Медиагруппа «Антенна»  

Чиї інтереси лобіюють у черкаській міліції?

Ігор КУЗЬМУК# 11, 19.03.2003

Днями до редакції завітав наш давній читач — людина поважного віку, колишній військовий, нині пенсіонер, і повідав ось таку, як на наш погляд, далеку від здорового глузду, історію.

Наводимо його розповідь у дещо скороченому варіанті.

“Майже 40 років тому товариші по службі подарували мені на день народження мисливську рушницю. Служив я тоді на Далекому Сході, у місцях, багатих звіром і дичиною, отже це був дуже слушний подарунок. Вийшовши у відставку у середині 70-х років, оселився у Черкасах, бо був звідси родом. Ще років з десять був членом мисливського товариства, а згодом зберігав рушницю як дорогий спогад про молоді літа, здійснюючи раз на три роки її перереєстрацію. У радянські часи за цей державний акт сплачував 1,5 карбованці, без будь-яких проблем чи перепон.

Та настала ера тотальної демократії, і, щоб продовжити дію дозволу на володіння зброєю, тепер потрібно отримати довідку, що ти не псих і не наркоман, та ще медичний висновок про загальний стан здоров’я, завірений підписами майже десятка лікарів. І за все це, звичайно, треба платити — чи то у вигляді обов’язкових платежів, чи добровільного пожертвування. Потягне така процедура гривень за сорок.

А цього року у дозвільному відділі Придніпровського РВ УМВС у Черкаській області мене буквально ошелешили повідомленням про те, що я повинен сплатити ще й страховий внесок у сумі 51 грн. Нібито є така постанова уряду. Видали мені бланки двох платіжних квитанцій: одна — за послуги дозвільної системи, інша — за поліс страхової компанії “Глобус”. Як законослухняний громадянин, я вніс відповідні кошти в банк і, нарешті, отримав дозвіл на продовження права володіння мисливською рушницею.

Чи не допоможе редакція розібратись, хто це черговий раз запустив лапу у пенсіонерську кишеню і на яких правових підставах?”

Закінчивши розповідь, ветеран продемонстрував нам договір, який він за наполяганням працівників міліції уклав зі згаданою вище страховою компанією. Придивившись уважніше, ми виявили, що скріплено цей документ печаткою, на відтиску якої зазначено, що страхове товариство з додатковою відповідальністю “Глобус” знаходиться у місті Ужгород. Ця обставина, сказати по правді, нас добряче подивувала, адже на Черкащині є майже півсотні страхових організацій, багато з яких працює на місцеві бюджети.

Як виявилось, справді, 30 березня 2002 року Кабмін своєю постановою затвердив Порядок і правила проведення обов’язкового страхування цивільної відповідальності громадян України, що мають у власності чи іншому законному володінні зброю, за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання цієї зброї. Проте у цьому документі чітко вказано, що даний вид страхування можуть здійснювати усі організації, які мають відповідні ліцензії. Постає слушне запитання: чому державна структура (міліція) позбавляє громадян права вибору страхової організації, змушуючи здійснювати страхування саме у “Глобусі”, який є приватною структурою? Хіба подібні дії не носять ознак корупційності? Адже, як кажуть у народі: “За так і тато маму не цілує”.

Ми далекі від того, щоб “вішати усіх собак” на черкаську міліцію, оскільки вона, вочевидь, є лише сліпим виконавцем волі дуже впливового посадовця зі столичних сфер. У конфіденційній бесіді один з місцевих міліцейських чинів натякнув, що “дах” ужгородських страховиків знаходиться у високому кабінеті палацу на Банковій. Мабуть, він таки має рацію, адже, як нам стало відомо, на “Глобус” активно працює не лише дозвільна система, а й ДАІ. Щорічно підприємства і організації, які мають транспортні засоби, отримують приписи з вимогою застрахувати водіїв, цивільну відповідальність власників і самі транспортні засоби саме у “Глобусі”.

До речі, офіси цієї компанії повсюдно знаходяться у приміщеннях місцевих підрозділів МВС, а працюють там здебільшого родичі або знайомі міліцейського начальства. Про факти подібного свавілля правоохоронців нам повідомляли читачі з Кам’янки, Умані, Тального. Доходить до парадоксів, коли міліція змушує страхувати свої транспортні засоби в ужгородській компанії навіть місцеві страхові організації. “Чому ж ви не протестуєте?” — запитали ми у керівника однієї з них і почули у відповідь: “І думаєте, що після цього наші автомобілі пройшли б техогляд?”.

Очевидно, передбачаючи подібний розвиток подій, Кабінет Міністрів у Постанові №98 від 2 лютого 2002 року “Про затвердження Програми розвитку страхового ринку в Україні на 2001-2004 роки” зазначив, що “серйозну загрозу нормальному функціонуванню страхового ринку в Україні становить тенденція до монополізації страхового ринку в інтересах окремих міністерств, фінансово-промислових груп тощо”. Та міліції, як бачимо, глибоко до спини це слушне застереження Уряду, бо вона ж беспосередньо підпорядкована “гарантові”, от і діє за принципом: “Что хочу, то и ворочу”.

А що ж наші “вожді”, хіба вони не бачать, що з області вимиваються величезні кошти, в той час коли нічим наповнювати місцеві бюджети? Чи, може, принциповість пана Льошенка, як і декларовані ним намагання врешті-решт навести порядок в області, не сягають далі гранітних східців Білого дому? Не помічають чомусь цього неподобства і прокуратура, і недремний страж державних інтересів — СБУ. Воно, звичайно, простіше і безпечніше упіймати на уявному корупційному діянні обвішаного проблемами сільського голову і видати це за велику перемогу...

Як нам повідомили в обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету, до них вже звернулися керівники ряду страхових організацій області із заявами про неправомірність дій органів міліції щодо надання переваг компанії “Глобус”. Зараз ці заяви уважно вивчаються, і за результатами буде зроблено відповідний висновок.

Редакція “Антенны” просить керівництво УМВС у Черкаській області розглядати дану публікацію як офіційний запит і сподівається незабаром отримати вичерпну відповідь на нього.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 11, 19.03.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 83 хитов: 8881
вчера: 205/28525
время генерации: 0.027912139892578; SQL запросов: 11