Медиагруппа «Антенна»  

Момент бюджетної істини

Ігор КУЗЬМУК# 12, 26.03.2003

Як відомо, 27 березня цього року відбулася чергова сесія обласної ради, на якій протягом двох годин розглянуто аж 14 питань. Якщо взяти до уваги, що на основне — звіт про виконання обласного бюджету за минулий рік — було витрачено близько години, то на решту припало приблизно по 4,5 хвилини. Якби такий скорострільний досвід депутатів обласної ради перейняли народні депутати, ото б законів наплодили. Щоправда, тут варто пригадати таку народну мудрість: “Швидко роблять, сліпих родять”.

Позавчора, 31 березня, голова фракції “Нашої України” в облраді Л.Майборода скликала прес-конференцію, на якій виклала свою точку зору на бюджетний процес в області.

Почала Любов Володимирівна з того, що їхня фракція внесла ряд суттєвих пропозицій до проекту рішення по першому питанню, запропонувавши, зокрема, визнати роботу облдержадміністрації по виконанню обласного бюджету за 2002-й рік незадовільною. Проте депутати майже одностайно цю пропозицію відхилили, хоча Черкащина входить у сімку областей, де минулорічні бюджети провалені. Втім, подібна ситуація була і з бюджетом 2001-го року, що стало однією із підстав для усунення з посади В.Лук’янця.

Справді, наївні люди пані Майборода з однодумцями, — невже вони всерйоз сподівалися, що депутати облради, здебільшого керівники виконавчих структур або ж залежні від них особи, самі собі поставлять “двійку”? Давно запущена машина “одобрямсу” і цього разу спрацювала безвідмовно. Виявляється, для народних обранців є абсолютно несуттєвим той факт, що за 2002-й рік виконання доходів загального фонду обласного бюджету забезпечено лише на 90,9% і недоотримано майже 6 млн. 628 тис. грн. Не виконано завдання по двох основних показниках — податку на доходи громадян та платі за користування землею.

А як же розпорядилась облдержадміністрація цим куцим бюджетом? Аналіз видатків загального фонду обласного бюджету, на думку Любові Майбороди, засвідчує, що тенденція першочергового забезпечення потреб самої влади та її підручних залишається незмінною. Так, автотранспортному підприємству облради на обслуговування транспорту облдержадміністрації було виділено 300 тис. грн. Як стверджує Л.Майборода, в інших областях подібного не допускають, оскільки місцеві державні адміністрації фінансуються з державного бюджету. Отже, катаються пани начальники на шикарних іномарках за наші грошики. Провладним виданням “Нова доба” і “Черкаський край” відстібнули 594 тис. грн., — більше, ніж на придбання ліків для медичних закладів обласного центру. Ясна річ — замовляє музику той, хто платить, а ще ж і просторікують владці про рівні можливості усіх суб’єктів інформаційного простору.

Постійну прихильність виконавча вертикаль виявляє і силовим структурам — досить сказати, що на правоохоронну діяльність, яка також фінансується з державного бюджету, з обласної скарбниці було жалувано 5 млн. 492 тис. грн. Щоправда, у підсумку 72 тис. грн. їм не доплатили. А от відхилення до уточненого плану на потреби охорони здоров’я сягнуло аж 2 млн. 475 тис. грн., освіти — 1 млн. 125 тис. грн. Чомусь розщедрилась облдержадміністрація і на 90 тис. грн. для будівництва житла Апеляційному суду. От і вірте після цього, громадяни, казочці про незалежність судів і про кончину “телефонного права”.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 12, 26.03.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 481 хитов: 13730
вчера: 580/19299
время генерации: 0.051767110824585; SQL запросов: 11