Медиагруппа «Антенна»  

Микола Вересень. Думки про незалежність

Ольга Швець# 32, 22.08.2001

— Незалежність — то не є первісна історія. То є вторинна історія. Я відкрию невеличку таємницю: я той, хто знімав з ЦК Компартії України червоний прапор. Ось цими руками знімав. Тепер, коли я ходжу повз цієї будівлі, думаю: а навіщо я це зробив?

— То ви жалкуєте?

— Ні, я вважаю: що зроблено, то зроблено. То моя перемога і моя провина. Але найбільша проблема сьогодні — зневірення в ідею. Вся Україна зневірилась.

— Але «національну ідею» до сих пір ніхто не зформулював...

— Її придумали буржуазно-комуністичні педерасти. Все дуже просто: ти п’єш вино, фінляндець — горілку, ти створюєш сім’ю, кохаєшся... Де тут національна ідея? Де вона є? Може, в Австрії, Швейцарії, Польщі чи в інших країнах? Дурити вміють красиво: мовляв, давайте знайдемо національну ідею, а потім заживемо. І з чим залишились? З тим, з чим і всі європейські нації, які теж не мають національної ідеї, але, на відміну від нас, нормально живуть.

— Добре, немає ідеї, що є?

— Добробут.

— ???

— Буде він чи ні, залежить від кожного окремо — від мене, від вас, від суспільства...

— Від влади?..

— Від суспільства, яке може змінити владу.

— Нинішня влада сприяє росту добробуту?

— Нинішня влада — імпотентна, тотальна, я би сказав — тотально-імпотентна.

— А майбутня? Ви уявляєте собі іншу владу?

— Так, я бачу, я все бачу... Я — оптимістичний песиміст, я бачу майбутню владу, але не бачу таких людей, які б «полягли» за державу. Є люди — цілком нормальні, кудись йдуть, на щось сподіваються, але все не те...

— Ну є ж в нас націонал-патріот, що має високий рейтинг, з яким треба щось робити.

— Не знаю. Коли первісним є мова українська, я сиджу й думаю: може людей спочатку нагодувати треба, а потім «грузити» мовою. Я є категоричним противником української мови, хоча й говорю на ній відсотків на 85. Ну то й що? Мова є модою. Я не хотів би, щоб мова стала головною засадою у державі. Дайте знати, що ви можете, влада, і ми поговоримо завтра.

— Філософія досить гнітюча. Виявляється, уся провина за те, що «маємо те, що маємо» покладається на суспільство, яке впродовж десяти років незалежності не спромоглося змінити владу?

— Я б сказав, влада не дозволила суспільству обрати іншу владу.

— Риторичне питання — що робити?

— Емігрувати.

— А може, краще — на барикади?

— Можливо, але не я буду на барикадах.

— Чому?

— Не скажу.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 32, 22.08.2001
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 153 хитов: 15195
вчера: 212/12313
время генерации: 0.037909030914307; SQL запросов: 11