Медиагруппа «Антенна»  

Від медицини до політики — один крок?

Олена Чернявська# 11, 19.03.2003

Третя міська лікарня: брати чи не брати?

Третя міська лікарня, начитавшись і наслухавшись негативної інформації про себе, про багатьох таємничих лікарів, які нібито оббирають безневинних громадян і вимагають хабарі, ще не почавши працювати, вирішила зранку 19 березня провести прес-конференцію і спростувати плітки і чутки, які зі всіх щілин лізуть у вуха і очі мешканців міста. Сказано – зроблено, хоча ще невідомо, наскільки вдалою була спроба лікарні виправдатись.

Головний лікар лікарні Анатолій Ляшенко разом зі своїми колегами намагалися пояснити, чому якщо й сипляться шишки на когось із медичних працівників, то частіше за все вони виявляються лікарями саме третьої міської лікарні. Цей факт хірург, а за сумісництвом депутат міської ради Павло Карась пояснив тим, що у нашому місті створена система заробляння грошей, а третя лікарня виявляється на самому дні цієї системи, яка має на меті викачування коштів з усих, хто потребує медичної допомоги. Саме “елітні” перша міська і обласна лікарні заробляють гроші на третій, яка вважається могильником для хворих. Але, як стверджує Павло, міф про страшну третю лікарню – не більше ніж вигадка. На запитання, чи справді лікарі настільки знахабніли, що вже не хочуть починати працювати до того часу, поки не побачать перед собою грошовий еквівалент своєї праці, Анатолій Ляшенко розгнівано відповів: “Чому ті, хто так стверджує, не прийшли до мене, а ходять розповідають про це вам?” Риторичне запитання, оскільки важко нашому людові довести, що, прийди вони до якогось кабінету, то їх вислухають та порадять, що можна зробити у тій чи іншій ситуації. Епатажний Павло Карась на запитання про хабарництво у медицині сказав: “Так, у нас в лікарні беруть хабарі, це не секрет. Але хабарі беруть скрізь, і різниця між хабарництвом у нас і, наприклад, в онкодиспансері – лише в ціні. А як інакше можна прожити на зарплату у 165 гривень? Я поки що хабарів не брав, але офіційно заявляю, що буду їх брати, щойно у мене з’явиться сім’я!” Слухаючи промову Карася, інші лікарі сиділи, сумно опустивши голови. Але головний лікар не дав їм розслабитися і пояснив на свій лад слова Павла. Мовляв, фінансування лікарні просто ніяке, на кожного хворого приходиться 1 гривня 15 копійок державних грошей, без тих ліків, що купують хворі, просто неможливо займатися лікуванням. Раніше у лікарню хоч безплатний кисень надходив від “Азоту”, тепер і цього немає. І взагалі, на тиждень лікарні виділяють півтори тисячі гривень на медикаменти, а її бюджет складає 260 тисяч гривень на рік. У лікарні вже 25 років не було капітального ремонту, а підземний хід до моргу зруйновано. Анатолій Іванович завершив свою промову словами: “Я категорично відмовляюсь від того, що у нас беруть хабарі наперед! Ми за 20 років поставили на ноги 450 тисяч людей, і у нас кращі показники, ніж у першій лікарні”. Про надання лікарні статусу лікарні швидкої допомоги поки що годі й думати – адже потрібно затвердити це питання на рішенні сесії міської ради, і взагалі виникають великі складнощі, пов’язані з необхідністю реформування медицини у місті.

І про мерські вибори...

Ну що ж, поговорили про страшну медицину у місті – і вистачить. Далі ініціативу взяв у свої руки Павло Карась і вирішив поговорити на додаток про політичну ситуацію у місті. Фракція “Наша Україна”, представником якої у міськраді і є Павло, висловила свою занепокоєність тим, що коїться у місті, адже, за словами Карася, Черкаси на сьогоднішній день фактично залишились без місцевого самоврядування. Сказано також було і про ліквідацію міського управління земельних відносин, яке теж було розчавлене, за переконанням «нашоукраїнця», державним апаратом, як і все місцеве самоврядування. Найважливіше, що прозвучало на імпровізованій прес-конференції – це те, що депутати від “НУ” намагатимуться протягти через міськраду проект рішення про вибори 7 вересня нового міського голови. “У наших кандидатів більше шансів їх виграти, аніж у Олійника”, - сказав Павло. Ну що ж, поєднання двох прес-конференцій в одному флаконі – це вже цікаво. Але найчастіше трапляється, що якщо поженешся за двома зайцями, то жодного і не впіймаєш. Хіба не про це говорить народна мудрість?

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 11, 19.03.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 85 хитов: 9385
вчера: 205/28525
время генерации: 0.064671993255615; SQL запросов: 11