Медиагруппа «Антенна»  

Один з сошкою, семеро з ложкою

Іван СІЧОВИК# 27, 18.07.2001

«Хліб — всьому голова!» — цю мудру істину ні відкинути, ні заперечити, бо цей дар Божий споживають щодня і ті, кому його підносять на тарілях з позолотою, і ті, хто добуває запліснявілі шматочки із сміттєвих контейнерів. І які б палкі промови не виголошували політики праві, ліві і середні, які б списи не ламали вони у словесних баталіях — то все суєта суєт, а те, що зараз дорідно колоситься на полях — цінність вічна і неминуща. Отож і чекаємо ми добрих вістей з густо политих дощами і обпалених надмірною спекою нив.

На минулий понеділок жнива розпочалися в усіх районах області. Перші намолоти вселяють надію на добрий врожай — ранні зернові дають по 32,3 ц з га (на 9,4 ц більше, ніж торік на цю дату), а основна продовольча культура, озима пшениця, — по 32,6 ц. На підприємства ДАК «Хліб України» вже надійшли перші сотні тонн нового зерна. Активно розпочали його приймання Драбівське, Чигиринське, Шполянське, Тальнівське і Уманське хлібоприймальні підприємства. Як повідомили нам в обласному дочірньому підприємстві цієї потужної системи, ними укладено контракти на закупівлю 30 тисяч тонн зерна цьогорічного врожаю, а всього планується засипати його на зберігання понад 80 тисяч тонн.

На жаль, нарощуванню темпів жнивування заважає те, що посіви зернових на значних площах дуже забур’янені, а на 15 відсотках їх хліби полягли через несприятливі погодні умови. Ці ж фактори спричинять і зниження якості врожаю, зокрема, спеціалісти прогнозують збільшення обсягів фуражного зерна.

Проте в умовах капіталізації сільського господарства хліб, як і всякий інший товар, має властивість переміщатись туди, де за нього більше платять. Сьогодні з Одеського порту українську пшеницю відвантажують на експорт за ціною 107 доларів США за тонну. Враховуючи, що на внутрішньому ринку ціна буде вищою як мінімум на 20 відсотків, вітчизняним споживачам доведеться платити за таку ж кількість зерна майже по 700 гривень.

«Один з сошкою — семеро з ложкою» — говорить народна мудрість. Так було, так є. Допоки механізатори ковтають пил у розжарених спекою кабінах старих «Нив» і «Колосів», оті «семеро» в обладнаних найсучаснішими кондиціонерами офісах підраховують майбутні бариші. І немає сумніву, що левова частка нового врожаю опиниться саме у їхніх руках.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 27, 18.07.2001
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 185 хитов: 1794
вчера: 784/18067
время генерации: 0.1230800151825; SQL запросов: 11