Медиагруппа «Антенна»  

Губернатор у діях

Іван СІЧОВИК# 10, 12.03.2003

Минулого тижня голова облдержадміністрації В.Льошенко продемонстрував, що його намір зробити владу відкритою починає наповнюватися конкретним змістом. Зокрема, лише одного дня, а саме у п'ятницю, він двічі явив себе на очі громадськості: о 10.00 вручив почесні відзнаки групі працівників комунальної сфери з нагоди їхнього професійного свята, а о 15.00 провів зустріч з керівниками місцевих осередків громадських організацій.

Дія перша

Перший з названих вище заходів чомусь не викликав великого інтересу засобів масової інформації, і кореспондент "Антенны" почувався білою вороною серед колег з офіційних видань, теле- і радіоканалів. Можливо, тут не проявили оперативності функціонери з прес-центру ОДА, а може, нашу газету на це торжество запросили помилково. Хоча, по щирості, пройшла та процедура якось буденно, за старим, зашкарублим сценарієм - вручили грамоти, піднесли по квіточці, традиційно привітали, та на цьому й розійшлися. Відчувалося, що примара негараздів, які обсіли комунальне господарство області, як блохи Сірка, витала над учасника того нехитрого дійства.

Не додало оптимізму і губернаторове запевнення, що облдержадміністрація буде надавати всіляку допомогу у відновленні функціонування усіх структур комунальної сфери. Після яких-то катаклізмів знадобилося оте відновлення, неначе ж і війни не було, і землетрус не руйнував Україну, і хвіст комети її не зачепив? От і виходить, що ставити на ноги "комуналку" збираються ті, хто протягом більше десяти років опускав її на коліна.

Нелогічним виглядає й те, що В.Льошенко вручав відзнаки і від облдержадміністрації, і від облради, і від ЦК галузевої профспілки. Як у тій немудрящій жартівливій пісеньці: "Сам п'ю, сам гуляю, сам стелюся, сам лягаю".

Керівництво облради з невідомих причин не взяло участі у цьому заході, а от голова обкому профспілки комунальників Г.Гаврилов був там присутній, але йому, мабуть, високу місію не довірили.

Дія друга

Глибинний політичний підтекст намагалися сховати об'єднані соціал-демократи в особі панів В.Льошенка і Г.Капралова під час проведення зустрічі з лідерами громадських організацій області. Вони жодним словом не обмовились ні про майбутні президентські вибори, ні про ініційовану Л.Кучмою політичну реформу, але сам перебіг цього заходу, особливо запропонований склад координаційної ради громадських організацій, засвідчував, що відбуваються оглядини можливих якщо не союзників, то хоча б попутників у політичній битві, яка невідворотно насувається.

До згаданої вище координаційної ради увійшли переважно ті сили, котрі на минулих президентських виборах утворили лизоблюдсько-підкаблучну "Злагоду", а торік шикувалися у лавах "заєдунів". Вони й задавали тон на тому зібранні при мовчазній підтримці керівників молодіжних організацій пропрезидентських партій, таких собі "орлят" Медведчука та Пустовойтенка - щось на зразок "соколів" Жириновського.

Щоправда, дружньо-благісну обстановку порушили представники незалежної спілки "Захист" та "Союзу українок", додавши ложку дьогтю у бочку меду. Губернаторові, вочевидь, був не до вподоби висновок, що між народом і владою утворилась глибока прірва, а також оцінка підлеглого йому чиновництва на кшталт того, що їх учили як грамотно відмовляти людям, а не вирішувати питання по суті. Та й підхід до формування складу координаційної ради було поціновано як необ'єктивний.

Губернатор повідомив учасникам зустрічі про плани і наміри його команди в соціальній і економічній сферах, зокрема щодо розвитку малого і середнього бізнесу, де буде створено 15 тисяч нових робочих місць (очевидно, побільшає реалізаторів у смугастих наметах. - Авт.). За його словами, для належного фукнціонування медицини потрібно доточити до того, що передбачено в обласному бюджеті, ще 35,5 млн. грн., освіти - 32 млн. грн. От тільки де взяти ці кошти, сказано не було. Попри тверді попередні запевнення пана Льошенка ліквідувати заборгованість по заробітній платні до 1 березня ц.р., на сьогодні вона все ще становить 37 млн. грн. Проте люди, обізнані зі справжнім станом справ, стверджують, що реальна цифра набагато перевищує названу. Як тут не згадати слушну народну мудрість: "Не кажи "гоп", поки не перескочиш".

Непокоїть обласну владу також низка проблем, пов'язаних з підготовкою до весняно-польових робіт, слабкість місцевих бірж, що спричиняє непрозорість фінансових і матеріальних потоків, а простіше кажучи - відвертий, нахабний грабунок сільгоспвиробників всілякими посередниками. Щоб цього не було у майбутньому, на думку голови облдержадміністрації, потрібно глибше вивчити ресурси області. Як кажуть: "Хорошая мысля приходит опосля". Утішив губернатор присутніх також звісткою про те, що німецькі медики високо оцінили фаховий рівень своїх черкаських колег, які надали кваліфіковану першу допомогу генералу О.Кочегарову після того злощасного пострілу.

Голова обласної ради Г.Капралов, як і завжди, перебував у тіні губернатора, з глибокодумними ідеями і широковісними заявами не виступав, обмежившись інформацією про те, коли відбудеться чергова сесія і які питання вона розгляне. Скликати "обласний парламент" планується 26-28 березня і внести на його розгляд звіт про виконання обласного бюджету 2002 року, програми приватизації на 2004 рік та соціального розвитку села. Перейматимуться депутати обласної ради також проблемами судової реформи, яка, на думку пана Капралова, не підкріплена фінансово. Керівників громадських організацій запрошено взяти активну участь у підготовці цих питань. На квітневій сесії прозвітується сам голова ради.

Під завісу зустрічі заступник губернатора, головний ідеолог ОДА А.Чабан (втім цю роль він успішно виконував при всіх владах і режимах. - Авт.) з притаманним йому дипломатичним хистом торкнувся головного - президентського послання щодо політичної реформи. Зокрема, він звернувся до учасників зібрання з проханням допомогти довести проект відповідного Закону до усіх пересічних громадян. З цією метою передбачається запровадити систему "круглих столів" із залученням фахівців-юристів.

Як на нас, то результат "всенародного обговорення" чергових Кучминих ініціатив передбачити неважко, якщо взяти до уваги, що узагальнювати підсумок буде обласне управління юстиції, керівник якого Ю.Кононенко має неабиякий досвід у цій справі.

Закінчилась зустріч закликом до громадських організацій активніше сприяти стабілізації суспільно-політичної ситуації в області.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 10, 12.03.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 634 хитов: 13566
вчера: 675/20583
время генерации: 0.01238489151001; SQL запросов: 11