Медиагруппа «Антенна»  

Диверсiя проти ветеранiв

Все меньше нас, участников войны,
Жизнь все сильнее давит тяжким грузом,
Все меньше мы стране своей нужны,
Все больше ей становимся обузой.

(Поет-фронтовик — Борис Сергєєв)

Коли ми були молоді і дужі, під нашою ходою стугоніла земля, а Європа, зарозуміла нині Європа, низько схилялася в своїй вдячності до ніг переможців. Про звитяжців війни і праці найкращі письменники писали романи і повісті, геніальні поети і композитори творили прекрасні пісні, а кінорежисери — чудові фільми.

А потім Переможці постаріли фізично, змінилася повністю країна. Змінилася не в кращий бік: з колись люблячої матері для багатьох вона стала непривітною мачухою.

Коли державні мужі переконують нас у необхідності терпіння до нестерпності (при наших-то роках!), коли ми, ветерани війни і праці, сьогодні надзвичайно багаті на бідність, то дійсно: майбутнього у нас не буде. У нас є тільки сьогоднішнє — гірке, як полин, і безнадійне, як смерть.

Інтерв’ю журналістам міністра праці і соціальної політики І.Я.Саханя, надруковане газетами «Труд» від 6.03.2002 р. під заголовком «Льготы канут в Лету» і газетою «Факти» від 11.04.2002 р., свідчить про те, що життя ветеранів погіршиться обов’язково.

Ці статті — тільки про один знущальний факт у ветеранському сьогоденні із сотень подібних — як матеріальних, так і моральних.

Справа в тому, що влада твердо вирішила ліквідувати хирляві пільги для ветеранів війни і праці і замінити їх жебрацькими милостинями — подаяннями, пишномовно названими «грошовою адресною допомогою».

Чому ця, начебто рівноцінна заміна так стривожила і збентежила 440-тисячну армію ветеранів Черкащини? Вони твердо засвоїли зміст нинішнього реформаторства в нашому житті, коли на зміну людським відносинам прийшли інші — відносини між патриціями і плебеями. Ветерани не раз уже пересвідчувалися — як тільки їм на 5-10 відсотків підвищуються пенсії, то негайно підвищують нерегульовані державою ціни на стільки ж або й більше відсотків. І коли замість слова «пільги» прозвучать інші слова — «грошова допомога» — ціни на ринках і в магазинах будуть автоматично злітати вгору. Інша справа — пільги. Які б недостатні вони не були, але залишаться пільгами чи при підвищенні цін, чи при зниженні їх.

Міністр Іван Сахань заявив в інтерв’ю, що грошей в державі для оплати пільг немає. То де ж їх знайдуть для грошової допомоги? А весь фокус в тому, що адресна грошова допомога обійдеться набагато дешевше, ніж навіть жебрацькі пільги. І вона, ця допомога, буде блискавично з’їдатися підвищенням цін, і від неї через день-два залишиться, вибачте, один пшик.

Який висновок напрошується відносно цих антиветеранських дій урядовців? А такий, що сьогодні у нас при владі дефіцит здібностей і культ некомпетентності. Як же ж інакше розцінити цей антилюдський акт по відношенню до одного з найвизначніших поколінь в історії України?

Ось що про це думають ветерани тільки деяких районів області, письмові свідчення яких зберігаються в обласній раді ветеранів.

Лисянський район (10,5 тисяч ветеранів).

«Ветерани з надзвичайним обуренням сприйняли стратегію, затверджену Кабінетом Міністрів України 2 березня 2002 р., про заміну системи пільг на адресну грошову допомогу. Ветерани, захисники і будівничі нашої держави, не потрібні нинішній владі, і вона з ними взагалі не рахується. Ми розцінюємо дії урядовців як глумління над старшим поколінням і рішуче висловлюємо свій протест проти їхніх антиветеранських дій».

Смілянщина (3 тисячі ветеранів).

«На зборах активу ветеранів міста і району широко обговорювалось питання про ліквідацію пільг і заміну їх грошовими подачками. Вважаємо ці дії урядовців аморальними, антигуманними і принизливими для ветеранів війни, праці, правоохоронних органів і військової служби. Ганьба авторам цього «геніального» винаходу!»

Канівщина (21 тисяча ветеранів).

«Ми за те, щоб надавати адресну грошову допомогу як додаток до нещасних пільг — слава «турботливому» уряду і його керівнику А.Кінаху»!

Драбівський район (16,5 тисяч ветеранів).

«Стратегія заміни існуючої системи пільг на адресну грошову допомогу різко погіршить і без того тяжке становище ветеранів. Адресна грошова допомога — це приховане урізання пільг, позбавлення визначених послуг цієї категорії громадян незалежної і демократичної України. Розмір пенсії ветеранів сьогодні втричі менший від затвердженого прожиткового мінімуму. З наданням адресної грошової допомоги можна було б погодитися, якби основна маса пенсіонерів отримувала не середню пенсію в 87 гривень, а прожитковий мінімум — 342 гривні.

Намагання владних структур погіршити життя старшого покоління є грубим порушенням Законів «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні принципи соціального захисту ветеранів праці» та інших законодавчих актів. Ветерани Драбівщини категорично протестують проти заміни існуючої системи пільг на адресну грошову допомогу».

Відгуки всіх 28 міських і районних організацій Черкащини (440 тисяч ветеранів) — аналогічні.

Василь Кучеренко — голова Черкаської обласної Ради ветеранів, член Національної спілки журналістів України.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 17, 01.05.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 564 хитов: 12099
вчера: 675/20583
время генерации: 0.053184986114502; SQL запросов: 11