Медиагруппа «Антенна»  

В той час, коли губернатор навчав ветеранський актив, «пасив» марно кликав Лук’янця на предметну розмову

Іван СІЧОВИК# 42, 25.10.2000

На минулому тижні обл-держадміністрація чільну увагу приділяла навчанню кадрів. До того ж специфічних - керівників районних і міських ветеранських організацій (16-19 жовтня) і редакторів комунальних газет (17-18 жовтня). В обох семінарах взяли участь і виступили голова ОДА В. Лук’янець і його заступник з питань гуманітарної політики А. Чабан.

Гідне похвали те, що обласна рада і облдержадміністрація винайшли кошти для навчання ветеранського активу, перед яким, окрім губернатора, виступили керівники майже усіх провідних відомств області. Було організовано добре харчування, належні побутові умови, не забули і про традиційні фронтові сто грамів. Та це - для «активу» (47 чоловік), а в цей час рядова ветеранська маса під стінами Білого дому марно кликала пана Лук’янця на предметну розмову. До них він не вийшов, вважаючи, мабуть, «пасивом», недостойним його високої уваги. Зате у виступі на семінарі оптимізму було хоч відбавляй - аж до обіцянки, що через кілька років (нарешті!) ветерани на собі відчують наслідки доленосних реформ.

Але процентно-цифрова тріскотнява, вжита як ілюстрація успіхів команди губернатора, не задовольнила навіть пригрітий владою «актив». Бо на просте запитання - чому при тих досягненнях стрімко зростають ціни на продукти харчування - високий промовець відповіді не знайшов. Факти - річ уперта і неспростовна: за ті роки, коли пан Лук’янець очолював аграрний сектор економіки області, як перший заступник голови ОДА, м’ясо і молоко у нас подорожчали більше як у три рази, сало - у п’ять разів, олія і масло вершкове - удвічі. Цей перелік можна продовжувати і далі, але висновок напрошується один - більшість продуктів харчування для ветеранів, як і для інших обездолених верств населення, стали недоступними. То повинен нести за це відповідальність, хоча б моральну, пан Лук’янець, як висока посадова особа?

Сам він, як і його київські патрони, очевидно, вважає винуватцями усіх бід народу якихось міфічних «недержавників», які заважають владі творити добро. Не випадково у його виступі на ветеранському семінарі промайнула така теза - з протестом під стіни губернаторської резиденції приходять не доведені злигоднями до відчаю люди, а ті, хто прагне «заробити політичний капітал». Та й опонент місцевих владців - лідер черкаських комуністів, народний депутат України В. Єщенко, на думку В. Лук’янця, «ходить на мітинги, як на роботу».

Мета проведення семінару очевидна - через активістів ветеранського руху зменшити протестний потенціал усієї маси ветеранів як найбільш свідомої, стійкої і організованої сили з табору опозиції.

Від древніх греків дійшов до нас вираз «Бійтесь данайців, що дарунки приносять», а його український аналог звучить так: «Не вірте вовкам в овечій шкурі». Ці мудрі застереження варто взяти до уваги і нашим шановним ветеранам.

Семінар редакторів комунальних газет (заснованих органами влади або з їхньою участю) проходив у дещо іншій тональності. Тут були люди залежні, і зібрали їх швидше для інструктажу щодо того, про що і як писати, а не для пошуку шляхів вирішення численних проблем, які обсіли традиційні районки, як реп’яхи Сірка. Досить сказати, що в 14 редакційних колективах - а це майже половина комунальних видань - заборгованість по зарплаті сягає від 3 до 9 місяців і сумарно становить близько 140 тисяч гривень. А якщо до цього додати великі борги багатьох редакцій друкарням за поліграфічні послуги, значне зростання цін на папір, подорожчання послуг, пов’язаних з розповсюдженням газет, затримку дотацій з місцевих бюджетів, то стане очевидним, що комунальні видання фактично поставлені на межу виживання. З великими труднощами проходить передплатна кампанія, бо зубожілі передплатники нині опинились перед вибором - купувати хліб чи передплачувати газети. Про це із занепокоєнням і болем говорили редактори, яким було надано можливість виступити на семінарі.

Не розвіяв їхньої тревоги і В. Лук’янець, чий виступ присвячувався переважно господарським питанням, з посиланням на ті ж примарні досягнення його адміністрації. Хоча учасників семінару більше турбувало те, чи допоможуть владні співзасновники придбати папір, через відсутність якого чимало газет найближчим часом можуть припинити вихід. Отож, оцінюючи результативність цього заходу, дехто з редакторів висловився так: «З чим приїхали, з тим і поїхали». Навряд чи наснажили їх заклики організаторів семінару забезпечити інформаційну підтримку державотворчих зусиль правлячого режиму. Та й практика засвідчує, що подібні публікації просто відвертають потенційних передплатників, бо людям давно обридли наївні казочки про «солом’яного бичка».

Ми може б і не писали про той семінар, як про подію досить ординарну, якби не один промовистий момент, який ще раз віддзеркалив вибірковість у ставленні місцевих «вождиків» до засобів масової інформації. На власне семінар були запрошені лише редактори комунальних газет, а на виступ пана Лук’янця - ще й представники комерційних видань, мабуть, для популяризації результатів його вправного керівництва. «Антенну» знову обминули. Ну не до вподоби сидільцям Білого дому те, як ми про них пишемо! Достеменно знаючи, що склад запрошених на такі заходи визначає заступник голови ОДА з гуманітарних питань, можемо зробити висновок про непохитність традицій, започаткованих ще паном А. Кузь-мінським. А його наступникові панові А. Чабану нагадаємо, що бути демократом і декларувати відданість демократичним засадам, як кажуть одесити - «две большие разницы». Та й самі ті засади виключають поділ ЗМІ на «свої» і «чужі», бо той, хто хоче жити у політиці довго, ніколи не буде конфронтувати з пресою. Не зайвим буде нагадати і панові Лук’янцеві, що замовчування інформації якраз і свідчить про слабкість влади, породжує недовіру народу до неї. Проте це актуально лише тоді, коли влада вважає народну довіру самодостатньою цінністю, а не порожнім звуком.


ТОП-СТАТЬИ
Номер # 42, 25.10.2000
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 194 хитов: 3483
вчера: 582/19957
время генерации: 0.038610935211182; SQL запросов: 11