Медиагруппа «Антенна»  

Крик міліцейської душі. Начальники райвідділів доповідали у мерії про свої жебрацькі будні

Ліза БРОДСЬКА# 47, 05.12.2001

«Я прийшов до вас не гроші просити», — пояснював депутатам черкаської міськради Микола Музичко — начальник Придніпровського РВ УМВС. Але, судячи з того, що на обличчі Миколи Адамовича читалася вселенська печаль, — прийшов він на сесію не за полуницями. Спіймавши позитивні імпульси з залу, правоохоронець почав свою розповідь про жебрацьку долю рідного райвідділу, про тяжку міліцейську працю в умовах безгрошів’я. Депутати хапались за голови. Мер Черкас, ошелешений такою відвертістю Миколи Музичка, розчулився і сказав: «Допоможемо!» Проте, після прийняття Бюджетного кодексу, Закон не дозволяє фінансувати органи МВС з двох бюджетів — державного і місцевого. «За ті три роки, що я працюю, держава не дала мені й трьох літрів бензину, — пожалівся Микола Адамович. — Буває до 150-ти викликів громадян на добу, а в нас лише два УАЗи. Парк автомобілів не оновлюється уже впродовж 10 років. Залишилось усього 20 дільничних інспекторів на увесь Придніпровський район. Зросла кількість квартирних крадіжок, реєструється до 30 злочинів на добу. Вулична злочинність виросла на 30%. А «безлошадний» загін з трьох інспекторів розривається між усіма викликами. Ви часто жалієтесь, що міліція приїздить на місце пригоди аж через годину. А хіба можна приїхати раніше, якщо немає машин, немає бензину? Інспектори змушені добиратись тролейбусом, та ще й сплачувати за проїзд!»

Немає сумніву — це був крик міліцейської душі. Однак Микола Музичко мав гордість просити в мера і депутатів поки що лише одного — прийняття рішення сесії про безкоштовний проїзд у громадському транспорті міських правоохоронців. Навіть не всіх, а хоча б дільничних інспекторів, працівників карного розшуку і працівників кримінальної міліції у справах неповнолітніх — всього 200 чоловік. Про це просив і начальник Соснівського РВ УМВС Григорій Коваленко, який також розкрив душу на сесії міськради.

Досвідчені кадри залишають міліцейські лави. Мало кому до вподоби їздити на виклики верхи на паличці або ганятися на тролейбусі за «Мерседесом» злочинця. «Особовий склад Придніпровського РВ УМВС поновився на 70%, — повідомив Музичко. — Приходять нові кадри з районів, гуртожитки їм ніхто не дає».

Картина, яку змалював правоохоронець, нагадувала телевізійне супершоу «Останній герой». Райвідділи, як оті племена на дикому острові, борються за виживання, випробовують стихію і один одного. Міліцейське начальство посилає їх «вибивати» гроші в спонсорів. Це теж свого роду випробування — опанування нового ремесла. На безлюдному острові герої телешоу — лікар, вчителька, редактор, фотомодель — також змушені займатися не своїм ремеслом, змушені гризти скелю, щоби вижити. Але то — гра, вистава для глядачів, участь у якій герої беруть із великим задоволенням. Міліціонери з простягнутою рукою, голодні стражі Закону — це теж герої, але ми їх можемо бачити вже не на екрані телевізора, а в реальному житті. І державі не соромно за те, що міліція скоро буде нагадувати здичавіле плем’я, що виживає як може. А виживе, мабуть, не стільки сильніший, скільки хитріший і нахабніший. «Дай Бог нам зберегти хоч людину в формі, — сказав секретар черкаської міськради Анатолій Джоболда. — Це нонсенс для держави: ті, хто повинен її охороняти, просять гроші на зарплату». Невже і в міліції залишиться «останній герой»? Хто буде цією людиною? Олег Кочегаров? Юрій Смірнов? Чи, може, Юрій Кравченко — останній з могікан, бо, чує серце, поляже Херсон.

Депутати закидали Миколу Музичка усілякими запитаннями. Джоболда спитав: «Яка позиція обласного керівництва УМВС?» Микола Адамович збліднів: «Та я ж до вас прийшов. Як до людей. От, обласна влада обіцяла гроші. Але ті обіцянки — що вітер. Нібито підвищили міліцейським працівникам зарплату. Але ж підвищили тільки на папері!»

Вислухавши відверті розповіді правоохоронців, депутати не заперечували проти прийняття рішення про безкоштовний проїзд працівників міліції у громадському транспорті. Проте слід напружити мізки і вирішити й інше питання: за рахунок чого і кого будуть компенсовані збитки працівникам транспорту, в яких, схоже, теж відбувається жахлива гра з циклу «Останній герой».

Олійник знайшов соломонове рішення. У грудні цього року черкаські правоохоронці таки будуть їздити у громадському транспорті безкоштовно. За рахунок кого? За рахунок... Олійника, який виділить 10 тисяч гривень з власного фонду. Але на січень у Володимира Миколайовича ніяких фондів не вистачить. Тим більше, якщо міський бюджет на 2002 рік знов безсовісно уріжуть.









ТОП-СТАТЬИ
Номер # 47, 05.12.2001
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 497 хитов: 20851
вчера: 653/28380
время генерации: 0.0087080001831055; SQL запросов: 11