку та у разі якихось розбіжностей коригувати її з генеральною лінією партії. Вільних демократів, зрозуміло...

Документ вийшов цікавий та яскравий, як, власне, усі комікси під редагуванням «романтиков с большой дороги». Їм би, крім написання бестселерів та возведення фігур з природного матеріалу, ще б трохи про Черкаси та черкащан потурбуватися. Але, напевно, опуси про «турботу за народ» побачать світ у наступному тиражі.

Оцінка якості комунальних послуг в цілому по місту, на думку міської влади ( а соціологи в цьому випадку завжди підтверджують владні очікування), зросла по місту у середньому на 2%. При загальній тенденції до зниження цього самого задоволення по всьому місту мешканці будинків ОСББ та ЖБК на цілих 37%, а мешканці Митниці на 17% стали більше отримувати кайф від температури батарей та гарячої води, чистих контейнерів для сміття та мінералізації водопровідної води. Чи не саме за це Сергій Одарич вже звільнив з роботи колишнього заступника Василя Старікова Світлану Романенко, яка всупереч усім сподіванням таки зуміла допомогти ОСББ та ЖБК освоїти півмільйонну цільову субвенцію? Чи не за ті самі показники різноманітні перевіряючі обсіли начальника РЕУ-1 Ірину Музику? Заздрість — поганий порадник можновладним посадовцям, які називають себе політиками нової формації.

Сприймаючи на віру неодноразові заяви міського керівництва щодо опалення та гарячої води в Черкасах, ми з вами давно утвердилися в думці, що в цих речах ми найкращі якщо не у світі, то в Україні вже точно. А між тим навіть соціологія, зроблена на замовлення влади, доводить, що батареї та гаряча вода стали дещо скромнішими, тобто прохолоднішими відповідно на 11 та 4%. Найбільш мерзнуть та не хочуть митися практично холодною водою розбещені мешканці «елітних» Південно-Західного та району Сєдова. Зростає задоволення чомусь лише в Дахнівці та Соснівці, де, напевно, хтось із друзів міського голови за звичкою плутає своє з комунальним, тобто автономний котел з комунальною котельнею.

Усе більше, переконані соціологи, ми з вами задоволені, як виявляється, роботою ліфтів, прибиранням під’їздів та прибудинкової території. І просто у захваті селюковаті черкащани від електропостачання та водопроводу з каналізацією. Це тому, що нові рахунки за користування цими благами цивілізації ми отримаємо лише на початку лютого. Враховуючи передсвяткові засідання міськвиконкому, який затверджував нові тарифи «Черкасиводоканалу», нові квитанції переконають навіть с найнедовірливіших, що міська влада за тарифи узялася по-дорослому. Голова тарифної комісії Андрій Савчук, надивившись по вихідних «художеств» рідної київської влади, потроху впроваджує столичний досвід на прилеглих територіях. Чого там розмінюватися на дрібниці... Згоріла хата, гори й сарай...

Практично одностайно городяни висловили різке невдоволення оперативністю комунальних служб у виконанні дрібних ремонтних електромонтажних та сантехнічних робіт. Та й сміття з блискучих контейнерів, на думку опитаних, вивозиться вкрай погано. А численні зграї бродячих собак, які харчуються на невивезених вчасно смітниках навіть під вікнами черкаського міськвиконкому, своїм гавканням можуть спонукати куратора галузі Андрія Дзюбу не робити розумне обличчя, а більш інтенсивно зайнятися пошуком керівника департаменту житлово-комунального комплексу. Доки місто не перетворилося на суцільний смітник, а собаки не почали полювати на місцевих депутатів. Розпізнаючи їх по характерному запаху...

Освітлення вулиць, прибудинкових територій, парків та місць відпочинку стало кращим — вважає влада, посилаючись на думку в основному знову ж таки мешканців Соснівки, Дахнівки та Казбету.

Гіпотетичне покращення якості освітлення у більшості мікрорайонів міста винесло на поверхню іншу болючу тему — стан доріг та тротуарів, яким влада не хоче перейматися. І якщо раніше пересічні громадяни у темний час доби намагалися просто не виходити з помешкання, побоюючись при світлі місяця поламати кінцівки навіть у центрі міста, не кажучи вже про «спальні» райони, то тепер при люмінесцентному освітленні дороги і тротуари нагадують кратери на місяці. Тож, не маючи підстав не довіряти соціології, черкащани майже одностайні у негативній оцінці діяльності влади у цій галузі. Враховуючи проект бюджету на 2009 рік, можна з упевненістю стверджувати, що і при нових податках на автотранспорт черкаські дороги так і залишаться напрямками, а тротуари — партизанськими стежками.

Окремо слід відзначити кращий, на думку черкащан, стан дорожньої розмітки, але й це, напевно, можна було б віднести не до здобутків міської влади, а до введення в дію нових штрафів ДАІ. Водії просто стали помічати пішохідні переходи, а відповідно, їх почали помічати і пішоходи-городяни. Краще ставлення до пасажирів у маршрутках та нові, ще не працюючі зупинки-магазини сміливо можна було б ставити в заслугу Євгену Кімлику ... якби він не був звільнений та вже не працював у облдержадміністрації. Новопризначений начальник управління транспортної інфраструктури Леонов зі своїм куратором Дзюбою тепер приречені розвинути транспортну інфраструктуру до європейського рівня. Якщо вистачить наснаги та компетентності.

Київські соціологи відзначили погіршення санітарного стану та навіть зниження рівня медичного обслуговування у місті, але звичайні черкащани цього просто не помітили. Лікарів як не вистачало, так і не вистачає. У лікарнях як нормально не годували, так і не годують. Лікарняні ліжка скорочуються, а лікарі звільняються. Керівники міста, напевно, поправляють своє здоров’я не у Черкасах, а може, і не в Україні. А може, їм вже лікуватися не треба, бо ще не придумали ліків від жадібності та брехні? А привабливо розташовані об’єкти медичної інфраструктури можна ще й вигідно продати або віддати депутатам в обмін на слухняну підтримку, як це вже трапилося з територією інфекційної лікарні по вулиці Можайського.

Коментуючи в Інтернеті результати досліджень над черкащанами київських соціологів, черкаський міський голова Сергій Одарич чесно визнав невдоволення своєю діяльністю за минулий рік. А для виправлення ситуації заклав у новий бюджет додаткових чотири мільйони на зарплату новій модернізованій гоп-команді, що як Паніковський з Балагановим обирає між крадіжкою та грабунком. А взагалі її утримання обійдеться платникам податків десь так у мільйонів 30–40 додатково. Часи нові, а методи усе ті ж: зроби гірше, а тоді як було. І народ тебе полюбить. Хоча навіть київські соціологи, котрі, без сумніву, працюють суто безплатно, як волонтери, також помітили, що про діяння влади народ інформується усе менше і менше. Та й думками черкащан влада просто не цікавиться. У них своя ідеологія і свій колективний розум. Як у зграї бродячих собак.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 3, 28.01.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 172 хитов: 1842
вчера: 793/19458
время генерации: 0.01636791229248; SQL запросов: 11