Медиагруппа «Антенна»  

Володимир Олійник: «Рішення суду буде відмінено. Тому що воно не витримує ніякої критики»

Областной суд мэр Черкасс проиграл. 11 октября судебная коллегия вынесла свой вердикт: кассационную жалобу Владимира Олейника оставить без удовлетворения. Решение Черкасского районного суда, обязывающее мэра зарегистрировать инициативную группу по проведению местного референдума, оставить в силе. Но сенсации не произошло - не было интриги. Пресса вяло отреагировала на судебный вердикт, не ожидая ничего другого. У Владимира Олейника, правда, есть еще один шанс - опротестовать решение областного суда в Верховном Суде Украины. Что он, как выяснилось, и сделает.

- Володимире Микола-йовичу, що далі? Невже не набридло апелювати до справедливої Феміди, прекрасно розуміючи, що в вашому випадку вона не зніме пов’язки з очей?

- В нашій касаційній скарзі ми поставили 16 конкретних запитань: чому районний суд прийняв таке рішення, чому його не обгрунтував? Друга інстанція повинна була перевірити кожен пункт і по кожному пункту дати відповідь - спростувати його або підтвердити. Якщо підтвердити, то повернути справу на розгляд, але вже в складі нового суду. Якщо спростувати - то, безумовно, підтвердити попереднє рішення, що і зробив обласний суд. Він встав і сказав: все правильно. Я кажу: вибачте, - що правильно? Те, що в протоколі одне, а у відеоматеріалах - інше? Ні на одне наше запитання суд не дав відповіді. Мене в якійсь мірі здивувала позиція головуючого Кисіля: бачте, ми так приймали рішення, бо це стосувалося мера. Не Закону. Значить, відносно мера, який має свою позицію стосовно дій адміністрації обласної, Президента, можна задіяти весь комплекс помилок і сказати: нічого, пройде. А по другим протоколам, наприклад, ініціативи референдуму лівих по недовірі Президенту України, виявляється, одна кома і адреса, невірно вказані в протоколах, є суттєвим порушенням Закону. Щось тут не те не тільки з мораллю, а й з головою.

Коли суд приймав рішення, він вийшов за предмет угоди - оскарження дій міського голови. Необхідно було лише проаналізувати, чи правильно діяв мер згідно Закону і чи міг би так діяти, як діяв суд. Де відсутність людей на зборах - несуттєво, розбіжності в протоколі - несуттєво. І от якби суд показав би ту норму права, згідно якої я міг дати відповідну оцінку, тоді суд був би правий. Він цього не зробив.

- То ви вже отримали ухвалу обласного суду?

- Ні, я ухвалу не отримав. Але, безумовно, буду її оскаржувати: тут я захищаю не тільки власний інтерес міського голови, хоч і це, безумовно, присутнє, чого тут приховувати. Чому я повинен як людина безвольна здаватися, бо там хтось прийняв рішення... Я захищаю інтереси територіальної громади, бо думаю, куди нас підштовхують. Я вважаю, що правий як юридично, так і фактично. Ми підемо далі, і рішення відмінимо. Тому що воно ніякої критики не витримує.

- Але ж ваші опоненти не будуть терпіти, поки ви будете виписувати чергову касацію та терпляче чекати вердикту з Києва. Буде все колотитися, почнуть готувати референдум, проведуть - ви й не встигнете оком моргнути...

- Без міського голови нічого не може колотитися, бо якщо я зараз згідно Закону буду оскаржувати рішення суду, ці громадяни повинні прийти до мене і подати папір на реєстрацію на підставі рішення обласного суду - а я його ще не бачив - і на підставі поданих раніше документів. А далі я повинен їх обрадувати: в мене немає затвердженого Президією Верховної Ради України посвідчень і свідоцтв про реєстрацію таких бланків. Їх, мабуть, і в природі немає, як не існує в природі і Президії Верховної Ради. Взагалі ця «ініціатива» референдуму нагадує мені Всеукраїнський референдум, якому немає ні кінця, ні краю. Бо там, де немає божого благословіння, а де є суто політика, ми будемо бачити те, що є у Всеукраїнському референдумі. Там не буде спокою.

- Бачу, вас не підкосила ця довготривала і виснажлива боротьба...

- Якщо тільки я буду діяти з порушенням чинного законодавства, то та частина громадян, яка мені вірить, довіряє і бачить, що я як кваліфікований юрист можу чинити опір по Закону, по Конституції, чого і їм бажаю, навіть противникам, то, безумовно, вони розчаруються і скажуть, що вибрали малограмотну людину, безвольну людину.

- І все ж, припустимо, що почалася підготовка до референдуму.

- Знаєте, я далекий від думки, що в нинішніх умовах референдум може пройти чесно. Люди не прийдуть - ніхто й не спитає. Напишуть 80%, та й все. Але ж для того, щоб провести референдум, потрібні чималі кошти. На дострокові вибори мера - ще більші. Витратимо останні бюджетні кошти і все завершиться фіаско. Бо ця людина буде обрана на 7-8 місяців, з чим всіх і вітаю.

- Чому ж на 7-8 місяців, хіба не на чотири роки?

- На підготовку та проведення референдуму потрібно п’ять-шість місяців, потім вибори провести. І на скільки обирається мер міста? До 2002 року. Є Закон «Про вибори депутатів місцевих рад, сільських, селищних та міських голів», а 16 лютого 1999 року було прийнято зміни до цього Закону (ст. 50, прим. 1), підписано Леонідом Кучмою, згідно яких термін повноважень, скажімо, міського голови, обраного на позачергових виборах, діє до проведення чергових виборів.

Ось вам приклади: Івано-Франківськ, Дніпродзержинськ, Київ, де були позачергові вибори міських голів. У 2002 році ці мери будуть переобиратися. Тому виникає запитання: чи є здоровий глузд у мера, а я не питаю за інших, то їх проблеми, щоб він так легко йшов на цю провокацію суспільного характеру, ще й гроші викинув з бюджету? Таких експериментів не буде.


ТОП-СТАТЬИ
Номер # 41, 18.10.2000
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 229 хитов: 4127
вчера: 723/26554
время генерации: 0.016678810119629; SQL запросов: 11