Медиагруппа «Антенна»  

Губернатор порозумівся із підприємцями

Галина БЕРЕЗЕНКО# 12, 26.03.2003

24 березня губернатор Вадим Льошенко підписав розпорядження “Про усунення перешкод та розвиток підприємницької діяльності в області”, авторство якого практично цілком належить тим, хто у нім найбільш зацікавлений — підприємцям.

— Ми спробували узагальнити усі ті проблеми, що стоять перед підприємцями, — говорить голова представництва Держпідприємництва у Черкаській області Анатолій Рекун, у недалекому минулому — директор Черкаського бізнес-центру. — Те, що викладено у розпорядженні, усе міститься у різних законах та законодавчих актах. Хоча досі усі пункти, що стосуються підприємництва, не були систематизовані.

Основні напрямки документу — захист і навчання. Захист від надмірної і часто невмотивованої уваги з боку контролюючих органів і подекуди місцевої влади. За словами Рекуна, результати досліджень Міжнародної фінансової корпорації по Черкасах у 2001 році виявили, що усі сукупні перевірки тривали у середньому місяць практично на кожному підприємстві. Не факт, що тривалість перевірок нині скоротиться, але тепер підприємець із набагато більшою упевненістю може вимагати від перевіряльників дотримуватися формальностей під час ревізій, як-от: документального підтвердження перевіряючої особи на право здійснення перевірки, відповідного оформлення результатів перевірок, письмового оформлення в журналі реєстрації перевірок тощо. Що згодом, мається на увазі, сприятиме доведенню правоти підприємця.

Меріям та райдержадміністраціям категорично рекомендується не відкладати справи по наданню дозволів на підприємницьку діяльність у довгий ящик. А у подальшому контролювати те, що видали. Аби не траплялося, що перукарня, скажімо, має дозвіл лише на розведення акваріумних рибок.

Також владі на місцях рекомендовано перед підвищенням місцевих зборів сім разів відміряти і добре подумати, чи призведе це до бажаного результату — збільшення надходжень до бюджету. Адже риба шукає, де глибше, а підприємець — де менший тиск податків і зборів. Ті ж владці, що не відреагують на губернаторське розпорядження необхідним чином, тобто і далі чинитимуть перешкоди у розвитку малого бізнесу (який дає 15% відрахувань до обласного бюджету), можуть поплатитися за несвідомість посадами.

“Безперечно, діяльність підприємця і без того пов’язана із ризиком, — зауважує Анатолій Рекун. — Але влада подекуди створює підприємцеві набагато більший ризик, аніж конкурентне середовище. Влада може одним документом дозволити діяльність, а наступним фактично її унеможливити”.

Хоча, на переконання голови Черкаського представництва Держпідприємництва, подекуди такі казуси виникають через банальну чиновницьку некомпетентність або небажання визнати цю некомпетентність, тому розпорядження передбачає ще й своєрідний бізнес-“лікнеп” для чиновництва. І сприяння навчанню підприємців. Для службовців, відповідальних за розвиток підприємництва у районах, вже передбачені семінари, для підприємців-початківців — впровадження нових технологій навчання у бізнес-інкубаторах, бізнес-центрах тощо.

Обласній координаційній раді з питань розвитку підприємництва рекомендовано розробити проект так званої Єдиної комісії, що має спростити систему видачі дозволів і створити перешкоди — але вже для корупції. Подібна спроба була у колишнього керівництва обласного центру, тож шкода, якщо вона й цього разу погине у вирі політичних подій.

Анатолій Рекун визнає, що із впровадженням розпорядження підприємцям життя медом одразу не видаватиметься, оскільки цей процес вимагатиме певного часу — хоча б для доведення документу до усіх районів. І досить актуальними лишатимуться стосунки підприємців із контролюючими органами. Але, на думку Рекуна, “підприємці вже переконалися, що влада думає так само, як і вони”. Оскільки вперше такий документ було складено самими підприємцями і погоджено із громадськими організаціями та спілками підприємців.

Наступні кроки влади, за словами Юрія Чернецького, заступника губернатора із питань розвитку підприємництва, передбачають проведення розширеної наради із службовцями і підприємцями у середині квітня, прийняття на сесії облради програми розвитку підприємництва у Черкаській області на 2003-2004 роки. Юрій Борисович гадає, що все це зрештою має привести до формування серед жителів області стабільного середнього класу.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 12, 26.03.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 564 хитов: 16381
вчера: 580/19299
время генерации: 0.0082900524139404; SQL запросов: 11