Медиагруппа «Антенна»  

Політрозминки з економічним присмаком на черкаських теренах

Ігор КУЗЬМУК# 8, 26.02.2003

Здається, Черкащина, як одна з найближчих до столиці областей, стає своєрідним полігоном для відпрацювання політтехнологій як різноманітними опозиційними, так і провладними політичними силами. На минулому тижні на наші терени висадився цілий десант знаних в Україні політиків, таких, як Г.Удовенко - голова Народного Руху, І.Чиж - голова Державного комітету з радіомовлення і телебачення, він же лідер Всеукраїнського об'єднання "Справедливість", народний депутат від "Нашої України" Іван Заєць - куратор Черкащини від згаданого блоку, аграрний віце-прем'єр І.Кириленко з нардепшою К.Ващук, лідером Аграрної партії.

Спілкування місцевих журналістів з паном Удовенком через його намагання виступати у ролі чи то метра, чи то оракула, на жаль, виявилось малозмістовним. На прохання майстрів пера спуститися на грішну землю він чомусь зреагував занадто емоційно і навіть хворобливо. Зрештою все звелося мало не до взаємних образ. Обмінюючись враженнями від цієї зустрічі, колеги-журналісти дійшли висновку, що на схилі літ синдром вождізму вразив Г.Удовенка надто глибоко. Тут варто зазначити, що громадська думка пов'язує занепад колись впливового Руху саме з його особою.

Набагато продуктивнішим і толерантнішим видалось спілкування з І.Зайцем, хоча виглядав він дещо стомлено після напруженого дня, протягом якого відвідав кілька районів нашої області. Очевидно, на його настрій негативно вплинуло й усунення з крісла черкаського міського голови симпатика "НУ" А.Волошина, яке сталося того ж таки дня. Цю подію пан Заєць розцінив виключно як добре сплановану акцію есдеків(о), чомусь не взявши до уваги, що яму собі мер-невдаха почав копати з перших днів владування в обласному центрі. Проте зустрічами з виборцями у Каневі, Мошнах і на "Юрії" він залишився цілком задоволеним і поцінував наших земляків як людей політично зрілих і патріотично налаштованих.

Офіційною версією перебування на Черкащині інформаційного бонзи І.Чижа була його участь у торжествах з приводу виходу телестудії "Рось" на 43-й телевізійний канал. Так собі - "весільний генерал" на калініченківських торжествах. Під час зустрічі з журналістами комунальних і комерційних видань та теле- і радіоорганізацій він стверджував, що не ділить ЗМІ на "свої" і "чужі", виступає за підтримку усіх, хто творить інформаційний продукт, незалежно від форм власності. Як тут не згадати крилате пушкінське: "Свежо предание, да верится с трудом". Не дочекались журналісти щирої відповіді і на запитання, чому пан Чиж кардинально змінив своє ставлення до проблеми свободи слова в Україні після того, як опинився на високій державній посаді.

Візит високопоставлених аграріїв І.Кириленка і К.Ващук в нашу область був зумовлений насуванням тих негараздів, у полігоні яких може опинитись вітчизняна птахівнича галузь після вступу України до Всесвітньої торгової організації (ВТО). Українська курятина, хоч вона і краща за смаковими якостями, безумовно програватиме значно дешевшій аналогічній зарубіжній продукції. Адже сьогодні пересічний українець у своїх кишенях рахує кожну копійку, про що свідчать пенсіонерські черги в мережі магазинів "АТБ".

В останні роки птахівництво в Україні переживає своєрідний ренесанс, і його відродженню у немалій мірі сприяли введені державою обмеження на ввезення в нашу країну сумнозвісних "ніжок Буша" та "блакитної птиці", замороженої у Нідерландах ще у 80-ті роки. Після вступу до ВТО Україна буде зобов'язана зняти ці обмеження і вітчизняний ринок заполонить зарубіжна курятина, конкуренції з якою наші рідні чубарочки швидше за все не витримають.

Втім, сьогодні і в самій Україні є потужні економічні структури, зацікавлені саме у такому розвитку подій, зокрема, переробники дешевої імпортної продукції. Мабуть, віце-прем'єр І.Кириленко та його супутниця К.Ващук якраз і вишукували на Черкащині компромісну модель поєднання протилежних економічних інтересів. От тільки чи враховувались при цьому інтереси рядових споживачів, покаже час.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 8, 26.02.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 77 хитов: 6040
вчера: 205/28525
время генерации: 0.66834807395935; SQL запросов: 11