Медиагруппа «Антенна»  

Декларація Прав Людини в Україні ігнорується

Володимир МАМАЛИГА# 10, 14.03.2001

Черговим виявом «постійної турботи» президента Л. Кучми про нас, сірих, став його Указ «Про Концепцію підвищення правової культури учасників виборчого процесу та референдумів в Україні», прийнятий, як то кажуть, «під завісу» минулого року, а саме - 8 грудня. Глава держави не лише схвалив згадану Концепцію, а й доручив Кабінету Міністрів розробити заходи щодо її реалізації. Кабмін не забарився і вже 31 січня цього року їх затвердив і направив на місця, як керівництво до дії.

Хоча редакції «Антенни» і не давались ніякі доручення тим документом, ми вирішили добровільно долучитись до його виконання - так би мовити, на громадських засадах. Справа ж бо благородна - зробити усіх виборців України винятково правосвідомими і законослухняними. Отож почнемо з «наріжного каменя» - Загальної Декларації Прав Людини, затвердженої Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 10 грудня 1948 року. Під цим справді доленосним для людства документом стоїть і підпис України, як однієї з держав-співзасновниць ООН.

Нам, нині сущим громадянам України, потрібно не лише досконально знати положення Декларації, а й домагатися неухильного їх виконання усіма посадовцями - від президента до найдрібнішого чиновника. Тим більше, що, як засвідчують події останніх днів, над нашими громадянськими правами нависла неабияка загроза. 53 роки тому людство, ще не отямившись від жахів Другої світової війни, задекларувало право кожної людини «на свободу мирних зборів і асоціацій». А сьогодні в нашій країні нормою спілкування властей з народом стало безкарне побиття міліцією демонстрантів, знесення наметових містечок, арешт лідерів і активістів опозиції і тому подібні дії.

Президент, наляканий розмахом протестних акцій, зажадав від своїх підлеглих по всій виконавській вертикалі у тижневий термін публічно відмежуватись від опозиційних організацій або ж залишити державну службу. Очевидно, він не знає чи, гірше того, демонстративно ігнорує частину 2 статті 21 Загальної Декларації, яка однозначно надає кожній людині «право рівного доступу до державної служби у своїй країні». У нас же, як бачимо, таке право надається лише вірнопідданим Кучми.

Частина 3 тієї ж статті передбачає, що: «Воля народу повинна бути основою влади уряду; ця воля повинна виявлятися у періодичних і нефальсифікованих виборах, які повинні провадитись при загальному і рівному виборчому праві, шляхом таємного голосування або ж через інші форми, що забезпечують свободу голосування». Минулі президентські вибори, а особливо минулорічний референдум, нібито «за народною ініціативою», продемонстрували уміння владних структур послуговуватись брудними виборчими технологіями, які виключають саму можливість вільного вибору.

В умовах, коли в Україні все зриміше проявляються ознаки поліційно-тоталітарного режиму з переслідуванням опозиційних сил, особливо актуально звучить таке положення Загальної Декларації: «Кожна людина має право на свободу переконань і на вільне їх виявлення; це право включає свободу безперешкодно дотримуватись своїх переконань та свободу шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів» (ст. 19). Церберам з розгалуженої системи силових структур та самоправним цензорам з підконтрольних владі ЗМІ незайвим було б знати як саме це положення, так і те, що за його порушення доведеться колись відповідати.

У пору глухого абсолютизму один з французьких королів пихато заявляв: «Держава - це я». Парадоксально, але і на початку 3-го тисячоліття в Україні знайшовся його послідовник, який твердить, що всі незгодні з його політикою - антидержавники. З історії відомо, яким був фінал монархії у Франції, але наших «вождів», схоже, цей гіркий досвід нічому не вчить. А між тим у преамбулі Декларації зазначено, що «необхідно, щоб права людини охоронялися силою закону з метою забезпечення того, щоб людина не була змушена вдаватися, як до останнього засобу, до повстання проти тиранії і гноблення». Коментарі, як то кажуть, зайві.

Насамкінець - вузлик на пам’ять усім, хто вважає себе народженим зі шпорами, щоб їздити на чужих спинах: «Ніщо у цій Декларації не може бути витлумачено, як надання будь-якій групі осіб або окремим особам права займатися будь-якою діяльністю або вчиняти дії, спрямовані на знищення прав і свобод, викладених у цій Декларації». Громадянину Л. Кучмі, як і всім його помічникам і порадникам, треба твердо затямити, що ці слова не просто побажання, а обов’язкова вимога світового співтовариства. Якщо влада справді щиро дбає про імідж України, то вона повинна неухильно дотримуватися усіх міжнародних угод, підписаних нашою державою, і в першу чергу - Загальної Декларації Прав Людини.

Резюме: тим, хто дбатиме про підвищення нашої політичної культури, варто було б самим оволодіти хоча б її азами.


ТОП-СТАТЬИ
Номер # 10, 14.03.2001
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 456 хитов: 13007
вчера: 723/26554
время генерации: 0.086093187332153; SQL запросов: 11