Медиагруппа «Антенна»  

Новые «достопримечательности» Трахтемирова - пропускной режим и мальчики с карабинами

Жители села рассказывают, что таких порядков не было даже во времена фашистской оккупации.

В руки журналистов «Антенны» попало тревожное письмо от жителей села Трахтемиров Каневского района. «Антенна» была первой, кто сообщил о «бакаевском нашествии» в Трахтемиров, о строящихся там частных владениях, о «королевских охотах». Мы внимательно следим за судьбой уничтожающейся у всех на глазах козацкой столицы. Читаем и заказные материалы в местной прессе о новоукраинском мессии. Губернатор Лукьянец, «протоптавший» Игорю Бакаю дорожку в Трахтемиров, как обычно, отмалчивается. Не усматривает ажиотажа в том, что с его легкой руки впервые в истории Украины государственный заповедник превратился в большую частную цитадель для развлечений олигархов.

Из «трахтемировской зоны», где давно введена пропускная система(!), раздаются крики о помощи. Жители села уже боятся ступать по заповедной земле, шаг вправо, шаг влево может навлечь гнев новых хозяев и вытекающие отсюда последствия.

На днях к главе постоянной комиссии по экологии Черкасской облрады Припияло И.О. от имени жителей с. Трахтемиров обратился Валентин Гришко. Он убедительно просит рассмотреть на выездном заседании специально созданной депутатской комиссии областной рады при участии всех заинтересованных сторон Черкасщины в с. Трахтемиров письмо жителей этого села. «Антенна» публикует письмо с сокращениями. Стилистика, орфография и пунктуация сохранены.

«У центрі України є історична місцевість, в якій до наших часів збереглися пам’ятники від скіфських поселень до жорстоких відміток другої світової війни. Називається ця місцевість с. Трахтемирів і його околиці, що розташовані на Трахтемирівському півострові.

У 1994 році на цій території був створений Державний історико-культурний заповідник. Була надія, що зі створенням заповідника ця земля, нарешті, буде захищена від хижаків, які переслідують її споконвіку. Однак прийшла нова біда: наша місцевість приглянулась одному з «нових українців», а саме екс-голові «Нафтогазу України» Ігору Бакаю.

Вирішив І. Бакай створити на території Державного заповідника персональне мисливське господарство. Враховуючи, що його створення в Державному заповіднику громадскість може невірно зрозуміти, назвали цей заклад «Регіональним ландшафтним парком». Далі - діло техніки. Депутатам Черкаської облради І. Бакай дуже сподобався і вони проголосували за створення парку на території Державного заповідника.

Чи розуміли депутати, що вони роблять? Своїм голосуванням вони передали національні святині українського народу в приватні руки. Має місце прецедент. Якщо так піде далі, то ми скоро дізнаємось, що Асканія-Нова, чи Софіївський дендропарк, чи Ольвія перейшли у власність тієї чи іншої кримінальної структури. Отже, з легкої руки депутатів Черкаської облради діло зроблено: місцевість, яка повинна належати українському народу, без його дозволу перейшла у руки приватної особи.

Перше, що заподіяли «творці» парку, це зробили наругу над козацькими могилами і могилами воїнів другої світової війни, що загинули на Букринському плацдармі. Могили було згорнуто разом з землею бульдозером і на зваленому місці був збудований чудовий мисливський замок з відповідною мисливською символікою.

Спорудження металевої огорожі і мисливських веж викликає знищення культурного шару з можливою загибеллю історичних експонатів Державного заповідника. Для зручності спілкування з зовнішнім світом була знесена сільська школа. На її місці спорудили вертольотний майданчик. Такого роду приклади множаться по мірі продовження будівництва так званого «ландшафтного парку».

Коли облрада виносила своє історичне рішення, вона забула про одну дрібничку, що на території, яку збираються колонізувати, живуть люди, та ще і не один десяток років. Що з ними робити? Може, була розмова, що Ігор Бакай про долю мешканців потурбується, може, і не було такої розмови. Забули та й усе. Але далі тимчасовці почали дуже активно займатися влаштуванням долі мешканців с. Трахтемирів. Як це виглядає в житті, ми зараз розкажемо.

