Медиагруппа «Антенна»  

Так чиї ж таки інтереси лобіюють у черкаській міліції?

Ігор КУЗЬМУК# 14, 09.04.2003

Відповідь на це запитання ми сподівалися отримати від міліцейських зверхників, опублікувавши 26 березня (“Антенна” №11) статтю під такою ж назвою. Рівно через 9 днів вони нам відповіли, за що ми висловлюємо щиру вдячність, бо за останні роки звикли до владного ігнорування критичних виступів журналістів. Ще більше потішило нас повідомлення про те, що за фактами, викладеними у згаданій публікації, була проведена перевірка. Проте, з висновком міліцейського начальства ми погодитись аж ніяк не можемо, оскільки воно стверджує, що “ця інформація не відповідає дійсності”. Тобто, нас змушують викласти додаткові “козирі”, щоб довести свою правоту.

Почнемо з того, що згаданого листа-відповідь підписав один із заступників начальника УМВС у Черкаській області полковник міліції Андрій Рогульський.

Але облишмо риторику і перейдімо до конкретної полеміки. Панове міліціянти, зокрема, пишуть: “... не відповідає дійсності ствердження (у тексті саме так. — Авт.) про направлення до підприємств і установ приписів ДАІ з вимогою застрахувати водіїв, цивільну відповідальність власників і самі транспортні засоби саме у “Глобусі”. Жодного такого припису відділ ДАІ УМВС не направляв. Що стосується розміщення офісів СК “Глобус” у всіх підрозділах МВС області, то перевіркою встановлено, що це також не відповідає дійсності, так як представники СК “Глобус” мають одне робоче місце в приміщенні Черкаського РЕВ, що зроблено для зручності громадян”. (Даруйте, шановні читачі, за такий вишуканий стиль. — Ред.).

Викладене вище по суті є категоричним звинуваченням редакції “Антенны” у перекрученні фактів, що змушує нас видрукувати ось цей документ:

Державтоінспекція Кам’янського РВ повідомляє, що технічний огляд автотранспорту, що стоїть на балансі Вашого господарства відбудеться 23.04.2003 о 14:00.
В зв’язку з тим, що у Вашому господарстві відсутні належні умови (оглядова канава, вимірювальні та діагностичні прилади), для якісного проведення технічного огляду, тому прошу представити Ваш автотранспорт на Кам’янську станцію технічного обслугогування. [...]
Водії повинні бути застраховані на випадок нещасного лиха, цивільної відповідальності і транспортний засіб в страховій компанії «Глобус», яка знаходиться в відділенні ДАІ Кам’янського РВ, страховий платіж становить 100 грн. на рік на 1 водія.

У народі з подібного приводу кажуть: “Брешіть, брешіть, та не забріхуйтесь!” Додамо також, що подібні приписи направлялися не лише у Кам’янському, а й у інших районах.

Ще один витяг з відповіді УМВС: “Черкаським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України дійсно були виявлені порушення законодавства про захист економічної конкуренції посадовими особами Тальнівського та Чорнобаївського РВ УМВС, які були усунуті (але ж знову вони не мали відношення до компанії “Глобус”)”.

Занадто багато туману у цих рядках, тож, щоб розвіяти його, передрукуємо із тальнівської районної газети “Колос” від 14 січня ц.р. ось таке повідомлення:

Як бачимо, не одному “Глобусу” перепадає від міліцейської прихильності. 21 січня ц.р. той же пан О.Крутиус на сторінках “Колоса” пояснив, що вищезгадані страхові компанії уклали договір з МВС України. Нагадаємо, що ще у лютому 2002 року Кабінет Міністрів України постановою №98 застеріг від спроб “монополізації страхового ринку України в інтересах окремих міністерств”. Але що міліції до цього кабмінівського застереження, якщо МВС підпорядковано безпосередньо Президенту, який крізь пальці дивиться на подібні “пустощі” свого улюбленого дітища!

Заради справедливості зазначимо, що вірусом лобіювання інтересів приватних страховиків уражені не лише Дозвільна система та ДАІ, а й інші МВСівські підрозділи. Це засвідчує і лист керівництва Державного департаменту у справах громадян, імміграції та реєстрації фізичних осіб до підпорядкованих йому обласних структур, у якому, зокрема, сказано: “Виключити при здійсненні співробітництва випадки надання переваги будь-якій страховій організації, яка уклала договірні відносини з Державним департаментом, оскільки типові генеральні угоди передбачають однакові права та обов’язки”.

Цю вимогу було спущено на низи після втручання Антимонопольного комітету, якому є до чого докладати руки, бо ще не перевелись у нас особи, охочі вдовольнити вузьковідомчі інтереси в обхід чинного законодавства.

А панові А.Рогульському наша дружня порада — уважніше читайте те, що Вам підсовують на підпис.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 14, 09.04.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 928 хитов: 25433
вчера: 886/18995
время генерации: 0.013160943984985; SQL запросов: 11