Медиагруппа «Антенна»  

Посол Японії: «Наші банкіри побоюються України»

Галина БЕРЕЗЕНКО# 15, 16.04.2003

Надзвичайний і Повноважний Посол Японії Кіщіро Амае у ході ознайомчої поїздки регіонами України 19 квітня завітав у Черкаси. Новий посол Країни Сонця, Що Сходить (вірчі грамоти пан Амае вручив Президентові 12 листопада 2002 року) цікавився передусім проектами будівництва та реконструкції промислових об'єктів, для втілення яких український уряд просить у японського кредит. Наразі представлено чотири проекти, серед яких і реконструкція Черкаської ТЕЦ. Нині ТЕЦ здатна виробляти 200 мВт електричної і 1308 гкал/год. теплової енергії, але цього вистачає лише на дві третини міста. У випадку, якщо проект реконструкції буде реалізовано, ТЕЦ, що знаходиться у експлуатації вже 40 років, зможе обігріти усе місто і освітити більшу частину області. Технічне обгрунтування проекту вже здійснено японською фірмою "Марубені", представник якої, Такеше Сакемі, також супроводжував Посла Японії Кіщіро Амае під час поїздки.

Складність полягає у тому, що із усіх представлених проектів - будівництво мостового переходу через Південний Буг у Миколаєві, очищення стічних вод у Кривому Розі, реконструкція Дніпропетровської ТЕЦ (яка є частиною заводу "Південмаш") та реконструкція Черкаської ТЕЦ - лише одному пощастить отримати японський кредит. Обережні японці вже тривалий час прискіпливо вивчають реальну потребу українців у ієнах і при цьому поглядають у бік мінливих українських урядів - хоч котрийсь із них надасть гарантію повернення кредитів?

Ось цю стурбованість і озвучив Посол Японії на прес-конференції, що відбулась відразу після переговорів японської делегації із черкаським губернатором Вадимом Льошенком. "Відверто кажучи, японські банкіри, у тому числі і Державний банк, трохи побоюються непевності. Слід усунути непорозуміння. Тому Японія нині чекає від України надання державних гарантій", - зазначив пан Амае, додавши, що у травні слід очікувати ще одну японську делегацію фахівців, що визначатимуть пріоритетність кредитування проектів. Щоправда, після візиту на ТЕЦ пан Амае визнав, що підприємство насправді має реальну потребу у інвестиціях, і висловив сподівання, що японські фахівці зроблять відповідні висновки навіть в умовах конкуренції проектів.

Директор ТЕЦ Сергій Янішевський, який працює з японськими партнерами протягом трьох років, сподівається, що шалька терезів схилиться у бік Черкас. Передусім тому, що оновлена ТЕЦ, до всього, матиме значно кращі екологічні показники. За попередніми підрахунками, викиди СО2 у атмосферу зменшаться на 400 тис. тонн. Що має, на думку Сергія Вадимовича, особливо припасти до душі японцям, як ініціаторам Кіотської угоди про зменшення викидів СО2 у атмосферу.

Хоча тут варто мати на увазі й настрої українських можновладців і народних депутатів, які скоріш за все при виборі отримувачів кредитів виходитимуть з політичних міркувань. Державні гарантії має ратифікувати Верховна Рада. А черкаське лобі у парламенті потужним не назвеш.

Очевидно, такі ж думки напосілися і на губернатора Льошенка. Наразі Вадим Олексійович спробував зацікавити Посла Японії іншими можливостями Черкащини. За словами губернатора, пана Амае "дуже зацікавив" телевізійний завод "Орізон", загалом розвиток промисловості і агропромислового комплексу, а також наявність у обласному центрі річкового порту і великої вузлової залізничної станції. Спільну мову знайшли губернатор із Послом і на грунті східних єдиноборств. 60-річний Кіщіро Амае має 3-й дан із айкідо (у Вадима Льошенка - 3-й дан із дзюдо). "Я гадаю, якби пан губернатор зустрівся із паном Путіним, то ви б виграли", - пожартував японський дипломат. Також Посла Японії приємно вразило, що студенти Першої міської гімназії ось вже 12 років вивчають мову його батьківщини. Гімназисти привітали Посла Кіщіро Амае піснею "Сакура цвіте".

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 15, 16.04.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 484 хитов: 20325
вчера: 653/28380
время генерации: 0.0091409683227539; SQL запросов: 11