Медиагруппа «Антенна»  

Бунт у Звенигородській райраді

Іван СІЧОВИК# 15, 16.04.2003

Учора, 22 квітня, відбулася чергова сесія Звенигородської районної ради, яка заслухала звіт голови ради Володимира Оникієнка. Подія досить ординарна і на значний інформаційний привід вочевидь би не потягнула, якби не одна досить-таки пікантна обставина. Фракції Соціалістичної партії (7 осіб), “Нашої України” (15 осіб), БЮТ (10 осіб) внесли альтернативний проект рішення, у якому пропонувалося визнати роботу голови незадовільною і висловити йому недовіру.

Факт сам по собі надзвичайно промовистий, адже загальновідомо, що районні ради, втім, як і обласна, формувалися за сценаріями місцевих держадміністрацій і є слухняним знаряддям у їхніх руках. Недосконалість Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” створила багато шпаринок, через які до рад різних рівнів просочились керівники багатьох владних структур виконавчої влади. Цим зведено до рівня фарсу конституційне положення про розподіл влад на законодавчу, виконавчу і судову. Верховними правителями у районах є президентські посадники, яких населення не обирало і які територіальним громадам непідзвітні. Щоправда, раз на рік вони для годиться звітують перед радами, у складі яких більшість становлять їхні підлеглі або особи, якимось чином від них залежні.

Бунт у Звенигородській районній раді хоч і не дав бажаного результату, проте засвідчив про початок нового явища у політичній практиці на місцевому рівні — зростання впливу опозиційних сил у самоврядних органах. Це як у тій приказці: “Один пролісок весни не робить, але прихід її віщує”.

Опозиціонери настоюють на тому, що на згаданій сесії не було кворуму, необхідного для її відкриття і роботи, а тому мають намір довести це, зібравши підписи депутатів, які були відсутніми, і звернутися з відповідним поданням до прокуратури. Паралельно вони починають роботу по скликанню позачергової сесії з одним питанням порядку денного — про недовіру голові районної ради.

Обурення опозиційних депутатів викликало ще й те, що внесений ними проект рішення по звіту голови навіть не був поставлений на голосування. До того ж, ігноруючи їхні вимоги, головуючий не повідомив на початку сесії про створення депутатських фракцій від антипрезидентських сил. Як стверджує голова фракції “Наша Україна” Василь Шаповал, при голосуванні за проект рішення, поданий секретаріатом ради, голоси не підраховувались, з президії просто оголосили, що воно прийняте. Після цього опозиціонери на знак протесту залишили сесійну залу.

Очевидно, пан Оникієнко таки добряче наламав дров, якщо, здолавши страх перед владоможцями, чимало депутатів подали заяви про вступ до опозиційних фракцій. Мабуть, обридло людям бути маріонетками в чужих руках, совість заговорила.

Вчорашні події у Звенигородці явили яскравий приклад єднання різнополярних опозиційних сил на рівні звичайного сільського району. Отже, процес, започаткований лідерами опозиції на загальнодержавному рівні, вже дійшов до самих низів.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 15, 16.04.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 638 хитов: 58465
вчера: 678/49777
время генерации: 0.0092148780822754; SQL запросов: 11