До кожної оселі під’їзжає уазік, з якого виходять голова сільради, дільничий, директор «парку» та ще хтось з трударів парку або охорони і пропонують продати будинок за смішну ціну. Дивну ціну мотивують тим, що проживаємо ми тут, мовляв, незаконно. Чому незаконно - пояснити ніхто не може, незаконно і все. Мабуть, термін «незаконно» виплив в зв’язку з тим, що хоча наша земля мешканцями приватизована, в більшості своїй будинки, які стоять на цій землі, не приватизовані. Місцева влада всіляко цьому заважає, тому що поважає Ігора Бакая і не поважає своїх виборців.

Такі наїзди успіху великого не мали. Почали влаштовувати долю мешканців іншим шляхом. На дорогах встановили багато шлакбаумів і табличок заборонного характеру. Мешканцям заборонено виходити на берег водосховища, ходити по дорогам і стежкам, заходити у ліс і таке інше. До речі, ще за панських часів і часів німецької окупації таких обмежень не було. Для того, щоб «новий порядок» виглядав ще більш солідно, ввели так звану «пропускну систему». Наприклад, зібралися ви в ліс по гриби - подіть візміть перепустку, яку треба повернути через три години після використання. За порушення - штраф! Хто ці перепустки видає і кому їх повертати - такий орган створити забули, та це не так важливо. Важлива увага і турбота про долю людей, які тут живуть. Для обслуговування цієї системи найняті «браві хлопці» з карабінами, що переміщуються по території півострова на всюдохідах. «Браві хлопці» активно взялися за роботу і почали затримувати людей без перепусток і взагалі усіх «сторонніх». «Сторонніх» можна розділити на три категорії: місцеві жителі; гості місцевих жітелів; паломники, котрі приходять на побачення з національними святинями. З другою та третьою категоріями поводяться зухвало: примусово вивозять за межі «ландшафтного парку», першу поки ще терплять.

Непоганий «Регіональний ландшафтний парк» будує Ігор Бакай - чи не так?

Правовою стороною питання нові «перетворювачі природи» себе не перевантажують. Те, що берегова зона перебуває в юрисдикції Канівського водосховища - чи варто турбуватись про таку дрібницю? Те, що багато лісів півострова належать державі і не можуть бути власністю І. Бакая - а хто дійсно з мешканців знає - де ті границі. Те, що дороги не є приватними і заборона пересування по дорогах виглядає безглуздо, це співробітників «парку» не турбує. Вони вам ввічливо пояснюють (такі нерозумні ці старі люди), що дорога, яку ви бачите, не існує, як, між іншим, не існує і село, в якому ви живете (незаконно).

Кінець кінцем з’явилися чутки, що взагалі тимчасовці збираються привезти з Дніпропетровська бандитів, дільничий буде відвертатись, а бандити розберуться з нерозумними мешканцями. Чи буде так, чи ні - не знаємо, але на наш погляд, «новий порядок», який створює Ігор Бакай уже сьогодні, потребує, напевне, не тільки моральної, а й правової оцінки, тим більше, що Україна підписала міжнародні конвенції по захисту прав людини. Правовий захист громадян передбачений також Констітуцією України. Виникає природне питання: чому взагалі діяльність Ігора Бакая до цієї пори не викликала цікавості у компетентних органів? Крім того, нам здається дуже дивним, що рішення про створення Державного історико-культурного заповідника приймав Кабмін, а скасувала це рішення облрада. Мабуть, тут є багато негараздів. Тому, на нашу думку, втручання державної влади для рішення низки існуючих конфліктів між природою, історичними реліквіями, жителями с. Трахтемирів з одного боку, і Ігорем Бакаєм з другого, не було б зайвим. І взагалі, на нашу думку, те, що належить народу України, має бути йому повернено. Ми розуміємо, що зараз немає коштів, щоб все це підняти на рівень, на який воно заслуговує. Але ми впевнені: хижакам не місце на цій святій багатостраждальній землі!

І нарешті, хотілося б відмітити, що український народ довготерплячий і незлобливий, але не слід переходити деякі межі. В такому випадку навіть «браві хлопці» з карабінами на всюдохідах можуть не допомогти.

З повагою, мешканці с. Трахтемирів (Всего 20 подписей)


От ред.: О реакции на это письмо или отсутствии таковой со стороны руководства области «Антенна» обязательно проинформирует своих читателей. Надеемся, что здравый рассудок все-таки восторжествует, и губернатор остудит пыл тех, кому он и вверенный ему облсовет даровал заповедные земли.
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 46, 22.11.2000
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 477 хитов: 14790
вчера: 723/26554
время генерации: 0.034562110900879; SQL запросов: 11