Медиагруппа «Антенна»  

Свіжий вітерець у застійному чаді облради

Іван СІЧОВИК# 17, 01.05.2002

Перша сесія обласної ради нового скликання, яка розпочала роботу 24 квітня, пройшла в основному гладенько, за сценарієм, опрацьованим у найвищих кабінетах черкаського Білого дому. Як і передбачала «Антенна», головою ради став об’єднаний есдек Геннадій Капралов, за якого проголосували 57 депутатів. Його опонент — депутат від Золотоніського р-ну, голова правління ВАТ «Пальмирацукор», член «Демсоюзу» Віктор Павліченко — здобув лише 18 голосів.

Гострої боротьби не спостерігалося, але певні хвилювання режисери і сценаристи того дійства все ж пережили. Подейкують, що напередодні, дізнавшись про намір пана Павліченка висунути свою кандидатуру, губернатор Лук’янець довго відмовляв його від такого кроку, але безуспішно. Що ж, якщо не вітер, то невеличкий демократичний вітерець таки злегка потривожив застійну задуху ради, чия слухняність і покірність волі і забаганкам владоможців — загальновідома.

Було вжито і запобіжних заходів — на всіх кріслах у сесійній залі порозкладали примірники свіжого номера «Нової доби», з першої сторінки якого чільні посадовці у своїх інтерв’ю переконували читачів, що альтернативи Капралову немає. Такий собі нібито невинний пресинг на свідомість депутатів.

Відкрив сесію голова облвиборчкому Василь Смаглій, увінчаний лаврами на мерському ристалищі у Черкасах. Повідомляючи про результати виборів депутатів обласної ради і про склад запрошених на сесію, він вибачився від імені Волошина, оголошеного ним черкаським мером, за його відсутність. Мовляв, немає часу на такі посиденьки, бо міську сесію потрібно готувати. Певні коментарі присутніх викликало повідомлення головуючого про присутність на сесії аж двох функціонерів з Адміністрації Президента і одного — з апарату Верховної Ради. Справді, така пильна увага адміністративної вертикалі до справ органу місцевого самоврядування виглядає дещо дивною. Напевне, підбивають баланс своїх прихильників у місцевих радах. Недарма ж пан Володимир Литвин, позичивши очі у Сірка, заявляє з телеекрану на всю країну про видатну перемогу на виборах свого «заєдунського» блоку.

Губернатор Лук’янець, він же — депутат облради від Катеринопільського р-ну, — першим узяв слово. Привітав депутатів з обранням і нагадав їм про відповідальність за подальший динамічний розвиток народногосподарського комплексу області, оскільки «поряд з позитивними тенденціями є невирішені питання». (І де тільки уздрів Володимир Лукич оту динаміку?! — Авт.) Закликавши відкинути політичні амбіції, цей стійкий прихильник об’єднаної соціал-демократії повідомив, що нарада представників територіальних громад області (читай — районного і міського начальства) зійшлася на кандидатурі його однопартійця Геннадія Капралова.

Ось так: ви, депутати, відкиньте політичні амбіції, а ми, соратники Медведчука-Суркіса і супряжного з ними Кравчука, будемо керувати областю. Ситуація справді абсурдна — найвищі посади у владних органах Черкащини займають представники політичної сили, якій довіряють лише 4 зі 100 черкащан. Хіба це не злісна насмішка над конституційним положенням про те, що єдиними джерелом влади в Україні є народ? На думку пана Лук’янця, той факт, що до нового складу обласної ради обрано 34 депутати ради попереднього скликання, свідчить про довіру людей до влади.

Заперечуючи це твердження, депутат від міста Черкаси, член партії «Реформи і порядок» Любов Майборода сказала, що під час виборчих перегонів вона провела 135 зустрічей з виборцями. І на жодній з них не почула добрих слів на адресу як обласної влади, так і правителів усієї держави. Та інакше, на її думку, не може й бути, адже всі керівники управлінських структур на рівні області призначаються за погодженням зі столичними відомствами, а не обираються населенням, як це прийнято у справді демократичних державах. Віддавши належне організаторським здібностям і досвіду Капралова, Майборода закликала його поступитись молодшому претенденту і «не чіплятись зубами за владу», оскільки суспільство потребує змін.

Але тут за пана Капралова горою стала полум’яна комуністка, депутат від міста Сміли Ольга Берестянко, яка нагородила його такими епітетами, як: «опытный, знающий, мудрый, умеющий просчитывать на несколько ходов вперед». Для годиться вона вибатькувала Л.Майбороду за те, що та вчиться у західних демократів, а не у свого народу. Так, наче наш народ у захопленні від того, що ним керують президентські посадники, а не ті, кого він сам обрав.

