Медиагруппа «Антенна»  

Якби всі свині передохли...

Руслан ЗАЙЧЕНКО# 31, 09.08.2000

«Найболючіше виривають зуби у стройбаті. Тому, що там все робиться через гузно». (із армійського фольклору)

Товарищі трудящі селяне! Нарешті почалося те, про що так довго говорила УНА-УНСО, проголошуючи гасло: «Землю - робочим, фабрики - селянам!» Почалося із реалізації першої половини гасла. Але чомусь все робиться як у стройбаті - селян перетворюють на робітників, землю не віддають. Поля охороняє «Беркут», вкрасти не дають, а за крадіжку мішка дерті виганяють з роботи. Причому автоматично гавкає зарплата, не виплачена за де-кілька років. Бідні наївні механізатори, прийшовши вранці на роботу, за відсут-ністю такої змушені підмітати територію... бо їх не випускають за прохідну до 18-00. Як на якомусь заводі.

А як все добре починалось! Не минуло і восьми років «незалежності», як Президент видав Указ про землю. Тільки нікому він не указ, всі сприймають його як жарт. Геть зовсім як в анекдоті про Горбачова і колгоспників, до яких той приїхав у гості. «Як живете?» - жартує Горбачов. «Гарно живем», - жартують колгоспники. Розвалили та розікрали ВПК, машинобудування, енергетику - перелік галузей займе цілу сторінку. Але не допомогло. І хоч в усіх телепрограмах лунають бадьорі звіти про успішний хід реформ, та все рівно треба чимось розплачуватись із закордонними кредиторами. Прийшла черга і землі. І хоча той Указ - штука може й непогана, все ж чомусь усіма сприйнявся як сигнал до «дєрібану» землі. Вся країна - суцільний стройбат.

Якось єврей-невдаха (невдаха тому, що, емігрувавши років десять тому в Ізраїль, працював то автослюсарем, то теслею) - мила, наївна людина, - котрий щороку намагається приїздити в місто дитинства - Черкаси, запитав мене, що потрібно, щоб українці зажили заможно і щасливо. Моя відповідь: «Треба, щоб в Україні передохли всі свині. У нас занадто ледачий народ, бо дуже багата земля; он чеченці живуть на камінні і щемлять пів-Росії», - чомусь його нажахала. Але ж вся українська (та й не тільки українська) історія підтверджує теорію Льва Гумільова про етногенез та біосферу Землі. Гуси врятували Рим. Видатний черкаський авторитет князь Вишневецький (погоняло «Байда») заніс під час походу на Крим якусь болячку татарським коням. Ті передохли і татари двадцять років не нападали на Україну. А Хмельницький взагалі переміг тому, що пересував артилерію не волами, а на верблюдах. Нині ж усе залежить від свиней. Більшість населення українських міст годується з села, і лише бідолашні «городські», лежачи перед телевізором на дивані догори пузом, проклинають директорів за невиплачену зарплату. А коли геть не стає чого їсти, їдуть на село до батьків, котрі напружують усі жили, і привозять розчленовані і розфасовані у трьохлітрові бутлі трупи свиней, котрих і згодовують своїм, таким же лякливим, нащадкам.

Напевно, саме тому, чітко просікши цю скотинячу теорію, наш Президент, як мудрий правитель і Буревісник української національної революції, і видав довгоочікуваний Указ. Прекрасно розуміючи, що як не стане колгоспів, то не буде де вкрасти. Відповідно, не стане чим годувати свиней, і місто оголодає. Помийок на всіх не вистачить, і народ підніметься на боротьбу за кращу долю.

Все нове і прогресивне одразу спричиняє шалений супротив. І в лютій ненависті об’єднались заокеанські та московські імперіалісти, місцеві олігархи та «червоні» директори колгоспів. Складається враження, що вони діють за чітко узгодженим планом.

