Медиагруппа «Антенна»  

Як три роки недочували

Іван СІЧОВИК# 46, 22.11.2000

Читаєш редакційну пошту і наче дотикаєшся до зболеної людської душі, що ятрить, як невигойна рана. Мало не кожний другий лист - про байдужість влади до людських проблем, а то й про свавілля малого чи великого чиновника. Наштовхнувшись на глуху стіну нерозуміння, люди звертаються до нас, журналістів, як до останньої інстанції: «Допоможіть! Або хоч порадьте, що робити далі».

Ось один такий лист - від Валентини Іванівни Завальнюк з села Озірна Звенигородського району. Пише вона про зловживання владою сільським головою В. Зубрицьким. Її звернення до районної ради і райдержадміністраціі впродовж кількох років залишаються без будь-якого реагування. Більше того, упевнившись у власній безкарності, голова сам перейшов у наступ і подав позов до районного суду на захист честі, гідності та ділової репутації.

Проте правники уважно підійшли до справи, і в березні цього року районний суд відхилив цей позов, визнавши, що в діях В. Завальнюк відсутні обставини, на які вказує позивач. Але не той чоловік В. Зубрицький, щоб так просто відступитись, і його касаційна скарга до обласного суду не забарилась. Ось як він оцінив свої честь, гідність і ділову репутацію: 15 епізодів - по 50 грн., один - 100 грн. і ще один - 150 грн. плюс вибачення В. Завальнюк на сторінках районної газети «Шевченків край».

24 квітня цього року колегія у цивільних справах обласного суду під головуванням судді М. Кисіля розглянула цю справу і дійшла висновку, що рішення районного суду є правильним. У прийнятій ухвалі також підкреслено, що «відповідно до ст. 40 Конституції України усі громадяни мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення, або особисто звертатися до органів місцевого самоврядування». Суд встановив, зокрема, що «дійсно у діях В. Зубрицького були недоліки, на які вказувала В. Завальнюк».

Цей висновок у жовтні цього року конкретизували працівники КРУ, які виявили, що за останні три роки в Озірнянській сільській раді «видатки на утримання бюджетних установ перевищували кошторисні призначення». При наявності заборгованості із заробітної плати тут регулярно нараховували премії, зокрема головному бухгалтеру сільради Т. Домар. Окрім цього була виявлена ще й недостача матеріальних цінностей.

Газета «Шевченків край» таки прославила В. Зубрицького, надрукувавши в номері від 1 листопада ц. р. інформацію про результати ревізії КРУ. Закінчується цей матеріал так: «Тож озірнянський сільський голова В.О. Зубрицький та головний бухгалтер Т.Г. Домар будуть тепер ділитися «досвідом» роботи з правоохоронними органами».

Слушно запитати - чому три роки ніхто в районі не почув голосу В. Завальнюк, яка повідомляла по ці, та й інші «художества» сільського голови, хто і з якою метою покривав його неблаговидні дії? З часу ревізії КРУ минуло більше місяця, а ходу її матеріалам - ніякого. Чи не сховають їх знову у довгу шухляду, щоб «не виносити сміття з хати»?! Може, пролежать вони там до більш приємної для пана В. Зубрицького пори?


ТОП-СТАТЬИ
Номер # 46, 22.11.2000
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 458 хитов: 12851
вчера: 782/39092
время генерации: 0.025232791900635; SQL запросов: 11