Медиагруппа «Антенна»  

Скоро горілки не буде?!

Андрій КОВАЛЕНКО, заступник директора Українського центру правових досліджень# 47, 05.12.2001

18 вересня цього року утворено Департамент з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом і обігом підакцизних товарів (ДААК). Це відомство буде працювати в складі Державної податкової інспекції України, але із статусом юридичної особи, із самостійним балансом і банківськими рахунками.

Думаю, прочитавши відповідний наказ ДПАУ про створення ДААК і коментар спеціалізованої газети «Все про бухгалтерський облік» (№ 87, 2001 р.), багато виробників і підприємств, що мають справу з алкогольною і тютюновою продукцією, серйозно замисляться. І є над чим.

Ознайомившись з Положенням про ДААК, можна здивуватися, якими різноманітними функціями наділено цю структуру. От лише деякі з них. По-перше, ДААК буде слідкувати за тим, щоб виробники дотримувалися стандартів, технiчних умов і рецептур при виробництві спирту, виноматеріалів, алкогольних і тютюнових товарів. Тепер уявіть собі податкового інспектора, який атестує процес виробництва горілки «Немиров» або вина «Массандра». По-друге, відомство справляє акцизний і «хмільний» збори, реалізує акцизні марки, узгоджує зразки етикеток і упаковок для алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Але найголовніша функція, яка свідчить про всемогутність Департаменту, — це роздача й анулювання ліцензій на виробництво алкогольно-тютюнових товарів, а також на оптово-роздрібну торгівлю ними. Плюс застосування фінансових санкцій за різні порушення в цій сфері.

Що може означати для підприємців така жорстока система дозволів і ліцензування та запровадження масових і різнобічних перевірок? На нашу думку, тільки одне: якщо не хочете зайвих проблем у бізнесі, панове підприємці, подумайте про те, в якій формі ви будете дружити з чиновниками з «алкогольно-тютюнового» Департаменту. Інакше при нинішньому економічно-правовому розкладі в означеній сфері, чиновник знайде безліч способів, щоб стимулювати процес зміцнення дружніх стосунків.

Звичайно, централізований контроль над цією стратегічною сферою з боку держави необхідний. Та чи не обернеться це в наших умовах сакраментальним «хотіли, як краще, а вийшло, як завжди»? Коли уважно прочитати текст наказу податкової інспекції, мимохідь дійдеш висновку: ось іще одна сфера, де податкова адміністрація встановить тотальний контроль. І вимоги податківців тут цілком можуть бути такими: або роби так, як ми хочемо, або заберемо ліцензію.

Та й юристи, аналізуючи горезвісне «Положення про ДААК», також знаходять у ньому слабкі місця. Наприклад, в газеті «Все про бухгалтерський облік» автор коментарю (якому, зауважимо, можна сміливо довіряти) зазначає, що коли ви живете, скажімо, в районному центрі і вам потрібна ліцензія на роздрібну торгівлю алкоголем чи тютюном, то, будьте ласкаві, їдьте до обласного центру в регіональне управління ДААК. Ну а якщо ви надумали торгувати в оптовому масштабі, то готуйте гроші на квитки або на бензин для поїздки в Київ — на вулицю Б. Грінченка, 1.

І ще один аспект. Ми цілком згодні з газетою «Все про бухгалтерський облік» у тому, що будь-які зміни в порядку ліцензування або оподаткування в першу чергу б’ють по споживачеві. Що особливо прикро, адже споживачі — це ми з вами. Хоча, з іншого боку, може, через всі ці нововведення наш народ швиденько пити і курити кине? А там, дивись, і взагалі всю цю гидоту випускати перестануть...

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 47, 05.12.2001
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 344 хитов: 16241
вчера: 638/58805
время генерации: 0.10690999031067; SQL запросов: 11