Медиагруппа «Антенна»  

Дорідний врожай — низький прибуток?

Іван СІЧОВИК# 32, 22.08.2001

Черкащина завжди вирізнялася серед інших регіонів України перш за все високим рівнем ведення сільського господарства, культурою землеробства і тваринництва. І хоч сьогодні значна частина тих набутків втрачена через недолугі реформи, хлібороби залишаються вірними своїм традиціям, бо знають, що від результатів їх праці залежить доля і окремого громадянина, і всієї держави. Як мудро зазначив ще у 18-му столітті французський філософ Жак Тюрго: «Землероб може вільно обійтись без праці інших трударів, але ніякий працівник не зможе трудитися, якщо землероб не нагодує його».

Проте реалії сьогодення засвідчують, що у незалежній Україні ціна селянської праці зведена до ганебно низького рівня, та й власне селянин не може вільно розпоряджатися результатами свого труда. Лихоманка цін на сільськогосподарську продукцію, яка кожної осені стрясає Україну, засвідчує, що державна цінова політика у цій галузі аж ніяк не стимулює зростання виробництва, швидше — навпаки. Може статися так, що при нинішньому дорідному врожаї зернових і при низьких цінах на зерно господарства матимуть прибуток такий самий, або ще нижчий, ніж торік, коли хліба було зібрано мало, а ціни на нього були високі.

Сьогодні аграрії області уже підбивають підсумки жнивування. Станом на 20 серпня ранніх зернових, за оперативними даними, намолочено 1 млн. 681,3 тис. тонн, в тому числі пшениці — 988 тис. тонн, ячменю — 469 тис. тонн. Врожайність зернових в середньому по області становить 35 цнт. з га. Найвища вона в Уманському районі — 41,4 цнт., Чорнобаївському — 40, 2 цнт., Христинівському — 39,2 цнт. і Монастирищенському — 38,1 цнт. з га.

Спеціалісти прогнозують, що після збирання гречки і проса вал зернових може досягти 1,8 млн. тонн, а з урахуванням зерна кукурудзи перевищити двомільйонний рубіж. На їхню ж думку, обсяг ранніх зернових міг бути відсотків на 10-15 більшим, якби жнива тривали 14-16 днів, як це бувало раніше, а не розтяглися майже на місяць. До значних втрат зерна призвели і такі фактори, як зношеність більшої частини збиральної техникі, забур’яненість посівів, вилягання хлібів на великих площах через несприятливі погодні умови першої половини літа. Останній фактор позначився негативно також на якості зерна.

Найважливіший етап сільськогосподарського року — позаду. Його результати і радують, і засмучують селян, яким, швидше за все, так і не вдасться повністю розрахуватися по минулорічних боргах з державою і комерційними структурами.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 32, 22.08.2001
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 153 хитов: 15582
вчера: 212/12313
время генерации: 0.023560047149658; SQL запросов: 11