Медиагруппа «Антенна»  

Десяту річницю УНСО зустрічає у в’язниці

Ольга Швець# 32, 22.08.2001

Вони не прогинались тоді і не прогнуться зараз. Вони зустрічають 10-у річницю не в повному складі — майже кожна область має своїх в’язнів, половина проводу організації — за гратами. Сумно. Передивляюсь архівні фото «Антенны» — старі і зовсім свіжі. Перед очима — одинадцяти юнаків, які в березні цього року 28 годин пішки йшли з Києва до Черкас.

9 березня — день, коли влада влаштувала ганебну криваву провокацію, зіткнувши людей і міліцію. Брат йшов на брата, ламалися списи, хрумтіли ребра... Кучма тішився, а в цей час, на вокзалах, у метро, на вулицях міліція хапала усіх підозрілих і везла їх у допр. Ці одинадцять хлопців — побиті, зкалічені —пробирались до Черкас лісами, їли сніг і морщились від болю... Пекли й гуділи ноги. Вони розповідали про свій похід із сльозами на очах, але ні про що не жалкували. Тоді вони не знали, що їх братів кинули за грати надовго, що вже через місяць розчаруються вони у колегах по боротьбі і на самоті зустрінуть свою 10-у річницю.

— Мені здається, що деякі люди на момент гострого протистояння опозиції і влади вирішили зробити з УНСО «посміховисько», — каже Василь Лютий — черкаський унсовець, видатний співак. — Ці люди використали наш радикалізм, щоб самим вийти «сухими з води». Колеги залишились осторонь, наші хлопці — за гратами. Але ми розуміємо: хоч вони й сидять задарма, це — елемент політичної боротьби. Режим буде знищувати усіх, хто не відступиться від переконань, хто дійсно готовий йти у бій за Україну.

— Василю, що доброго скажеш про українську незалежність?

— Я, мабуть, висловлю не тільки свій погляд, а й погляд будь-якої людини, щоо мислить тверезо. Незалежність залишилась на папері, так само як і державність. Ми не є державою. І це провина не стільки тих партій, що не хотіли радикально ставити питання про справжню зміну влади. Можливо, й ми схибили, бо треба було не «запускати хворобу», а діяти набагато раніше.

* * *

...Створення перших самооборонних структур УНСО (Українська Народна Самооборона) розпочалось під час невдалого перевороту в Москві 19 серпня 1991 року. За 10 років в УНСО пройшли велики зміни. Постійно змінювались керівники, були й зради, був Корчинський, про якого тепер унсовці згадують з огидою. І вже півроку за гратами СІЗО СБУ перебуває 16 членів УНА-УНСО, серед яких — Провідник організації Андрій Шкіль і черкащанин Руслан Зайченко.

Тетяна Монтян — адвокат Шкіля — впевнена, що «ніякої амністії чекати не доведеться, адже злочин, який передбачає покарання від 10 до 15 років, вважається тяжким і амністії не підлягає. Суду можна очікувати вже на початку вересня».

Організація майже розгромлена, але нескорена. Коли ми говоримо «перемога» — ми знаємо, що це таке, ми здобували її в боях, наші прапори пробиті кулями, а не поїдені міллю, — кажуть унсовці. — Однак у нас попереду ще цілий ювілейний рік, в якому ми повинні перемогти, щоб у повному складі учинити великий бенкет на честь УНСО».

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 32, 22.08.2001
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 142 хитов: 14909
вчера: 212/12313
время генерации: 0.087800979614258; SQL запросов: 11