Медиагруппа «Антенна»  

ОБЛИЧЧЯ ВІЙНИ

Наталія КОЗАК# 12, 26.03.2003

Чи можна звикнути до зображень війни? Тільки що були звичайні телевізійні кадри, та ось раптом (здається, це "раптом" ввібрало всю можливу незвичність в собі) - моменти війни: дорога в куряві, стовпи диму, плямисті солдати. Віриш і не віриш, що там, в Іраку, війна. Там не може бути війни. Ні! У нас така кипуча весна. Шалений весняний простір. Але бачимо - там війна. Тривожна. Незнана. Бачимо те, що залишилось після атаки, бомбардування. Недавно тут здригалось повітря, гуділа земля, а зараз на екрані - вогонь і мертві рештки.

Загиблі люди. Понівечені і зруйновані будинки. Купи битої цегли, каміння. Який жахливий поступ у цієї війни. Вона палить, нищить. Вона вбиває або ранить душі людей. Всіх, хто там є - іракців, солдатів-американців.

Кадри міста у війні. Вони мовби пульсують. Змушують по-іншому дивитись на все. Ці кадри відкривають очі.

Все інше зображення на якісь миті здається надуманим, нетривким. Воно трохи ілюзорне, бо відірване від фрагментів війни.

Ніщо так не вражає, як проста буденність війни - рахуються дні, рахуються вбиті.

Там люди серед вогню. Незахищені. Навіть військові. Ви бачили, як допитували полоненого американського солдата? "Звідки ти?" — "З Нью-Джерсі". Так тремтів його голос. То був голос розтерзаної душі. Солдат вдивлявся комусь в очі, шукав підтримки. Закинутий війною далеко від дому. Розгублений, беззахисний.

Такі ж розгублені, але мовчазні стояли іракці живою стіною біля руїн будинку.

Обличчя війни. Чи бачимо ми на екрані хоч малу частину його? Раз, без сумніву, було дійсне обличчя війни - заживо спалений пасажир автобуса, що так і залишився на своєму місці.

Спішать по дорозі біженці. Заполонили живий простір танки. Плаче поранене дитя.

Як можна звикнути до війни, змиритися з нею? Вирує на екрані неспокійна маса тих, хто кричить "ні!" Чому нас, українців, там немає?

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 12, 26.03.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 540 хитов: 11186
вчера: 675/20583
время генерации: 0.041740894317627; SQL запросов: 11