Медиагруппа «Антенна»  

Врятуйте її очі, очі-оченята...

Галина БЕРЕЗЕНКО# 11, 19.03.2003

Час. Ось про що ми найбільше жалкуємо, коли у родину приходить біда. Вартість втрачених хвилин, годин і днів згодом зростає у стократ й подекуди ставить перед болісним вибором. 8-річна черкащанка Настя Кузнєцова 17 травня минулого року сильно пошкодила око. Фахівці говорять, що, можливо, якби дівчинці вчасно були зроблені усі необхідні операції, зір пошкодженого ока можна було б зберегти, адже Настя тоді бачила ураженим оком кольори і обриси довколишніх предметів. Але такі операції надзвичайно складні, дороговартісні.

Нині йдеться тільки про можливість зберегти дівчинці її власне око, не ушкодивши інше. Такі операції беруться робити лише три українських фахівці із мікрохірургії ока. Альтернатива — Росія чи Німеччина. Інакше протез, штучне око...

Настя розуміє, чому світ так змінився довкола неї. Але, як і будь-яка дев’ятирічна дитина, радіє, що не треба ходити до школи, де хлопці дражняться і смикають за кіски. Хоча вдома брати — старший і молодший — інколи бешкетують, та можна поїхати до бабці. Зате, коли не доводиться їхати кудись у поїзді і лежати у палаті, де ходять тітоньки у білих халатах, можна досхочу гратися із подругою Машею, з якою більш ніж на півгодини посваритися важко. Читати казки (тато Настю навчив читати ще у п’ять років). Тепер її улюблені казки — “Дюймовочка” і “Легий хліб”. “Легкий хліб” — це про вовка, якого кобила покарала за лінощі, якщо ви не знали.

Можна із маленьким цуциком гратися. У домі декілька собак, і в Настині обов’язки входить доглядати за цуценям вівчарки і хом’ячками. Хоча дівчинка мріє про справжнього коня, який житиме у дворі. Ну, в крайньому випадку, про парочку білих папуг, що розмовлятимуть. Такий один живе у її тітки і розмовляє сам із собою: “Як тебе звуть? Петька-дурник”.

Хоча один із Настиних улюбленців — красень-кіт Васька, балінезійської породи, мимоволі став причиною того, що так усе змінилось довкола. Що треба кудись їхати і не треба ходити до школи.

Увечері 17 квітня Настя пішла до ванни попити водички з-під крану. Під ногами крутився Васька, терся головою. Настя спіткнулась об кота і вдарилась об якусь залізяку...

— Після обласної лікарні я одразу звернулась до мера, — говорить бабуся, Ольга Петрівна. — Він відповів, що грошей дати не може, але порадив привезти рахунки за лікування. Я привезла з Одеси рахунки, а він каже, що грошей немає.

...Одеса, Київ, Москва, знову Одеса. Кузнєцови прагнули будь-що врятувати Настине око, хоча переважна більшість фахівців із мікрохірургії ока безапеляційно радили: “У вас немає стільки грошей. Краще видаляйте око”. У Насті розпочалось запалення, так звана симпатична офтальмія, що могло загрожувати втратою зору і неушкодженого ока.

Рятувати Настині оченята взявся черкаський дитячий офтальмолог Валерій Круглов.

— У дівчинки було проникаюче ураження рогівки і склери із випадінням внутрішніх оболонок гемофтальм правого ока, — називає страшний діагноз лікар Круглов. — У Одесі дівчинці видалили кришталик, але у подальшому постало питання про видалення усього ока, оскільки розпочалось запалення. Бабуся і рідні були категорично проти. Тому я ризикнув узяти на себе відповідальність лікувати її очі — досі у моїй практиці було 5 таких випадків. Нині загроза практично позаду, але потрібно суворо дотримуватись режиму, не переоохолоджуватись. І зараз поки що невідомо, чи не виникне загроза у подальшому. А реконструктивні операції візьметься робити далеко не кожен хірург. Це пов’язано із дуже високим ступенем складності. Вартість їх за кордоном становить близько $4000, в Україні — $2000.

Після багатьох відмов і поневірянь Настю погодилися прооперувати у клініці ім.Павлова, що знаходиться у Одесі, як і знаменита клініка Філатова. Насті необхідно зробити їх п’ять, та лише одна коштує 11500 грн. За словами бабусі, у обласному управлінні охорони здоров’я їй відмовили, мотивуючи це тим, що підзвітні тільки Києву, а не Одесі. А час спливає...

Ольга Петрівна Кузнєцова звертається до всіх небайдужих із проханням хоч якось допомогти онучці.

Р/р 290939031 в ЦВ ПІБ м.Черкаси, МФО 354091, код ЗКПО 09354099, призначення платежу “На операцію та лікування Кузнєцової Анастасії”.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 11, 19.03.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 79 хитов: 8330
вчера: 205/28525
время генерации: 0.077964067459106; SQL запросов: 11