Медиагруппа «Антенна»  

За що мер остограмив депутатів?

Іван БЕЛИМЕНКО# 3, 24.01.2002

Формальний привід налити депутатам по сто грам у канівського мера Василя Коломійця, безумовно, був. Завершувалася остання в 2001 році сесія міської ради. Попереду — новорічні свята. Отож...

Закривши сесію, голова, як і належить у таких випадках, поздоровив присутніх з наступаючим Новим роком, побажав усіх гараздів, а коли оплески вщухли, раптом сказав:

— Прошу депутатів зараз зайти до мене в кабінет. Є розмова.

Яке ж здивування чекало на тих, хто переступив поріг кабінету (бо не всі депутати залишилися після сесії), коли замість очікуваної ділової розмови вони побачили на столах батареї пляшок і гори закусок.

Звичайно, цей факт можна було б і не згадувати (ну, що тут крамольного?), якби не інші обставини того дня. Скажімо, буквально за годину до чаркування депутат міської ради лікар-ендокринолог Іван Кипа тут же, на сесії, мало не на колінах умовляв пана Коломійця виділити півтори тисячі гривень лікарні на закупівлю інсуліну (а якраз розглядалося питання про фінансування бюджетних установ у січні 2002 року) і все ж не розчулив голову.

— Вирішимо в робочому порядку, — прозвучало казенне.

8 січня я зателефонував до наполегливого лікаря, аби дізнатися, чи таки ж розв’язано болючу проблему з медикаментами, і почув розчароване: “На жаль, ні”.

Ось і виходить, на чаркування гроші знаходяться, а на невідкладні потреби їх немає.

Дехто може зауважити, що гарячі напої могли купуватися не за казенні гроші. Тоді ж за чиї? За власну зарплату? Але елементарні підрахунки свідчать, що одного посадового оклада мера (хоч він і солідний), не вистачило б, аби покрити витрати на частування депутатів, а потім чиновників мерії, що продовжилося пізніше в “питейному” закладі, розташованому навпроти “білого дому”.

— Не інакше, як у Василя Васильовича з’явився щедрий дядечко, — резюмують гострослови. Та навіть якби й так, то виникає ще одне слушне запитання: за що це раптом міський голова розщедрився для депутатів? Адже раніше подібне за ним не помічалося. Чи не за атмосферу тієї ж таки останньої сесії року, що пройшла гладенько, як по маслу? Ні тобі запитань, ні дебатів, хоч окремі питання, по яких приймалися рішення, явно потребували і детальної розкладки, і принципових висновків та оцінок.

Чого варта лише історія з реалізацією так званого проекту “Столяри Канева”, що проводиться в рамках українсько-німецького співробітництва з 1998 року. Його ініціатор Фріц Майєс, віце-бургомістр німецького міста Фірзена, на всіх зустрічах і прес-конференціях підкреслював, що проект має безкорисливу, благодійну мету. Так усе й починалося. Німецька сторона безплатно підготувала з канівців групу висококваліфікованих фахівців, привезла столярні верстати, інше обладнання, яке повинно було працювати на благодійний фонд.

Але тут почалися дивні метаморфози. Серед співзасновників нової справи чомусь опинився перший заступник міського голови Микола Москалець, який за своїм статусом керівника органу місцевого самоврядування не повинен там бути.

Далі — більше. Канівці сподівалися, що коли запрацює столярний цех, прибутки від його діяльності підуть на благодійні цілі. Аж ні. Він чомусь почав працювати як приватне мале підприємство, а отже, й гроші пішли поза гаманцем благодійного фонду. Скільки й куди — невідомо. Це можуть сказати хіба що правоохоронні органи, якщо, звичайно, побажають. У всякому разі, їх, мабуть, вистачило б і новорічний стіл накрити, і для гостро нужденних хворих інсулін купити.

