Медиагруппа «Антенна»  

Черкаських козаків розколюють і б’ють по голові

Ліза БРОДСЬКА# 47, 05.12.2001

В ніч з неділі на понеділок двоє молодиків розбили вікно і проникли в приватний будинок, де мешкає голова Братства ап. Андрія Первозванного в Черкаській області, 1-й заступник Крайового отаманства Українського козацтва Олександр Балацький. Від гуркоту він прокинувся і побачив у темряві біля свого ліжка кремезного чолов’ягу, який, за словами Балацького, намагався вчинити замах на його життя. Проте козак був не із слабких і спромігся не тільки зв’язати нападника, але й передати його в руки працівників Соснівського РВ УМВС. На ранок пан Балацький відніс заяви про замах на його життя начальнику обласного УМВС Олегу Кочегарову і прокурору області Олександру Литвину. Козак вважає, що замах було вчинено виключно з політичних мотивів, тому що з 1997 року він бізнесом не займався і на сьогоднішній день фактично є безробітним.

Після сумнозвісного розколу черкаського козацтва під час президентських перегонів 1999-го Олександр Балацький став заступником голови консультативно-дорадчої ради Черкаської облдержадміністрації з питань взаємодії з політичними партіями. Нагадаємо, що тоді козакам довелось обирати між опозиційним козаком-отаманом Володимиром Олійником і отаманом-кучмістом — гетьманом Українського козацтва Іваном Біласом. Балацький обрав Кучму і Біласа, і досі серйозних протиріч з владою наближене до облдержадміністрації черкаське Крайове отаманство не мало.

Але напередодні чергових виборів крайовий отаман Зайцев (Балацький виконував функції писаря Крайового отаманства), схоже, чимось владі не вгодив. Сам Зайцев розповів, що від нього вимагали вступити до лав соціал-демократів, але він відмовився. А на початку листопада з’явився наказ, нібито підписаний Іваном Біласом, про призначення новим крайовим отаманом іншої людини — Миколи Шапошника. Той одразу скликав Крайову раду, на яку, до речі, прибуло всього 10 осіб. Зайцев, угледівши в цій події усі ознаки перевороту, відмовився передати Шапошнику печатку Крайового отаманства. А де має зберігатися печатка? Вірно, в писаря — Олександра Балацького, який беріг також прапор і корогву.

Поки триває слідство, не варто робити висновків про те, що розбійний напад на будинок Балацького і останні події в Крайовому отаманстві мають якийсь зв’язок. Однак слід врахувати й покази самого Балацького, який затримав нападника і признав у ньому свого товариша-козака.

Вибори наближаються. І знов козацькі лави здригаються від розколів, інтриг, пошуків «відьом», нових наказів про призначення чергових, вірних владі козацьких синів. Навколо якої сили будуть їх гуртувати? Поженуть славних нащадків Гонти і Залізняка у ТУНДРу? Чи будемо бачити, як Медведчук і Суркіс пройдуть другий обряд — на цей раз обряд посвяти в козаки? Схоже, все до того йде. А про наслідки розслідування кримінальної справи щодо замаху на життя Олександра Балацького ми сподіваємось проінформувати вас у наступному випуску «Антенны».

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 47, 05.12.2001
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 629 хитов: 57760
вчера: 678/49777
время генерации: 0.0083870887756348; SQL запросов: 11