Медиагруппа «Антенна»  

Володимир Лук’янець: “Не від мене залежить, буду я балотуватись чи ні”

Ольга Швець# 3, 24.01.2002

Губернатор Володимир Лук’янець був у доброму гуморі (що буває нечасто), коли зібрав черкаських журналістів на прес-конференцію (що також рідкісне явище). Тему зустрічі він окреслив так: позитивні і негативні тенденції в області за минулий рік. Це означало: ось і я перед вами звітуюсь... І хоч генерала Кочегарова з його докладною, прямо-таки зразковою доповіддю перед пресою Володимир Лукич, звісно ж, не переплюнув, все ж таки він намагався бути відвертим і спокійно реагував на “політичні питання”.

Але спочатку — про біле і чорне минулого року. Позитивні тенденції, за словами Лук’янця, спостерігались в промисловості. Там йде стабілізація, а ще вона йде в хімічній галузі і трошки — в галузі машинобудування.

“Сьогодні в хімічній галузі — до 28% об’єктів промисловості, і лише 10—12% об’єктів — в галузі машинобудування”, — доповів Володимир Лукич, чим ще раз підтвердив особливий статус Черкас — міста хіміків. Які плани на майбутнє? В грудні минулого року губернатор разом з директором смілянського заводу “Орізон” і представниками Тюменської компанії (російські олігархи, вони ж — інвестори і остання надія) їздили до Віктора Чорномирдіна. І не даремно з’їздили, бо підписали протокол намірів щодо інвестиційного проекту у розмірі $6 млн. про випуск медичного обладнання на заводі “Орізон”, де ще вчора випускали телевізори. Взагалі, Володимир Лукич сказав дуже дивну фразу: “Я з росіянами спілкуюсь кожний день”. Як це розуміти? “Штірліц перейшов кордон непомітно. Про це він дізнався з ранкових газет.”

* * *

Є проблеми з наповненням бюджету. Губернатор усе не дочекається, коли, нарешті, у лютому місяці відновиться виробництво на Черкаській табачній фабриці, новим власником якої став “Лігетт-Дукат”. Щоб “наповнювати бюджет”, потрібно випускати продукції на 7—8 мільйонів гривень у місяць.

“Негатив” угледів губернатор і в спиртовій промисловості. Тиждень тому він подав подання на звільнення директора Косарського спиртзаводу, і той одразу ж ліг в лікарню. Хоча Володимир Лукич вважає, що це директора не врятує. “Ситуація в колективі — нездорова”, — додав він.

Як у минулому році зводили рахунки? За словами губернатора, “нормально розрахувались за енергоносії, на 50% розрахувались по кредитах. Запаси паливно-мастильних матеріалів — менші, ніж того року. Це хвилює.”

Заборгованість по зарплаті селянам зменшилась на 70%. Прийняте Урядом рішення про заборону експорту зерна Лук’янець назвав “стратегічною помилкою”, бо внутрішній ринок не в змозі забезпечити використання такої кількості зерна. Гордилися: який же ж гарний врожай зібрали! Ну то й що з того? Складували це зерно і вичікували, коли ж ціна на нього підніметься — а воно собі лежало “мертвим грузом” і підгнивало. “Хороший валовий збір, та нульовий від цього економічний ефект”, — зітхнув губернатор. За його словами, перспективи у сільського господарства — ніякі, якщо не буде обігових коштів, “якщо будемо й далі тільки героїчно сіяти і героїчно збирати врожай”.

* * *

Тепер — про те, як героїчно будуть перемагати на виборах СДПУ(о) і блок “За єдину Україну!”. Зважаючи на те, як густо усіяний цими партіями телеефір Калініченка (ОДТРК), у тріумфі сил, за якими — уся чиновницька вертикаль, журналісти майже не сумніваються. Має сумніви лише... губернатор. «Жорстка буде боротьба, — чомусь сказав він. — А звідки в вас інформація, що потужними є СДПУ(о) і “За єдУ”?» “Таж дивимось державне телебачення!” — переконували журналісти Лук’янця, який ніби й не дає команди, кого “крутити” в ефірі, а кому скрутити... дулю з маком. “Раз в два тижні експерти роблять мені дослідження, і я можу назвати лише одну постійну цифру, що фігурує у цих дослідженнях, — інтригував Володимир Лукич. — Так от, 37% населення ще не визначилося, за кого їм голосувати”. Чи означає це, що мало кого в області спокушає “Єда”, — так і незрозуміло, бо інші цифри зі своїх “робочих документів” губернатор назвати відмовився.

Про Льоліка, в якого вус відклеївся і якому “надо рвать когти”, чомусь згадуєш, коли мова йде про губернаторських замів. Бо майже всі дружно “рвуть” на Київ — йдуть кандидатами в депутати як за списками, так і по “мажоритарці”. Вадим Льошенко — в списку СДПУ(о), Анатолій Рибак — у списку “За єдУ”, Сергій Терещук висунеться на мажоритарний округ. Люди добрі, державні мужі! Та на кого ж ви нас залишаєте! Безліч же ж програм соціально-економічного розвитку на п’ятирічку понаписували, а хто ж ті програми буде виконувати? ... Мабуть, один Анатолій Юзефович Чабан, якому й тут, в облдержадміністрації, добре. До речі, коли у п’ятницю після сесії я його запитала: “А ви що ж?..” — він загадково посміхнувся: не час іще, мовляв, є достойніші, а йому треба втілити на Черкащині свою давню задумку — реформувати кадрову систему, вивчити молодих спеціалістів.

А як же сам губернатор ставиться до того, що його заступники сунуть у парламент? “Я дивлюсь на це по-разному, — відповів Володимир Лукич. — Але я нікому, хто відчуває в собі потенціал і можливості, не буду забороняти балотуватися”. Що буде, якщо заступники не пройдуть в парламент? “А я їх запитаю: якщо вам населення не довіряє, то як я вам можу довіряти?”, — і це був, звичайно, жарт.

І останнє болюче питання, яке, мабуть, хвилювало всіх: чи висунеться кудись сам Лук’янець? “Не від мене залежить, буду я балотуватися чи ні”, — напустив він туману і зразу ж його розвіяв: “Авторитетно заявляю, що балотуватися я не збираюся”. Звісно, цих слів Володимир Лук’янець не промовив би, якби ті, від кого залежить губернатор, вже не прийняли остаточного рішення про його подальшу долю.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 3, 24.01.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 397 хитов: 12659
вчера: 586/18215
время генерации: 0.012528896331787; SQL запросов: 11