Коли шило виткнулося з мішка і запахло скандалом, батьки мерії почали шукати варіанти, як згладити ситуацію. Мабуть, розуміли: крім того, що кинули тінь на себе, вони ще й “підставили” німецького благодійника. Тож на одній з сесій міської ради, що проходила на початку грудня, пропонувалося відмінити власне рішення №275 від 20.02.2001 р. і (цитую проект): “... Забезпечити передачу деревообробного обладнання, що обліковувалось виконавчим комітетом під час проведення спільного проекту, надавачу допомоги — громадській організації “Фонд “Канівський проект”, згідно заяви надавачів технічної допомоги”.

Можливо, це рішення і обрубало б кінці заплутаної справи, якби не протест Фріца Майєса. На адресу міськвиконкому він надіслав записку такого змісту:

“Касательно машин и вспомогательных агрегатов проекта «Столяры Канева»

Многоуважаемые господа! С большим удивлением я получил сообщение из города Канева о том, что Вами предусмотрена передача машин и другого вспомогательного оборудования проекта «Столяры Канева» на имя отдела коммунального имущества г.Канева.

Я категорически заявляю: все машины и другое вспомогательное оборудование являются и будут являться собственностью благотворительного фонда (підкреслено мною. — І.Б.). Я как председатель объединения «Друзья Канева», а также инициатор проекта «Столяры Канева» вместе с заместителем мэра города — господином Москальцом, создал 2 года тому назад этот фонд. Тогда меня уведомляли о том, что это возможно по действующему законодательству Украины и будет действительно. Меня очень удивляет и тот факт, что ни мэр города, ни его заместитель или другой представитель городского управления не беседовал со мной об этом во время моих многочисленных визитов в город. Проект и машины финансировались исключительно средствами немецких налогоплательщиков или от немецких фирм. Поэтому можно только с моего согласия изменить правовые формы имущества.

С дружеским приветом — Фриц Майес, председатель».

Зрозуміло, рішення про передачу майна тоді не стали приймати. А депутат Юрій Тимошенко, який завжди в таких випадках виявляв принциповість, запропонував створити спеціальну комісію, глибоко вивчити питання і тільки потім ухвалювати рішення. На жаль, на передноворічній сесії, на якій знову випливли “Столяри Канева”, його і ще третини депутатів не було. Можливо, саме тому ні в кого не виникло ні запитань, ні зауважень. Присутні дружно проголосували за те, щоб ввести співзасновником благодійного фонду місцевий комітет товариства Червоного Хреста. І ніхто не поцікавився, чи погоджено це з німецькою стороною, чи не доведеться завтра знову повертатися до цього питання.

Одностайно голосували й за інші пропозиції, що їх пропонував голова. Більше того, затвердження рішень міськвиконкому та розпоряджень міського голови, прийнятих у міжсесійний період, взагалі пройшло пакетом, хоч там завжди криється чи не найбільше підводних каменів.

Ось свіжий факт. Мер запропонував терміново купити квартиру для однієї нужденної сім’ї. Здавалося б, що може бути благороднішим! Та коли почали обговорювати питання на засіданні міськвиконкому, стало ясно, що переважає тут далеко не благородство... Скажімо, сім’ю влаштувала б і трикімнатна квартира, але мер чомусь наполягав купити чотирикімнатну. Насторожувала й ціна — вона була значно вищою, ніж звичайно в Каневі. Коли про ці невідповідності рішуче заявила заступник міського голови Тамара Стрипко, до її голосу не прислухались — мовляв, так треба. А секрет полягав у тому, що пан Коломієць захотів виручити свого друга, який ніяк не міг продати чотирикімнатну квартиру. Ось і розіграли торги.

Словом, якби депутати не поспішали на сесії “гнати” питання, а вдумливо і критично підходили до кожного, вони б неодмінно побачили оте підводне каміння, через яке їхній капітан намагається провести міський корабель. І тоді, напевне, ні в кого не виникало б запитання, звідки у наших владодержців береться манна небесна для щедрого застілля.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 3, 24.01.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 318 хитов: 6075
вчера: 662/19347
время генерации: 0.045577049255371; SQL запросов: 11