Цікаво, чи це особиста думка пані Берестянко, чи, може, позиція всієї КПУ? Якщо у подібний спосіб мислять всі її однопартійці, то вони такі ж комуністи, як автор цієї публікації — ісламський фундаменталіст.

Щоб бува дехто з депутатів не схилився до думки про необхідність зміни керівництва обласної ради, кандидатуру Капралова ревно підтримали головний лікар обласної лікарні, есдек(о) Анатолій Фесун і голова обласної організації «Червоного Хреста», позапартійний Іван Гретченко. Оригінальну пропозицію (проте скептично сприйняту присутніми) вніс депутат від міста Умані, керівник телерадіокомпанії «Ятрань» Михайло Ратушний — обрати головою В.Павліченка, а заступником — Г.Капралова. На цьому висунення кандидатур припинили. Обидва кандидати від програмних промов відмовились, а колеги-депутати ухилились від обговорення їхніх достоїнств та вад.

Після того як голова лічильної комісії, депутат від Маньківського р-ну, генеральний директор підприємства ДАК «Хліб України», позапартійний Павло Почапський оголосив результати виборів і передав Г.Капралову керівництво подальшою роботою сесії, той, у свою чергу, запросив до президії губернатора Лук’янця. Квіти новообраному старому голові облради піднесла Світлана Журба — депутат від Драбівського р-ну, заступник головного лікаря обласної лікарні, член ВПО «Жінки за майбутнє».

Губернатор Лук’янець плавно перевів сесію у збори господарчо-партійного активу, прозвітувавшись про підсумки першого кварталу ц.р. і поставивши завдання на наступний період. Його промова, як і завжди, була густо пересипана сентенціями про уявні здобутки і конкретними фактами занепаду у більшості галузей економіки і соціальній сфері. Отож присутнім важко було зрозуміти, чи йде Черкащина вгору, чи навпаки. Прогноз по урожайності озимих — невтішний, поголів’я тварин продовжує скорочуватись, 40% підприємств зменшили обсяги виробництва, заборгованість по заробітній платі становить 56 млн. грн., недобрано 8,5 млн.грн. акцизного збору, росте недоїмка до Пенсійного фонду. А панацея од цих бід загальновідома —першому заступнику голови облдержадміністрації В.Льошенку зібрати комісію і конкретно розібратися з причинами відставання на усіх ділянках. Якби ж то від засідань тих комісій щось ще й залежало!

Кинув пан Лук’янець камінюку в город тих керівників, які «мають 600-і Мерседеси, а по два роки не платять за квартиру». До позитиву віднесено те, що у Черкасах нібито закінчилась політична балаканина і настала ера плідної роботи. От тільки невідомо, чим запліднюватимуть ту роботу і які плоди від того будуть?!

Вчора сесія обласної ради продовжила роботу. Цього разу у залі було набагато просторіше. Чиновний люд з Білого дому сюди не запросили, а окрім 68-и депутатів з районів і міст, прибуло начальство першого ряду. Вільним було у президії і місце губернатора, який, за повідомленням голови облради, поїхав зустрічати-проводжати якогось високого чина з Румунії, що транзитом проїздив через Черкащину на Київ.

Після вручення депутатських посвідчень сесія утворила 9 постійних комісій і обрала їхніх голів. Г.Капралов попросив зняти з порядку денного питання про обрання заступника голови ради, оскільки він не готовий внести на розгляд депутатів узгоджену кандидатуру і має намір продовжити консультації з керівниками постійних комісій і депутатських груп, які будуть утворені. Дехто з депутатів по закінченні сесії піддав сумніву цю «казочку про білого бичка», пов’язавши подібне зволікання з невизначеністю подальшої долі самого В.Лук’янця. Адже декотрі з його колег уже попрощалися з губернаторським кріслом, не зумівши забезпечити високий процент голосів виборців блоку «заєдунів».

Слушну пропозицію Любові Майбороди — не обирати голів постійних комісій, не порадившись з членами цих же комісій, депутати дружно відкинули. Дивувало, як нервово реагувала більшість народних обранців на будь-яку пропозицію, критичне зауваження і все те, що не вписувалось у заздалегідь складений сценарій. Вигуками обурення зустрічали ці ревнителі стабільності намагання Л.Майбороди та І.Волощенко внести хоч якусь живинку у роботу сесії. Особливо відзначався по цій частині П.Душейко, чиї репліки постійно лунали у залі. З усього було видно, що свіжі вітри у застояній атмосфері обласної ради повіють ще не скоро. Навряд чи зможе переломити цю давню тенденцію і нечисленна, всього 6 осіб, депутатська група «Нашої України», яку очолила все та ж порушниця дрімотного спокою Любов Майборода.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 17, 01.05.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 466 хитов: 16174
вчера: 586/18215
время генерации: 0.008091926574707; SQL запросов: 11