Наприклад, деякі політики стверджують, що конфлікти в Абхазії та в Приміському районі м. Орджонікідзе (нині район столиці Північної Осетії, до 1944 року належав інгушам) виникли не на етнічному грунті, а на іншому - гумусі, шар залягання якого в Абхазії - чотири метри, а в Приміському районі аж до вісімнадцяти (наносився тисячоліттями з гір). Вони (полі-тики) пророкують через сорок років продовольчу катастрофу, а гумус, крім дещиці на півдні Франції, весь в Україні. Я - городська дитина і в сільському господарстві розбираюсь слабко, та хоч «сколько слухов наши уши поражает» (Висоцький), чомусь схильний вірити чуткам про ешелони, котрі йдуть з українським чорноземом на Захід як в часи німецької окупації. А МВФ вигадує все нові умови надання кредитів. Ходять чутки, що російська «Лукойл» якимось чином намагається придбати у власність землі в області по обидва боки Дніпра. Ходять чутки, що колгоспи, вибачте, КСП, оголошуються банкрутами, а земля стає власністю банків-кредиторів. Багато й інших чуток ходить. І вже не чутки, що тим поодиноким «буйним», хто хоче стати господарем, КСП-шне начальство виділяє найгірші і найвіддаленіші землі, а посіпакам та привезеним для охорони «товстолобикам» - наділи на найкращих і найближчих землях. Та й виділяють, так скриплячи зубами, що аж емаль лущиться. Адже, віддавши землю, начальство всіх рангів позбавляється важелів впливу. Примусити голосувати як потрібно можна тільки залежну людину, вільна просто пошле. І спільними зусиллями губиться сіль землі, корінь нації - господар, середній клас на селі, основа нормальної держави. Дуже невесела виходить казочка. Як казав дідусь Панас: «Отака-то, малята, ...»

Тому існує велика небезпека перетворення українських земель на великі латифундії, як в Латинській Америці, - із закордонними та своїми поміщиками, яким інтереси держави глибоко по цимбалам. Та з безправними українськими селянами - гаучо. Їхні, латиноамериканські, відповідають збройною боротьбою партизанських армій на зразок «Сендеро луміносо», Руху ім. Тупака Амару та ін. А ще - вирощують у джунглях коку, виготовляють кокаїн, котрий згодовують американським імперіалістам. Та у нас джунглів немає, а вирощену та завезену наркоту «дети разных народов» збувають нашим дітям. Хоча мали і ми своїх «герильєро».

І ліси на території нашої області у верхів’ях ріки Інгулець були вирубані за наказом Катерини II, щоб перешкодити гуртуванню гайдамацьких загонів. Земля - це вічно, це те, що можна передати у спадок дітям та онукам, що не йде ні в яке порівняння з міфічною часткою підприємства для робітника-пайщика. Я, у всякому випадку, не бачив, щоб хтось волік додому пів-верстата, чи шматок прохідної. Власне тому і можлива з’ява новітньої гайдамаччини.

Україна програла Визвольні змагання 1918-1921 років багато в чому через вороже українській ідеї місто. І нині зубожіле, зденаціона-лізоване місто, котре захлинається в потоці пропаганди насилля, порнографії та всіляких збочень, котре забуло прадавні традиції, вірування, мову, навряд чи в силі змінити нинішній стан речей. Боронь Боже, я аж ніяк не закликаю до негайної насильницької українізації. Деяким категоріям населення взагалі варто заборонити розмовляти українською. А багато нинішніх «щирих» українців перетворили свою вишукану літературну мову на професію. Найдревнішу на планеті. Перелом відбудеться сам по собі у стабільній багатій Українській Державі, якою варто буде гордитися. Коли спокійні, впевнені у собі сини господарів зможуть і в пику затопити за насмішки над мовою їхніх предків-козаків, що рубалися з ворогами, каралися на горло і садовилися на палю за цю мову і цю землю.

Невже у вас не складається враження, що вас смикають за мотузочки? Чи не є знущанням копійчана допомога матерям-породіллям? Та, напевно, ми занадто повільно вимираємо, і комусь дуже не терпиться відібрати у нас святе і вже останнє - рідну землю. Цілеспрямовано саботується Указ Президента - остання надія на стабільне і заможне життя. Все реальніша загроза втрати українським народом власної землі. І тому всі дії, котрі перешкоджають негайному проведенню земельної реформи, повинні прирівнюватись до державної зради, нещадно каратись.

Та все ж я вірю у споконвічну народну мудрість. Отож, Перемоги вам, товарищі трудящі селяне!


ТОП-СТАТЬИ
Номер # 31, 09.08.2000
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 345 хитов: 16333
вчера: 638/58805
время генерации: 0.097640991210938; SQL запросов: 11